הבעיה המרכזית בתימה שהוצגה פה 188314
היא ההתפתלות בדמגוגיה תקפנית. נורא הצחיק אותי לקרוא מאמר בגנות תקפנות נשית שנכתב על ידי גבר בצורת כתיבה רגשנית אלימה רהוטה שמכריחה אותו לעיתים לגלוש מהטיעון הענייני-(זה אם אנחנו עסוקים בסטריאוטיפיזציה של האלימות).

כמובן: שעם חלק מהעובדות ניתן להתווכח, חלק ניתן לסתור ובחלקן הן מדוייקות . לגבי ההתגלגלות ההיסטורית שהובילה להכרה במקומו של האדם בחברה ללא קשר למין ביולוגי או ג'נדר, כמדומני שלמהפכה הפמינסטית יש שורשים במקום אחר שאינו מטבחה או חנות הסדקית של האיידשע מאמע הכל יכולה, ולא בדיוק כפי שהכותב מרמז.
וגם אלימות נשית וגברית ניתן להסביר בכמה צורות פסיכולוגיות וסוציולוגיות .

הדמגוגיה התקפנית לא תועיל לעניין השוויון החברתי ובוודאי שלא לנושא ההורות השווה, אני בהחלט ממליצה לכותב הנכבד (וגם לכל מי שלא קרא) לקרוא את ספרה הדיסאוטופי של מרגרט אטווד : מעשה השפחה ולנסות להסיק מסקנות פרטיות מה קורה כשמישהו לוקח מונופול על התקפנות ו"מגן" על הנשים וגם מפניהן.

ולקינוח: מתחשק לי לתרום לדיון התמהוני הזה בעבודת אמנות, צילום נפלא ורגיש של סופי ריקט אמנית בריטית ילידת 1970 עומדת לבושה בחליפת מיני סמי עסקית חצי פתיינית נעלי עקב ותסרוקת אופנתית, כשהיא מרימה טיפה את החצאית הקצרצרה חושפת רגל ארוכה עדוייה ברב ניילון שקופה ומשתינה בעמידה אלכסונית כזו של טרום ניעור באמצעות הפניס שאין לה.
כמובן שהתרומה הזו תתאפשר רק אם מישהו יסביר לי איך מעלים קובץ JPG מזכרון המחשב שלי לפורום האייל.
הבעיה המרכזית בתימה שהוצגה פה 188380
אין אפשרות להעלות פה קבצים. רק ללנקק.
הבעיה המרכזית בתימה שהוצגה פה 188391
את יכולה לשלוח לאי-מייל שלי ואעלה את זה לשרת שלי. אבל לא הבנתי - היא באמת משתינה או מה?
סופי ריקט מלונקקת 188409
על מנת שאוכל להעביר לינק לפה ביקשתי רשות לארח אותה בפורום אחר,פורום אמנות , שקט בדרך כלל, אני מקווה שהיא לא תנהג באלימות כלפי הרוב הגברי שם (:

צילום מדהים 188496
אפשר לקבל עליו ועל האמנית קצת אינפורמציה?
פרטים: 189071
סופי ריקט היא אמנית בריטית ילידת 1970 שחיה ועובדת בלונדון ומציגה בכל העולם. הצילום שהבאתי נלקח מסידרה שנקראת: "נשים משתינות" . הסדרה הוצגה לראשונה ב1995 והיא מתארת דימויים של נשים פאליות שמשתינות בעיר בלילות ומציעות דימוי טרנסגרסיבי, הן מפתות לקרוא אותן בזיקה לפוליטיקה הפוסטפמיניסטית.
היא עצמה מעידה על עבודותיה שרצתה לתאר את השניות המאפיינת את החויה האישית שלה במונחים מגדריים ופוליטיים,להגיד משהו אחר מטעם הנשים הפועלות למען גברים, משהו שיהייה סותר ומצחיק.

כמו שאפשר לשים לב היא מייצגת גישה שונה מהסטריאוטיפיזציה הנשית שהובאה פה של אשה אלימה שמנצלת הטבות פוליטיקלי קורקט כדי להרוס את הגבר. סופי ריקט מתוך עמדת הכוח שהוקנתה לה רק מעצם היכולות שלה , יכולות שהן מעבר לג'נדר, ומתוך עמדה של אנושיות בחרה לתת לגברים משהו.
זוהי בעצם תמצית הגישה הפוסטפמיניסטית אבל אני בספק א. אם גיל רונן מכיר אותה או מודע לה. ב. אם היא מעניינת אותו מעצם היותה בסתירה למבנה העיקרי שעליו נבנה הדיון הזה.
אהבתי את הצילום 189072
אהבתי את הצילום, הוא אכן משעשע, ומה שהכי יפה זה שאיכשהו האשה הזאת מאוד נשית ואין במסר שום דבר שפוגע ברגישויותי הפוסט-קוס-אמו-מאצ'ואיסטיות.

הייתי יוצא עם הגברת לאיזה כוס יין אחרי הצילום, רק שתנער טוב טוב קודם.
אוקי זה ביחס לגברת. 189074
אבל מה בנוגע לעמדה הפוסטפמיניסטית שעומדת מאחורי הצילום? מה דעתך עליה?
נשבע לך חמוטל שזה בכלל לא מעניין אותי. 189075
נשבע לך חמוטל שזה בכלל לא מעניין אותי. בתור גבר, לא מעניינת אותי הגישה הפוסטפמיניסטית של הבחורה, כל זמן שהיא חמודה, לא מעלה לי את הסעיף ומכנה לצאת איתי.
נשבעת לך שאני מאמינה לך (: 189076
ובכל זאת למי שכותב מאמר כמו שלך אני ממליצה לקרוא קצת חומר בגישה ההיא. תמיד טוב "לדעת את האוייב" או בשפה שלי: להכיר גם את הצד השני של הבינה האנושית ואת הספקטרום הרחב בכלל .
אחרי שנצא (ואני מתבטא בעדינות), היא יכולה לספר לי 189077
אחרי שנצא (ואני מתבטא בעדינות), היא יכולה לספר לי מה שהיא רוצה, לא? זה אפילו יעניין אותי, אם היא נחמדה ובעלת חוש הומור.
ויש''אק. 189079
אחרי שנצא (ואני מתבטא בעדינות), היא יכולה לספר לי 189232
נפלא. בזמן שתצאו שתסתום את הפה.
אחר כך (רק אחרי ''השלב העדין'') שתספר מה שהיא רוצה למי שהיא רוצה, זה כבר לא העסק שלך.
לא הבנת. 189235
לא הבנת. אני מתבטא בעדינות לגבי מהות השלב, אבל השלב עצמו אינו עדין כלל וכלל.
אם אנחנו כבר מדברים ''עדינות'' - הו... 189241
בתור אשה עדינה ולא דווקא פמיניסטית , משהו בסידור לא ניראה לי , אתה בטוח שאתה לא מעוניין באשה אחת מתנפחת מחנות? -(99.99$)
יש נשים הרבה יותר מוצלחות מהמתנפחות! 189245
יש נשים הרבה יותר מוצלחות מהמתנפחות!

האישה המושלמת בשבילך מה... ? 189319
אני במקומך הייתי נזהר 189333
מהבובות האלו. שמעתי שהן שותפות בקונספירציה בובתית חובקת עולם לסרס את הזכרים. קוראים להן - כולן - לורנה בובה.
כל אישה יכולה 189123
השלב הבא במהפכה הפמיניסטית: איך לגרד בביציות כשאת צופה במשחק של ביתר ירושליים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים