מעניין לראות - 189109
מעניין לראות איך גיל רונן מתאר את הפמיניסטיות ככאלה שמעוניינות להפיל את הפטריארכיה ואת מוסד המשפחה. עניינן אינו השגת זכויות שוות. עיקרן - מלחמתן מלאת השנאה בגברים.
אני חושבת שהדיון בסוגייה זו היה ענייני וממוקד יותר אם הכותב לא היה במומו פוסל. הכתבה כולה, גם אם עמוסה בסטטיסטיקות, בנתונים מספריים ובהפרכות לוגיות, צבועה בשנאה עמוקה.
אותם גברים המלאים שנאה לפמיניזם, היו אוהבים לראות את נשותיהם, אמותיהם, אחיותיהם חיות בעולם שלפני שנות ה- 60'?
יש בי חשש גדול שהתשובה של גיל רונן תהיה 'כן'. ועם זה, באמת, אי-אפשר להתווכח.
מעניין לראות - 189132
כמו שכבר אמרתי כאן באיזו תגובה, השירות הטוב שמר רונן עושה הוא בהציבו מראה לפני הפמיניסטיות הקיצוניות. ''הנה'' הוא אומר להן ''ככה אתן נשמעות למישהו שאינו חלק מהחוג המואר''.
אני בטוח שאמא שלי נראתה יותר טוב בשנות ה-‏1960. 189181
מעניין לראות - את יכולה לראות? 189211
בדקי את הפרוטוקולים של הוועדה למעמד האישה ותגלי שהיא כשיטה, חורגת מתפקידה ומטפלת בכל מה שמתחשק לה, היא מטפלת בהומוסקסואלים, שכמדומני הם גברים, אלא אם כן אני טועה. היא מטפלת בחצאית של החיילת בצהל, כאילו שהיא ועדת החוץ והביטחון.

היא מכנסת ישיבות נזיפה בגברים שסרחו וכבר בימים אלו מתכוונת הוועדה להתכנס ולחקור בדבר "אופן הפנייה הראוי אל קהל מעורב" בתאריך 14.01.04
מוזמנים: משרד החינוך, התרבות והספורט, האקדמיה ללשון העברית, ועד ראשי האוניברסיטאות – מומחים לבלשנות ולימודי מגדר, הרשות לקידום מעמד האשה, שדולת הנשים, ויצ”ו, נעמ”ת, אמונה, הדסה ישראל ומוזמנים.

יען הוועדה הזו היא גם ועדת בלשנות, ותכף היא תוציא הוראת לשון חדשה במקומם של כל המומחים ועל אפם וחמתם.

כי לא נאה לוועדה שפונים בעברית לקהל הציבור בפניה זכרית, יען, זה כל כך חשוב, כל כך מהותי, שצריכים לבזבז את כספי המדינה בדיונים איך להכרית את השפה העברית ולהפוך אותה למיגדרית.

יופי!
מוכרח להעיר כאן 189644
שאפילו שאני נמצא כנראה בצד הזה של הדיון, מאוד לא נוח לי עם העברית הזכרית. מאוד לא נוח לי שאם אני בחברת שתי נקבות אהובות, נניח בתי ואמי, אז ''אנחנו'' זכרים כולנו, עבור המשתמשים מולנו בגוף שני ושלישי רבים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים