הפלסטינים: נשקול הכרזה חד צדדית על מדינה 189602
עוד בטרם נדמו הדי ההכרזה על מדינה דו-לאומית, הכרזה חדשה:
ההנהגה הפלסטינית הודיעה כי "לפי ההסכמים החתומים עם ישראל, זכותנו להכריז על הקמת מדינה דמוקרטית בכל השטחים, כולל ירושלים, בירת המדינה הפלסטינית העצמאית". בישראל אומרים: "אם הם יכריזו על מדינה, תהיה לנו כל הלגיטימציה לפעול נגד מדינה שמתקיפה אותנו"
ומה עם מדינה דו-צדדית על הכרזה חד-לאומית? 189605
או הכרזה דו-צדדית על מדינה חד-חד-ערכית?
וסתם הכרזה על שלום? את זה כבר שכחנו?
ומה עם מדינה דו-צדדית על הכרזה חד-לאומית? 189616
רגע, מדינה פלשתינאית על כל שטחי ישראל תהא בעצם איזומורפיזם?
ומה עם מדינה דו-צדדית על הכרזה חד-לאומית? 189755
ואז הכרזה על מדינה דו-לאומית תהא הומיאומורפיזם?...
ומה עם מדינה דו-צדדית על הכרזה חד-לאומית? 189883
אכן. זה יהיה הומומורפיזם עם שני מרחבים אינווריאנטים, אם כי זהות המרחבים האלה תלויה באופן בלתי-טריוויאלי בזמן. (בפרט, קיים זמן t עבורו אחד המרחבים הזה יהיה הקבוצה הריקה)
ומה עם מדינה דו-צדדית על הכרזה חד-לאומית? 189884
קבוצה ריקה מיהודים או קבוצה ריקה מערבים?
ומה עם מדינה דו-צדדית על הכרזה חד-לאומית? 189911
ריקה מאדם.
ומה עם מדינה דו-צדדית על הכרזה חד-לאומית? 189921
אתה רומז שיהודים וערבים הם לא בני אדם?
הוא הרגע הוכיח שזה נכון מתמטית, 189932
לפחות בנקודת זמן t נתונה אחת.
t party 189937
פגשתי היום באיזה תור לאוטובוס כמה נדחפים שהיו בדיוק בנקודת ה-t שלהם. כנראה שמדובר בהרבה tים נקודתיים במרחב.
המתמטיקה של הישראליות. 190020
כל ניסיון להכיל חוקים מתמטיים בעלי הוכחות ידועות ומוצקות על ישראלים במצבי לחץ יומיומיים נידון מראש לכישלון.

בפרט פרדוקס ה"ישראלי בתור" ידוע כפרדוקס טורדני במיוחד שמדיר שינה מעיני פיסיקאים ומתמטיקאים רבים ברחבי העולם. הלכה למעשה, למרות שעדיין לא נמצא מודל מתמטי לתיאור התופעה, מסוגל ישראלי מצוי להיות בכל נקודת זמן נתונה, *בכל נקודה אפשרית* במרחב של תור נתון, בו זמנית.

ואם זאת, כל ניסיון לשאול ישראלי מצוי בתור "היכן אתה ?" ייתן תמיד, בכל נקודת זמן נתונה, נקודה אחת בלבד. גם כאן, לא נמצא שום מודל מתמטי לחיזוי תשובתו של הישראלי, למרות שהוכח שקיים אלגוריתם דטרמיניסטי שעל פיו מחשב הישראלי את תשובתו (יש לשים לב: "תשובתו", ולא "מיקומו"), אין בנמצא אפילו תחילת קצהו של רעיון לבטא אלגוריתם זה.

בנוסף לכל אלו, הוכח שלא קיים היום בנמצא, כוח חישובי כזה שיאפשר, בהינתן פרמטרים של מרחב תור ונקודת זמן, לחשב את תשובתו של ישראלי בתור לשאלת מיקומו בפרק זמן סביר.
המתמטיקה של הישראליות. 190047
האם לפתרון הבעיה הקלה יותר "מי האחרון בתור" נמצא אלגוריתם דטרמיניסטי?
מה בדבר פתרון לשאלה שההוא שאצלו זה רק שאלה רוצה לשאול?

אכן תחום מרתק שבו רב הנסתר על הגלוי שעתיד לספק תגליות מופלאות בעתיד הבלתי נראה לעין.
המתמטיקה של הישראליות. 190063
תצפיות ממושכות הביאו אותי לאחרונה למסקנה מהפכנית: תוחלת זמן ההמתנה בתור בסופרמרקט אינה תלויה כלל במספר הפריטים שבעגלות הקונים שלפניך, אלא נמצאת ביחס ישר ל*סכום ריבועי הגילים* של קונים אלה. אני כרגע עובד על שיטות לאמידת הקבוע האוניברסלי הדרוש לנוסחה, ובטוח שלאחר שיימצא, הוא יכנס לספרי הלימוד לצד קבועים מפורסמים אחרים (קבוע הכבידה, קבוע פלאנק וכו').

(אני יודע שלא עניתי לשאלותיך, אבל זו היתה הזדמנות פז לעדכן את קוראי האייל במתרחש בחזית המדע.)
המתמטיקה של הישראליות. 190065
צריך לקחת בחשבון את כמות המבצעים וצפיפות כרטיסי המועדון.
המתמטיקה של הישראליות. 190072
ובסופו של דבר כאשר ימצאו המודלים המתמטיים לתיאור הישראליות, תקבל הישראליות סוף סוף את מקום הכבוד הראוי לה לצד הביסטרו-מתמטיקה, מנוע האי-סבירות האינסופי, שדה הבעיה של מישהו אחר, ווורטקס הפרספקטיבה המוחלטת.
המתמטיקה של הישראליות. 190056
העניין הוא, שבהינתן נתוני השאלה המעידים על כך שתשובתו של הישראלי אינה תלויה במיקומו, אלא ברצונו השרירותי בלבד, אל לנו ליחס שום חשיבות לתשובה המתקבלת. לכן, פתרון הבעיה איזומורפי להגרלת מספר שרירותי לחלוטין.

מכאן נובע שאתה טועה ומטעה את הציבור. לא רק שהכח החישובי שריר וקיים, אלא ניתן אפילו להוכיח שאת החישוב ניתן לעשות ב-O של מיצמוץ.
המתמטיקה של הישראליות. 190895
"מה שיפה בתור הישראלי זה שאף אחד לא נכנס לפאניקה. אילו תייר בלגי היה נקלע למקום שבו עמדתי, הוא היה נתקף חרדה קיומית: אי אפשר לברוח, אי אפשר לנשום, מפלס העצבנות סביב עולה בטור גיאומטרי. חילופי דברים קשים מתנהלים בין אנשים במגע פיזי מלא, כולם משגיחים על כולם, ויכוחים חריפים מתגלעים על אודות חוקיותן של קומבינות שונות (האם מותר לאדם אחד לעמוד בתור בשביל קבוצה של עשרה? ומנגד – האם חוקי שקבוצה של עשרה תעמוד ותנצל את ממדיה כדי להשתלט על שני טורים גם יחד?) ילדים בוכים, שוטרות מאיימות.

ואף אחד לא נבהל, אף אחד לא נעלב. כולנו יודעים שזה ייקח את הזמן שלו, ובסופו של דבר, כשניפלט לצד השני, אל רציף הנמל, יתחיל סרט חדש. האנשים שמלפני ומאחורי יהלכו בנחת, מצלמים מרחוק את הספינה, עוצרים לסיגריה ומקשקשים כאילו אין להם דבר עם האנשים ההם – שלפני רגע עשו הכל כדי שאף אחד לא יידחף לפניהם. התייר הבלגי היה מתפלא מאוד: למען איזו מטרה נלחמו כאן בשיניים ובמרפקים? אבל שאלה כזאת מעידה על בורות: תוצאותיה של מלחמה לא נמדדות בהישגים שלך, אלא בהישגים שמנעת מהיריב."

מתוך: "דיוטי פרי", גבי ניצן. ‏1

1 ואני בכלל העתקתי את זה מכאן:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים