האמונה ביסודו של האדם 190431
קראתי את המאמר המאוד כנה שלך על ההודאה שלך לדברי אותו האירי .
אני רוצה להגיב בעיקר על זה שאמרת שרק שטיפת מח תצליח להפוך אותך להאמין במציאות של בורא לעולם , כאילו שאמונה היא רק נחלתם של אלה הנולדו לתוכה.(בעצם אולי את צודקת כולנו נולדנו לתוכה)
א- עצם הצורך שלך לומר שאת איתיאיסטית מוכיח שיש משהו שמפריע לך (אנו קוראים לזה אמונה) ואת חשה מוכרחה לכפור בו , כי הרי את לא תכתבי מאמר על זה שאת כופרת באיזה מלך של מדינה נדחת זה לא מפריע ולא מענין, אבל מכיון שהאמונה באל היא אמיתית ונצרכת לאדם גם אם ינסה להכחיש אותה זה לא יעזוב אותו כפי שלא עזב אותך. וזה ואת עסוקה בלימודים מפרכים (אולי רפואה?) אם לא היית עסוקה כ"כ זה היה יותר מציק לך. לדעתי ההתעסקות בלמודים של כפירה מטרתם להטריד את דעתו של האדם ולהרחיקה מהאמונה באל(ברוב המקרים זה בתת מודע).
רבי נחמן מברסלב אמר שכל ריחוקם של בני האדם מה'זה מחמת שהם לא מיישבים דעתם לחשב על זה ורוב בני האדם עסוקים אבל אם האדם יישב את עצמו מה תכליתו בזה העולם באמת יגיע לאמונה בה'.
הרמב"ם שהיה גם מגדולי הפילוסופים אמר שאנשים משוגעים שהרי כמה זמן אדם עמל בשביל לבנות בית מפואר וכו' ובסוף מת אין זה כ"א שגעון להתעסק בדברים נפסדים . אלה אמר הרמב"ם אילולא היו העולם היה חרב.
ב- בעלך צדק באומרו שהפחד מהמוות הוא לא רציונלי אך חפץ אני לפגוש באדם שכאשר הוא חושב על זה באמת אין הוא מתמלא פחדהיחידים שאינם פוחדים מזה כפי שאמרת הם המאמינים. ר' נחמן אמר חצי שנה לפני שנפטר (הוא נפטר בגיל 38)שהוא כבר רוצה לעזוב את העולם.
ג- יש הרבה ראיות לחיים לאחר המוות (נכתבו על זה ספרים רבים) כמו מקרים של מוות קליני , סיאנס וכו'.
(ד-יש עוד הרבה מה להוסיף)
אשמח אם תגיבי
נוריאל

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים