סתם הערה 19109
ולמה בכלל אנחנו רוצים אורך חיים?.. בלי אושר הרי אין להם משמעות. וחלק מהאושר הוא בנישואין מאושרים. אני - מטורפת שכמותי - מעדיפה לקחת סיכון שהחיים יהיו קצרים. ממילא כשטוב הזמן חולף לו ביעף..
סתם הערה 19111
טוב שאת גם מחליטה בשביל הילדים שלך, שהם יהיו בעלי תוחלת חיים קצרה יותר. העיקר שתהיי מאושרת.
סתם הערה 19114
הפחד מהמוות - אחד הפחדים המכוננים והמעצבים את אישיותו של האדם במודע ושלא במודע.
בלעדי הפחד הזה - קשה למצוא סיבה מדוע אנשים לאורך ההיסטוריה התעניינו בהארכת חיים בה בשעה שהחיים עצמם היו לא מי יודע כמה.
סתם הערה 19382
וכפי שאומרת אלה גולדבלום, האחת והיחידה לגאונות פראית - "מוטב לגמור ברגע את החיים, מאשר לפחד אפילו רגע". ;-))
סתם ציניות 19138
טוב, כתבתי תשובה ארוכה ומפורטת, אבל המחשב נפל לפני שהספקתי לשלוח אותה.
כמו שדורון כותב בהמשך, *איכות* החיים היא החשובה, אני לא חושבת שחיים קצרים יותר הם בהכרח קללה. חלק ממה שאנחנו מעבירים לדור הבא הוא ההבנה שהחלטות שלנו משפיעות גם על אחרים, ושלפעמים צריך לבחור בין טוב ורע אחד לרע וטוב אחר. השאלה אם אורך החיים הוא משהו ערכי, או עיקרון-על כלשהו. לדעתי לא. והשאלה הזו נוגעת לכל נושא המתות החסד - מצב של אנשים שסובלים על מזבח "אורך החיים" המעוות שחלקנו סוגדים לו.
אני מצטערת אם אני צינית בתגובתי או בוטה, זו לא הכוונה. אבל זו דעתי, והיא לא באה לקצר חיים של מישהו - אלא רק להתנגד לעליונות של "מטרה" כזו על פני דברים אחרים. כל אחד וסולם העדיפויות שלו!
ציניות, אבל לא סתם 19139
בכל מקרה, שוב, את זו שמחליטה בשביל הילדים שלך.
ילד שיש לו תוחלת חיים ארוכה, יכול להחליט לקצר אותה בשביל האיכות. האם ילד בעל תוחלת חיים קצרה יכול להחליט להאריך אותה במחיר האיכות?
רציניות 19279
קודם כל, יש לי משהו לספר לך: במגוון תחומים אתה מחליט עבור הילדים שלך. אין ברירה. ככה זה עובד.
שנית, נראה לי שאיכשהו ניתקת בין הנושא להמשך. מדובר בבחירת בן זוג - הילד כבר לא יחליט אם "לקצר את חייו" באופן הזה, הוא כבר נולד.
שלישית, כולנו "ילדים שיכולים להחליט", שגדלו.
ושוב, בכל מקרה, אני לא אומרת שצריך לקצר את חיי הילדים למען האיכות. זה לא תמיד עומד אחד כנגד השני. כל מה שאמרתי הוא שאורך החיים אינו ערך עליון בעיניי. חלק ממה שאתה מעביר לילדים שלך הוא גם הדרך שבה בחרת לחיות. יש אפשרות לערוך בדיקה גנטית לפני - ואם הסיכון גדול, שם הבעיה. אבל מכאן ועד לפסילה גורפת של כל מה שקרוב לנישואי קרובים - ארוכה הדרך.
האם היית מתנתק מאהבה חזקה בגלל סיבות כאלה?
ציניות, אבל לא סתם 19281
היא לא מחליטה עבור ילד ספציפי מה יהיה אורך חייו: היא מחליטה האם להעדיף ילדים מסוג מסויים או מסוג אחר. אם היא בוחרת להביא לעולם ילדים עם חיים ארוכים (שהם *שונים*, מאב שונה, מהילדים הפוטנציאליים עם החיים הקצרים), האם ניטן לטעון שהיא קיצרה לאפס את אורך החיים של הילדים "בעלי התוחלת הקצרה"? כלומר אם היא מעדיפה ילדים מסוג מסויים, היא "הורגת" את הילדים מהסוג האחר? הרי לא מדובר כאן אפילו בהפלה; אם תמשיך בקו הזה, כל אישה המסרבת לשכב עם גבר ולהכנס להריון, פוגעת בילד הפוטנציאלי שעלול היה להוולד מהריון זה. (כנ"ל כמובן גם בכיוון ההפוך, כל גבר המסרב להכניס אישה להריון).
ציניות, אבל לא סתם 19315
חוץ מלהתלונן על כך שאתה מעוות את מילותי, אני לא מתכוון להגיב.
סתם הערה 19113
מחלות קשות וילדים שחולים במחלות קשות עלולים לפגוע באושר האישי שלך לא פחות מנישואים לאדם שאותו את לא אוהבת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים