משועשע 19118
אני די משועשע מכל העניין.
וככל שיהיו יותר מפוטרי היי טק זה ישעשע אותי יותר.
המצב עד עכשיו היה אנומלי (סטטוס, שכר, עלות מול תועלת, תשומה מול תפוקה ועוד) והנה באים ימים שפויים יותר.
משועשע 19122
Would you feel "amused" about workers fired from any losing enterprise or is it just from the hightech industry?

If the goverment would fire 5000 workers, no matter how high earning, non working they are the entire country would be on strike.

I wonder what is it about high tech workers that people just love hating.
משועשע 19136
They don't love hating them - they envy them. The salaries, you know. The supposedly easy money and all that.
משועשע 19153
אני לא יודעת על איזה "כסף קל" אתה מדבר. רוב האנשים שאני מכירה במשרות הי-טק שונות מכרו את החיים תמורת הכסף הזה. הם אומנם מגיעים לעבודה בעשר, אבל הם לא יוצאים לפני עשר בערב. הם אוכלים בחדר האוכל של המשרד או take away שהגיע ישר לחדר או הולכים עשרה מטרים אל המסעדה שממול; הם מתעמלים בחדר הכושר של החברה ורואים סרטים ב-dvd שבחדר הישיבות של החברה. בלילה הם נוסעים עם הרכב שקיבלו מהחברה ישר אל הבית (שלהם, לשם שינוי), לישון עד הבוקר שלמחרת. רובם עובדים גם בימי שישי ולפעמים גם שבת (כי עבודה על המחשב אפשר לעשות בכל שעה מכל מקום, ויש deadlines היסטריים); שיחות מחו"ל מעירות אותם בכל מיני שעות משונות של היום; ואת בני הזוג שלהם הם מכירים דרך תוכנות שידוכים.
לי זה לא נשמע קל בכלל...
מיותר 19192
היה כתוב שם supposedly, הלא כן?
לאאא... 19253
זה בהחלט Easy Money, והסוד הוא פשוט, ילדים: אם תעבוד כמו חמור ותשקיע את הנשמה - תעשה הרבה כסף. אם, לעומת זאת, תעבוד מעט, ותנוח הרבה, תעשה מעט פחות כסף - אבל עדיין יותר מאשר בהרבה עבודות אחרות, ובקלות רבה ביותר. פשוט. הכל עניין של גישה...
לאאא... 19255
תגיד לי, איפה אתה עובד שאתה יכול לנוח הרבה וגם לשלם 600 שקל ביטוח בריאות?
צריך שם אולי עוד אנשי תוכנה?
לאאא... 19376
נתנת האמת להאמר - אין לי מושג כמה ביטוח בריאות אני משלם. אף פעם לא הייתי טוב בענייני כספים וחשבונות. האם מדובר ב-‏600 ש"ח לשנה? האם זה סכום מופרז?

פרט לכך - זה לא מקום העבודה, זה האופי. אותו דבר קרה גם בחברה הקודמת בה עבדתי. אתה צריך להרגיל אותם מראש לשעות גמישות, להבריז מימי עבודה באקראי, לסרב להתייחס ללקוחות (כולל לקוחות-פנים-חברה) ולגדף תדיר - רצוי סמנכ"לים ומעלה. אם, יחד עם כל זאת, אתה מוציא תפוקה טובה (לא בעיה גדולה), הרי שאתה עובד מבריק אך אקסצנטרי, ויש לסבול את מעלליך בשקט.
רק כך תוכל להשיג הטבה בתנאים.

(אולי אתחיל להעביר קורס - עזרה לעובדי היטק במצוקה. המממ. מישהו?)
לאאא... 19458
את ה 600 אני זוכר שאתה אמרת באיזה דיון אבל יכול להיות שאני מתבלבל אם משהו אחר. בכל אופן תודה על העיצות, אני תמיד חשבתי שהדרך לשמור על מקום עבודה היא לכתוב קוד בלתי קריא בלי הערות שאף אחד לא יוכל להבין חוץ ממך (שיישב בנקודות קריטיות במערכת). בצורה כזו נמנע ממך הצורך לתת תפוקה ואתה יכול להתהדר ברשימת חברות שהתמוטטו ברגע שעזבת אותן :-)
לאאא... 19459
אפשר גם, כאשר נחה עליך הרוח, לכתוב קוד קריא עם הערות בלתי מובנות בעליל. שיטה אחרת היא הוספת Pseudo-Code. הכל לפי היצירתיות ורמת האנרגיה באותו יום.

אני אישית, אגב, מצאתי כי השימוש בשמות אנשי רוח רוסיים (יורי גגרין, איגור סיקורסקי ועוד - נא לא להתווכח) עושה נפלאות לרמת הבלבולת בקרב קוראי הקוד/דוקומנטציה. לתשומת לבך...
משועשע 19302
לאחד הקורסים באוניברסיטה הגיע אחד ממנהלי וואלה. שם המשפחה שלו שני אם אני זוכר נכון.
אמר שם שהם עדיין עובדים על דרך להוציא כסף מהעסק הזה (מוואלה הכוונה).
אני משועשע מהאלכימיה של השנים האחרונות. ניסיון לייצר זהב מבלי להתחשב בכללי הכלכלה הידועים לנו.
צר לי על פיטורי עובדים. כל פיטורין. אבל נאמר לי שאין לי מה לדאוג - עבודה למפוטרי ההי טק תימצא. ואם כך, נחה עלי דעתי.
ואם ההיצע יעלה על הביקוש, הכלכלה תאמר את דברה. ממש כמו הסיפור עם עובדי הטקסטיל בעיירות הפיתוח.
משועשע 19392
אישית אני נהנה מאד לראות בסבלם של """עובדי""" ההיי-טק וספסרי הבורסה. וכמו שנאמר: מה שבא בקלות - באותה הקלות יעלם... :-))
נקווה, שיקפצו מהגגות כבר... אולי מישהו מהם גם יעביר זאת בWebCam. התאבדות בשידור ישיר... גמול כלשהו לאומה, שסבלה את כל זיוני-השכל שלהם על "כלכלת המחר" במשך יותר מדי זמן.

שלכם,
דני האדום.
אני מקווה שזה אכן מיןהומור שכזה, 19403
ואינך מסית למותם של אזרחים במדינה?

קומרד אדום, מה אתה עשית בשביל מדינה?
למה אתה חושב שאתה אזרח טוב ממני?
איפה שרתת בצבא?
כמה מיסים אתה משלם בשנה?

אנא, חלק עמנו את המידע בכדי שנוכל להעריץ אותך, ובכדי שנדע להתייחס לדברייך בכבוד הראוי להם.
אני מקווה שזה אכן מיןהומור שכזה, 19556
אייל אלמוני,
זוהי הפעם האחרונה, בה יש לדעתי להתייחס למישהו, שאינו מוכן אפילו להזדהות בשמו.
אם ראית בכתיבתי המבודחת למעלה - הסתה, ללא ספק באמת חסרים לך כמה ברגים במוח.
טוב ממך - אינני יודע, לבטח וללא כל ספק אינטליגנטי ממך לאין-שיעור (וגם הגון יותר - אני אינני מתחבא מאחורי אנונימיות-הרשת).
אשמח לשלם מסים, ברגע שאזכה לפגוש את הסכום הנחמד, הנקרא סף-המס. עד כה עדיין לא הכרנו.
ו - מה אני עשיתי בשביל מדינה? ובכן, בעיקר הפגנתי ופעלתי לתקן את הקלקולים, שנבעו בה בגלל שמפגרים כמוך עדיין מסתובבים בכל מיני מסדרונות גבוהים, במקום במסדרונות מרופדים.

לא-שלך, תודה לאל,
דני.
אני שמח שהפסקת להסמיק 19578
מר קלטי,

צורת ההתבטאות שלך באמת שמתחילה למתוח את החבל. פניה לאחרים באתר בשמות תואר כגון ''מפגרים שכמוך'' אינה מקובלת ואינה רצוייה במקומותינו.

מותר לך להגיד מה שתרצה. אך אנא, נסה לשמור על צורת ביטוי ראויה. אם אינך מסוגל לעמוד בכך, מה חבל.
Oh, mon comrade! 19585
הנה, הצלחת. קבלת את ראשי התיבות של שמי הרשמי. יותר מכך, לא אוכל להתחייב.

ובכן, כפי שחשדתי, בן שיחי הינו תלמיד תיכון, חניך מתלהם של תנועות הנוער. תתבגר, חביבי. החיים בחוץ שונים ממה שמדריכיך בתנועת הדואר מספרים לך.
הפגנות מתלהמות ו הטחת נאצות בפני אנשים שאינם מסכימים איתך לא יהפכו את העולם למקום טוב יותר. נימוקים הגיוניים ורציונאלים? בהחלט כן.
מר יוסי גורביץ, הכותב מעל דפי האתר, הביא לשינוי בעולם. מר דב אנשלוביץ הביא לשינוי בעולם. מר רן בן זיק הביא לשינוי בעולם. כמוהם גם רבים אחרים.
הם לא עשו זאת בנאצות וחירופים. הם שטחו את נימוקיהם, ועוררו ספק באנשים שמעבר למתרס.
ואתה?

לאיזה שינוי בעולם הבאת, חביבי? מה השתפר בעקבות קיומך?

אתה מכנה אותי בן אדם שאינו הגון. מעניין. רק משום שלא חשפתי את שמי מעל במה זאת. תסלח אם אם אני עדיין חושש\ת מקומוניסטים חמומים שיגיעו אל ביתי באישון לילה, ואעדיף לא לחשוף עודף פרטים מזהים מעל בימה זאת.
אי רצוני לחשוף את עצמי לא הופך אותי לאדם בלתי הגון, ואינו הופך את דברי לבלתי הגונים.

אולי אתה אינטלגנטי ממני. לא פרושים לפני תוצאות הבחינות שלך. חכם ממני? בהחלט לא.
דני קלטי - המיטב שבמיטב 19587
היה הייתה בחורה בשם דפנה שסיכמה את המיטב שבמיטב של פניני פה הביבים של דני קלטי.

גולת הכותרת הייתה איומו המפורסם -

"את יודעת, אולי אתפוס אותך איזו פעם, אפשיט אותך באמצעים לא הכי עדינים, ואתחוב לך איבר מסוים פנימה - או קיי, יכאב לך, אבל זה חלק מהתשלום לתענוג שלי!!"
(22.9.2000)

עוד פנינים דיון 315

אגב, היה כבר מי שסירב להסגיר את שמו מחשש להתנכלות לחייו מצד דני.
האזרח קלטי 19590
לא צריך להגזים.

מר קלטי ידוע בתגובותיו המתלהמות וגסות הרוח (אני מדבר בתור אחד שכונה על ידו: "חסידו המחליא של יגאל עמיר"), יש להעמידו במקומו כשהוא עושה זאת כמובן, כפי שמר כהן העמידו במקומו בכמה תגובות מעלי.

התגובה של מר קלטי שהאלמוני הביא לעיל, היתה פשוט התבטאות לא מוצלחת של מר קלטי אשר ניסה לסתור את אחת מתגובותיה של גברת דפנה, לא איום כלל, אלא פשוט תגובה לא מוצלחת ויש שיאמרו אף אווילית.

איני חושב שיש מישהו החושש לחייו או חרד בגלל מר קלטי או בגלל אחרים.

ככלל, מר קלטי הוא צעיר אינטילגנטי, האוחז בדעות מאד קיצוניות, מעניין לקרוא את תגובותיו ולהתווכח עמו, רק מצער שהוא נסחף לשפת ביבים ולדיון בסגנון גן הילדים. במיוחד כאשר אנשים סותרים את דעותיו.

מר קלטי, אני מקווה שתמשיך להופיע ב'אייל', אך אנא, שמור על שפה נקיה ועל תגובות ענייניות, טענות אד הוק ולא אד הומינם ובבניין ציון ננוחם.
כי דור עילג יכסה ארץ 19592
רן,

הבעיה איננה כמובן בדעותיו של מגיב זה או אחר אלא באובדן כושר הביקורת העצמית.

בימים האחרונים התפרסמו פעם נוספת דוחות על רמת האלימות בבתי הספר ולדעתי הנושא המטריד ביותר הינו רמת האלימות המילולית. אם תוסיף לכך את ההיתדרדרות של העברית תקבל סלט טפל ומסוכן של חוסר ארטיקולציה שהמוצא היחידי שלה הוא תגובות אימפולסיביות, אגרסיביות ומכאן רדודות - משום שאין חשק ויכולת לבור מן המוץ.

לפני כמה זמן תיאר עלי מוהר בטור שלו בהעיר כיצד מתקשרים אליו מפיקי תוכניות טלוויזיה ובסיום השיחה מפטירים - אחלה. הוא לא קבל על השימוש בסלנג אלא על העובדה שהמתקשרים לא מבדילים מתי אפשר להשתמש בו ומתי לא.

אמת המידה נעלמה משום שלמעשה אין ידע ברבדע השפה השונים. הזניית השפה ורדידותה מובילות לכשל מחשבתי.

זו, דני, הבעיה הגדולה שלך. אתה לא צריך לשפוך את הגיגיך למקלדת ללא סינון ביקורתי. מה שמתאים לשיחה עם חברים איננו מתאים לפורום של ליבון (אני לא מבין איזה חברים יכולים לעמוד בשטף שכזה שהאוסטרלים
קוראים לו Liquid laugh).

לקרא להתלהמות וגסות "טעות טקטית" (דני) או "התבטאות לא מוצלחת" (רן) מסיחה את הדעת מן העובדה שאופן התבטאות כזה הינו נורמטיבי אצל דני וככזה מגלה הרבה על קופק מחשבתו. אם אתה או רני היינו רוצים לבטא רעיון דומה, ברור שמן העולם האסוציאטיבי והמחשבתי שלנו לא היינו דולים מטפורות שכאלו (ועוד מתהדרים בהן) אלא דימויים אחרים לגמרי.

כי דור עילג יכסה ארץ
ואבדו מחשבה ולשון
נתן אלתרמן
כי דור עילג יכסה ארץ 19616
יש לציין גם שהאיש האדום מבטא ראיית עולם שהיא אנארכיסטיות ופוסט מודרניות: צמחונות-המשולבת-בקומוניזם-עם-קריצה-אני-רוצה-להיות-squatter-
באמסטרדם-כשאני-אהיה-גדול-קורא-פנזינים-מקשיב-למוסיקת-פאנק-
אבל-גם-אוהב-סימפוניות-של-בטהובן.
יש לצפות מבן אדם המייצג בצורה כל כך סטריאוטיפית אידאולוגיות מסוג זה, שיתבטא באופן המשלב שפה גבוהה ושפה נמוכה, יגדף מדי פעם איזה גידוף בריא ("כי כוס אום-אומו כל המנייאק", אם לצטט את מילות המשורר) ולאחר מכן יצטט מהמאניפסט הקומוניסטי (אם אפשר אז לצד התרגום לרוסית, למרות שעוד לא ראיתי את דניאל קלטי מבצע תעלול שכזה). האם זאת עילגות? אני לא בטוח.
בכל מיקרה אני חושב שאלימות מילולית היא אחת מצורות הסובלימציה הבריאות ויש להתייחס אליה בנפרד מאלימות פיזית, כי מה בעצם הקשר? חוץ מזה שמישהו פעם החליט, שבעברית השימוש בגסויות איומות ונוראות או לחלופין הטחה של עלבונות בזולת יקרא "אלימות מילולית".
בכל מקרה , צריך להתייחס לכל דבר , גם לדניאל קלטי, בהקשרו, או אם תרצו, בפרופורציה.
הפיגור השכלי אין לו סוף 19637
את/ה יודע/ת, לו את/ה היית מייצג/ת משהו, בנוגע למרבית גולשי-האתר הזה - בחיי, שלא הייתי מבזבז עליו שניה זמן. למרבה המזל, רק "אייל אלמוני", המופיע/ה - כנראה - גם בכינוי "דפנע/ה" (באמת, הרי כל-כך ברור שזה אותו אחד/אחת... בחייכם, מספיק עם המשחקים) - הינו/הינה טיפש/ה כל-כך.
אני זוכר את ה"דיון ההוא" מלפני חצי-שנה כמעט. "דפנע" - שלפעמים השתנה שמה ל"דפנה" - טענה, בלהט רב, שהיא מאוהבת במכוניתה עד כלות, ושלא ממש אכפת לה, שחפים-מפשע נהרגים - העיקר שהיא תהנה.
כתגובה לכך כתבתי מה שכתבתי למעלה - להראות לה (או לו... לך תדע), איזה מין עולם מפלצתי זה יהיה, אם כל אחד מאתנו יעשה רק מה שהוא אישית נהנה ממנו, לא משנה מה זה יגרום לאחרים. כמנהגו/ה בקודש, גם אז מיאן/ה מוחו/ה של הנ"ל להבין את כוונתי.
טיפוסים מסוגך, "אייל אלמוני"/"דפנע"/"דפנה" הופכים כל דיון לסיוט, בחוסר-הבחנתם בין: אמירה רצינית, אמירה אירונית, פשטנות ומשל.

דני.
הטעויות אין להן סוף 19638
רק לידע כללי - דפנה ודפנע הן שתי קוראות שונות. בוודאות.
נער\ה הייתי, וגם לא נער\ה. 19642
ומעולם לא ראיתי זעם כה רב, מעורב בעילגות וחוסר בינה כבמקרך, ילדי האדמוני ויפה העיניים.
לא את חמתו של אחד אתה מעלה, יקירי. "אייל אלמוני" הוא כינויו של כל שיעדיף שלא לחשוף שם, או מי אשר שכח.

פשטנות אינה דבר רע, לרוב, אישי הטוב. במקרה שלך, בהיותה מתובלת בחימה רבה, חרד אני מן היום בו יפקיד צה"ל בידיך M-16. חרד.

ולסיום, טול קורה מבין עינייך. אתה נהנה להשתלח באנשים, ולהשתמש במילים 'טיפש', 'פיגור', וחברותיהן. לא בלתי מתקבל על הדעת שאתה נהנה מהשימוש בהן. כי הרי ערך מוסף לכך - אין.

מתן התבטאויותיך, ילדי האדמוני, ואז אולי אנשים גם יקשיבו למה שיש לך לומר.
מר קלטי, אני קורא אותך לסדר 19651
מר קלטי, קראתי בצער רב את תגובתך, במקום להתנצל או להפנים את הביקורת המוצדקת כלפיך, בחרת להשתלח ולהעליב, ללא כל בסיס וללא כל מטרה.
מי שהופך כל דיון לסיוט הוא אנשים אשר לא מגיבים בצורה עניינית ובוחרים לשלב בתגובותיהם טענות אד הומינם אוויליות: "טיפש", "מפגר" ועוד ביטויים ההולמים את גן הילדים.

מר קלטי, כפי שציינתי בעבר, למרות שדעותיך נראות לי תמהוניות במקרה הטוב ושגויות במקרה הרע, אני נהנה לקרוא את דבריך, אך אם תמשיך לנבל את פיך בצורה כזו ולהתנהג כמו תינוק בגן הילדים, חוששני שאדלג באופן אוטומטי על דבריך. אני חושב שיש עוד מבין הקוראים החושבים כמוני.

אז אנא ממך, הרגע ונסה להתבגר. לעיתים זו לא בושה לומר: "טעיתי, אני מתנצל, זה לא יקרה להבא" אם נוסח תגובתך היה כזה, כבודך היה עולה בהרבה בעיני.
הפיגור השכלי אין לו סוף 19654
אני עצמי מוצא את סגנון כתיבתו של דני האדום משעשע, אך מוטב לו שיזהר. אם ימשיך להפיק מרגליות דומות בשיחותיו עם בנות המין השני, הוא ימצא את עצמו עד מהרה בתא אחד עם איציק מרדכי, מחדיר איברים אחר.

ציד המכשפות בעיצומו, והן צדות זכרים.
הפיגור השכלי אין לו סוף 19656
רק שלא עוסקים פה במכשפות מדומינות אלא במכשפים אמיתיים ביותר.
הכוונה לא במיוחד לאיציק מורדכי אלא לוולגריזציה הסקסיסטית שהומור
של דני קלטי ושלך מפגינים.
קתרזיס 19689
הזהר לך מר נתניהו, אתה עלול להיות מוקע גם כשובניסט...

למרות שבזמן האחרון אני מרגיש יותר ויותר שעלי להתנצל על כך שאני גבר חילוני משכיל כולם מאשימים אותי:

הנשים מאשימות אותי על אפלייתן (וגם טורחות לסנן הערות בקשר לטיפשות הגברים)

המזרחיים מאשימים אותי על אפלייתם (ועל זה שאני שונא מוזיקה מזר... אופס, ים תיכונית)

הרוסים מאשימים אותי שאני ברברי חסר תרבות שלא מעריך אותם מספיק.

על הערבים אין בכלל על מה לדבר.

אז ככה:
אני לא צריך להתנצל על זה שאני גבר, בחיים שלי לא הטרדתי/אנסתי/רצחתי! ובנוגע לטיפשות: הגברים קידמו את התרבות האנושית מזה עשרת אלפים שנה, קצת צניעות בבקשה!

מזרחים: יש לכם בעיות? במרוקו ישמחו לקבל אתכם חזרה (אני מוכן לממן אפילו כרטיס טיסה), ונמאס לי מזה שגלגל"צ הפכה להיות קול פלסטין.

רוסים: אפשר לחשוב מאיפה הגעתם, מאור התרבות האנושית, ראינו ביוק לאן רוסיה התקדמה. ואגב, פושקין לא מתקרב לקרסוליים של שיקספיר, אז תרגעו.

ערבים: הפסדתם, שבו בשקט.
הפיגור השכלי אין לו סוף 19671
אני נחרד להכנס לאייל פעם אחר פעם ולחזות בגיבובי השטויות שמועלים ע"י דניאל קלטי על גבי דפים אלו. עם זאת אני מרותק ומוקסם בכל פעם מחדש מצורת המחשבה השונה כל כך מזו שלי ושאיני מסוגל להבין את מקורה.
על כן, עלה במוחי הרעיון לנסות ולנתח את אותה תופעה אדומה - את האירועים המצערים שהובילו ליצירתה, השנאה העזה שפוקדת אותה אל עצמה ואל סביבתה, והנטיה לקיצוניות - לא משנה איזו ובאיזה תחום.
לצערי, אין לי את הכוח או הזמן להכין עבודת דוקטורט שכזו, ולכן אסתפק בגעירה פומבית.

התבייש לך!
כמו שנאמר - ראה, מי הם מתקיפיך.. 19692
"האלמוני", שאינו מוכן אף להזדהות בשמו; שחר נתניהו, הליצן הגזעני; רן בר-זיק, מצדיקם של המתנחלים הכהניסטים; ועוד ועוד...
נו - כל עוד אתם מתקיפים אותי, אני יודע שהכל כשורה. ביום, בו יתמכו בי חס-ושלום בני-דמותם של ש. נתניהו וה"אלמוני", ידוע-אדע, כי דבר-מה, בהחלט, השתבש פה...
:-))

דני.
פוי שובב 19696
האח! 19702
''אם מישהו יסכים איתי, אדע שאני טועה.''

כנראה שאתה צודק תמיד, מאחר ואיש לעולם לא מסכים איתך.
כמו שנאמר - ראה, מי הם מתקיפיך.. 19711
אני תמה מאיפה שאבת את הרעיון שאני 'מצדיקם של המתנחלים הכהניסטים' ו'חסידו המחליא של יגאל עמיר'.
כמו שנאמר - ראה, מי הם מתקיפיך.. 19718
נראה שמר קלטי שקוע בצידוק עצמי שמעוור אותו לחלוטין מדבריהם של אלו המדברים בגנותו ונגדו. זוהי תופעה נפוצה ביותר, והיא שכיחה בקרב ילדים קטנים שאינם מוכנים לקבל שום דיעה זולת דיעתם שלהם. מנסיוני, יודע אני שככל שיגבר הגינוי כך תגבר תגובת ההגנה העצמית שנוקט מר קלטי.

עליך להבין, דניאל, שלמרות שאני מציב את דיעותיך מחוץ לצד השמאלי של הסקאלה, ולמרות שאיני מסכים עמן ושולל אותן מכל תוקף, אין זה אומר שאני (או כל אדם אחר באייל) שולל ממך את הזכות להחזיק בהן. הויכוח הוא אינו כזה כלל וכלל, ותגובתך ''אם הם אומרים שאני טועה, אז אני בודאי צודק'' היא בהחלט לא במקום. המחלוקת, אם לא שמת לב, היא על תרבות הדיון, ולא על סיבת הדיון.

לתשומת לבך, אם כך.
דניאל זה שם של בן. תקראו לי דניאלה 520545
הכלכלה החדשה 19406
מי אתה חושב, שני, שהמציא את המושג הנ"ל, והחליט להפיץ אותו לכל עבר? רמז - אלה לא היו ""'עובדי""' ההי-טק, אפילו לא "עובדי" ההי-טק או עובדי ההי-טק.
רמז נוסף - רן, לך אולי יהיו את הנתונים: לכמה כלכלנים *מקוריים* יש מקום בתעשייה? כמה כלכלנים משועממים עוסקים בתחום?
הכלכלה החדשה 19478
לא הרבה כלכלנים 'טהורים' עבדו בהייטק, הרי למשרות ניהול בחברה כזו מעדיפים מישהו שיש לו רקע במחשבים ולא בכלכלה (וראינו לאן *זה* הוביל אותם MUHAHAHAHA, עצה לבעלי חברות היי טק - בחרו מנהל שיודע מה זה מאזן בפעם הבאה, ולא מישהו שיודע ללהג כל מיני מונחים בג'יבריש) וכיוון שלא היו הרבה מכירות לא נזקקו לכלכלנים שיבצעו הערכות שווי, תמחור או דברים כאלו, לא הכרתי כלכלנים 'טהורים' (דהיינו שלא עשו הסבה זו או אחרת) אשר עבדו בענף ההיי טק. רוב רובם של המחזורים הגדולים אשר משתחררים מהאקדמיה, נקלט בחברות גדולות ומבוססות, של הכלכלה הישנה.

מרבית הכסף הגדול, האמת, הלך למשרדי רו"חים ועו"דים אשר טיפלו במיזוגים וברכישות (10% לערך מכל עסקה זרמה אליהם, ובניגוד לעובדים או ליזמים אשר קיבלו את הכסף במניות, הללו קיבלו את הכל *במזומן*), לא הייתי בוכה יותר מדי עליהם, עכשיו ידיהם מלאות בכל הליכי הפירוק, מימוש הנכסים וההוצאה לפועל אשר מזרימות לכיסיהם לא מעט ממון (למרות שפחות בהרבה מן העבר).

ובכלל, הערכת התרומה של שוק ההיי טק למצב האבטלה היא מוגזמת להערכתי, צר לי לומר שלפחות על פני השטח, רוב המועסקים היו מקרב אלו שיש להם השכלה במחשבים, ענף נוסף שהרוויח הוא הנדל"ן ועליית הצריכה הכללית של אנשי ההיי טק שהשפיעה על המשק כולו, אבל באחוזים קטנים (בגלל עקרון הנש"צ היורד).
טעות תרגום 19506
לא התכוונתי לשוק ההיטק, אלא לשוק בכלל - אנליסיטים, רו"ח, ועוד כאלה ודומיהם.

הטענה שלי הייתה, ועודנה, שהכלכלנים המציאו את "הכלכלה החדשה" - בניסיון לרכב על גל ההצלחה של תעשיית ההייטק. אמנם אין לי מספרים, אבל אני יופתע אם תגיד לי שהדרישה לכלכלנים, ובמיוחד כאלה שמבינים באותה כלכלה חדשה-לכאורה, לא עלתה מאז בסדרי גודל בעלי-משמעות מיוחדת.

תודה על התגובה, בכל אופן :^)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים