אתה חושב שקשה לך? 191530
יש לי ידיד שלומד באוניברסיטה זו השנה השלישית.
אביו נפטר כשהיה צעיר, אימו חלתה בסרטן בשנה שעברה והוא טיפל בה במקום ללמוד בסימסטר ב' שעבר, עד שגם היא נפטרה.
כעת הוא גר עם אחותו הצעירה, וצריך לדאוג לה ולו וכן לשכר הלימוד.
האם הוא מקבל איזושהי הטבה מהאוניברסיטה?
לא.
כי אמא שלו הורישה לו אוטו (טרנטה) ובית שהם כעת על שמו. זה מעמיד אותו במצב שבו לא ניתן לקבל מלגות על בסיס סוציואקונומי.
זה לא משנה שהוא לא עובד כמעט כי הוא צריך להשלים חומר לימודי של שנה וחצי. האוניברסיטה לא החזירה לו כסף על הסימסטר שבו טיפל באימו. הוא לא מקבל כסף מביטוח לאומי כי הוא לא קטין. הוא לא יתום צה"ל ולא שייך למשפחת נפגעי הטרור. הוא בסך הכל איבד שני הורים.

נכון שזה מקרה קיצוני, אבל כשאני חושבת לעצמי שקשה לי בחיים כי אני עובדת בשתי עבודות וגם לומדת, אני נזכרת בו, ועל איך שהוא נשאר אדם שמח וחביב וממשיך ללמוד ולנהל את החיים שלו כמעט כרגיל למרות הטרגדיות, ומתביישת בקיטורים הקטנים שלי.
ממש מקרה פשוט... 210282
אני אגיב לדברקים אחד אחד אחרי שאומר זאת - לקחת מקרה ממש קיצוני שרוב הסטודנטים אינם מצאים בו.
אני לעומת זאת לא ניסיתי להתבכיין וגם לא לצעוק "געוואלד"... רק באתי להראות את המצב הנוכחי של רוב אוכלוסיית הסטודנטים בארץ בכל זמן נתון.
עכשיו לגבי המצב שהבאת.
א' - במהלך הסמסטר בו טיפל באימו יכל חברך לקחת חופשה סימסטריאלית בכדי לא להפסיד חומר לימוד,כפי שלא מעט סטודנטיות שנמצאות בחודשי הריון מתקדמים עושות ( ואלף אלפי הבדלות בין המקרים). גם אם הגיע רק בסוף הסימסטר למצב בו יכל להעריך שלא יוכל לגשת למבחנים,משרד הדיקן לרוב עוזר במצבים כאלו ונותן שיעורי עזר מסובסדים אם יש צורך ובחינות במועד מיוחד מאידך גיסא.
לגבי המלגה : י שמלגות לסטודנטים יתומים (זה מצבו הרי) וכל מלגה סוציואקונומית שהוא יגיש הוא יקבל מאחר והוא צריך לכלכל את עצמו ואת בני משפחתו לבד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים