רוב נרדף - זה מה שאנחנו 192473
"לא ניתן להתיישבות הזאת לחיות בשקט, אנחנו לא נישן בלילה עד שלא נקבל את השטח הזה בחזרה". - מסביר בדיוק למה היישוב על הקרקע לפנות בוקר. נראה שגורלה יהיה כגורל שאר היישובים בנגב שסובלים מהתנכלויות הבדואים. תגובת המדינה, דרך אגב, היא כתגובת היישוב היהודי של טרום המדינה: עולים על הקרקע לפנות בוקר.טוב שלא עשו זאת ביום כיפור.

פשוט חרפה.אנו, במדינה שלנו, צריכים לפעול כגנבים בלילה? גם אם היישוב אינו חוקי אז החשש צריך להיות מתביעה משפטית, ולא מפעולות התנכלות של מיעוט בעל היסטוריה אלימה. בכך שעולים על הקרקע בלילה רק נותנים הכשר לאלימות הבדואית ומעודדים אותה. היו צריכים לעלות לאור יום ועם טקסים ונאומים, ואם מישהו היה מנסה להפריע בניגוד לחוק - יש הרבה מקום בבתי הכלא.

רק בישראל יכול השלטון, הרוב, בעל הכוח, לפחד מהמיעוט. די כבר למנטליות הגלותית הזאת. מתי לכל הרוחות העם יבין?
הפריץ זה אנחנו.
רוב נרדף - זה מה שאנחנו 192515
אילו ישובים בנגב סובלים מהתנכלויות הבדואים?
רוב נרדף - זה מה שאנחנו 192531
על מה אתה מדבר?
אתה רוצה להגיד לי שאינך מודע לבדואיזציה של הנגב. ביישוב עומר נגנבות מכוניות במספרים עצומים. כשבונים בית ביישוב צריך לשלם שוחד לבודאי המקומי כדי ש"ישמור" על הבית ההולך ונבנה מפני גניבות והשחתות - כלומר מפני עצמו. עסקים באזור התעשייה בבאר שבע משלמים סכומי עתק לכנופיות בדואיות כ"דמי חסות". נגנב שם ציוד בסכומי עתק - דברים אלו נכונים ללפני שנה בערך שאז נתפרסמה על כך כתבה גדולה. גם נאמר שננקטו פעולות מאז אבל איני יודע עד כמה הועילו.

הבדואים הם מלכי הנגב. משתלטים על אלפי דונמים, בונים התנחלויות חדשות לבקרים, מתחברים למקורות חשמל ומים כרצונם, עוסקים בייבוא סמים וזונות מעבר לגבול שהם מכירים טוב כל כך, שולטים ללא מצרים ביישובים שלהם עד כי צריך גדוד כדי להרוס צריף לא חוקי. הם מתרבים במספרים חסרי תקדים ונהנים מקצבאות מדינה, שלא להזכיר כי הם מייבאים כלות מן השטחים ומעניקים להן בכך מעמד של אזרחי ישראל על כל המשתמע מכך: קצבאות, אזרחות גם לבני משפחה ועוד. יש להם גם תכסיס קבוע: היות שהם הרבה פעמים יולדים בבית, לעולם לא תדע מי האב ומי האם. כך גם כאשר בדואי מביא אישה ערבייה לבית החולים ללידה ואומר - זו אישתי. הילד נרשם כחוק ואתה משלם לו ביטוח לאומי. עכשיו לך תוכיח שלו.

הבדואים הם איום דמוגרפי מספר שתיים, נטל על הכלכלה בישראל ואיום מספר אחת על הביטחון והסדר בנגב.

אה, והם גם משרתים בחלקם בצבא.
רוב נרדף - זה מה שאנחנו 192539
אין הרבה מקום בבתי הכלא...
רוב נרדף - זה מה שאנחנו 192578
תמיד אפשר לבנות חדש. הכי טוב למקום אותו באמצעי הנגב, ככה לא יצטרכו לנסוע רחוק עם האסירים.
רוב נרדף - זה מה שאנחנו 192584
אפשר בקומות ואפשר מקש, אבל למדינה אפילו אין תקציבים לבנות כלא מאוהלים
אגדה אורבנית 192541
לפני מספר שנים חגג המושב בית לחם הגלילית, ברוב עם והדר, 50 שנים להיווסדו.
באו אורחים ומברכים, וביניהם ראש מועצת כעביה, הכפר הבדווי השכן.
את דברי הציטוט מברכתו אני מביא מכלי שני, ובהסתמך על הזכרון הקלוקל שלי, אבל בכל זאת, הוא אמר בערך: "אנחנו שכנים. שכנות זה אומר לא רק לגור ליד, אלא גם אכפתיות מהשכן שלך ועזרה הדדית. כך למשל, כאשר אנחנו עוברים ורואים איזה עגל של מושבניק מבית לחם, והוא חלילה בודד בחוץ, אנחנו דואגים לו לבית חם".

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים