תמיד אפשר לסמוך על הימין. 193512
אין כמו מועצת יש"ע וחבריה בימין להציל אותנו מרעיונות איומים כמו זה שהגה הפעם שרון. לאסור בחוק פינוי יישובים פרט לשמונה יישובונים קטנים פירושו לקבור לזמן רב מאוד כל סיכוי להסדר עם הפלסטינים. מזל שאנשי הימין טעו ‏1 וסירבו להסכם.

1 ואולי הם בעצם *בעד* הסדר עם הפלסטינים, כלומר הם... (השלם את החסר):
א. בדלנים
ב. משתלבים
ג. בלבניסטים
ד. איילים אלמונים
תמיד אפשר לסמוך על בלבן 193533
הייתי מהמר על ב', מהסיבות הבאות:
1. נציג של שרון (משתלב) לא היה מנסה לסגור עסקה עם מדליף מקצועי בדלן. לכל היותר היה רק מנסה לייצר לחץ.
2. מתנחל בדלן היה מקבל מייד את את העיסקה ולא מדליף אותה, כי מבחינתו היא אומרת התחלת פינוי והפרדה, ללא כל ערובה להמשך.
3. ההקשר של הפרשייה הוא נסיעת שרון לוושינגטון, והלחץ הצפוי מבוש, הבדלן. שרון עכשיו יכול להציג שכובלים אותו מבית, ולעמוד בלחץ ביתר הצלחה.
תמיד אפשר לסמוך על הימין. 193607
מהתגובה שלך עשוי להשתמע שפינוי היישובים הללו עשוי היה להיות צעד חיובי אלמלא היה משולב עם חוק למניעת פינויים נוספים. אני מציע לזכור שעקירת אנשים מביתם היא כמעט תמיד ראויה לגינוי. יכולה (אולי, לפעמים) להיות לה הצדקה מסוימת אם היא נחוצה לצורך הסרת עוולות גדולות יותר והבאת שלום. לכן קשה לי לראות דרך להצדיק פינוי ישובים על ידי שרון, בלי קשר לשאלה בכמה ישובים מדובר. (אלא אם יחול שינוי דראסטי מאוד בדרכו הפוליטית)
תמיד אפשר לסמוך על הימין. 193782
מה ש''השתמע'' לטענתך, מתגובתי, לא היה מה שטענתי. כל שטענתי הוא שצעד האוסר בחוק פינוי מהותי של יישובים יימנע, בפועל, השגת הסכם שלום עם הפלסטינים. אם להשתמש בטרמינולוגיה שלך, העברת חוק כזה פוגעת ביכולתו של שרון (או כל מי שיבוא אחריו) לפנות יישובים לצורך ''הסרת עוולות גדולות יותר והבאת שלום''.
תמיד אפשר לסמוך על הימין. 193891
לא טענתי שטענת מה שעשוי מתגובתך; השתדלתי במיוחד להיזהר מכך. נדמה לי גם שאני חוזר בי מהטענה הקצת גורפת מדי שלי בתגובה הקודמת.
הפה שאסר הוא הפה שהתיר 194029
שום חוק לא ימנע שום דבר. כמו שהכנסת העבירה את החוק, היא יכולה גם לבטל אותו. ע''ע חוק ירושלים וחוק הגולן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים