19357
עם כל הכבוד לתחנה המרכזית בחיפה, לדעתי אוניברסיטת ב"ש לוקחת ובגדול.
אגב, זו ההזדמנות לשאול - מה קרה לווילה רוז הנהדרת, ששכנה ליד הסינמטק?
את טועה 19359
או שלא הית בשניהם או שאת לא מבינה את חשיבות הבנייה הבאר שבעית, כיוון שבנייני הבטון המכוערים הללו מתוכננים כדי להשאר קרים גם בימי החום הלוהטים ביותר והם ממלאים את תפקידם בצורה הטובה ביותר. הת''מ בחיפה מכוערת סתם.
אם אתה אומר 19360
למרות שבאילת, ימי הקיץ החמים יותר חמים, ופה אין שום דבר *כזה* מכוער.
אפשר פשוט לבנות קירות עבים במיוחד, לא חייבים להשאיר אותם חשופים ומכוערים. לי נראת סבירה יותר התאוריה שבגלל שאין שום כיסוי על הקירות, אין שום כיסוי שצריך לתחזק. ושזו הייתה האופנה, כשבנו את הקרייה החדשה.
חיפה, עיר הנקמות 19361
כל ניסיון לפרש את כיעורה השיכוני של מרבית חיפה, מבלי להתייחס לקונטקסט ההררי הכולל, נדון מראש לכישלון. כל מי שעיניו בראשו ומנוע רקטי אינו בין רגליו הבחין ודאי ברעיון הנואל של מיקום עיר במורד מדרונות, או ליתר דיוק - במעלה ההרים. הן טרם תקופת המנדט לא היה באיזור אלא כפר קטן, במקום בו שוכנת היום אותה תפרחת אורבנית ביזארית. תאמרו אולי שמיקום העיר ראשיתו בטעות, אך בכך חבויה יומרה להבין בתכנון-ערים דבר-מה שמומחים לדבר לא הצליחו לתפוס. תאמרו שלמתכנני העיר לא היתה מודעות לבעייתיות בדידוש בעלייה (בפרט נוכח הפיח מהמפעלים הפטרוכימיים שמוקמו על אחד האיזורים היפים בארץ, בדימוס), אך אם כך כל שעליך הקורא לעשות הוא להתקשר עמם ולספר להם על כך. לא ולא ידידי - חיפה, על עליותיה המופרעות ומפעליה הפטרוכימיים, נבנתה במתכוון ובזדון, וכל שנותר לנו הוא לנסות להבין את המניעים. איזו יצר נקמני אפל התבשל בלבו של אותו מתכנן-ערים מנדטורי? איזה יליד מקומי שרט לו את האוטו? על כך אבקש לשמוע מכם.

תאמרו - אבל נשר עוד יותר אנטי-אנושית. ועל כך אענה - נכון, ואת נשר יש להפציץ, שנאמר "est neshera delenda est" או משהו כזה.

(פרפראזה עצבנית למאמרי שאינו מתפרסם).
חיפה, עיר הנקמות 19364
נשר? מה לעזאזל יש לך נגד נשר?

הצד השני (האפל?) של הטכניון הוא הרבה יותר רגוע, הרבה פחות פקוק, וחסך לי, בזמן לימודי התואר הראשון, אלפי שקלים בגלל הפער במחירי השכירות (שלא לדבר על הארנונה, ומחירי הדירות).

סיפרו לי שיש לנשר חלקים השוכנים במרחק הגדול מ-‏500 מטר מהכניסה לטכניון, אבל אני מתכחש בעקביות לקיומם (ואני גר כאן כבר מעל 3 שנים).
נשר, a.k.a. מצוקי השיכונים 19368
<שיחת קפיטריה - נא להבליג>
כדייר בצה"ל 14 אשתקד ביצעתי שגיאה פטאלית ונרשמתי לפר"ח-נשר. ההשלכות המרות לא איחרו לבוא בדמות היכרות עם חלקים בנשר שמוטב שלא תכיר. מי שתהה פעם מדוע מפת נשר (ראו 'דפי זהב') נראית כמו חלבון מקופל בדחיסות, לא ישמח לגלות שפיתול סמטאותיה נועד לשמור על מתלול מתון משישים מעלות בממוצע, לטובת התקדמות זחלנית של רכבים ממונעים במעלה ההר. באשר להולכי רגל ורכב דו-גלגלי, צורת ההתקדמות המומלצת בפריפריה היא להיכנס לשיכון הסמוך בקומת הכניסה, קרי קומה 4, לעלות במעלית לגג, ולדלג משם בחינניות לגינת השיכון השכן, המצוי בקואורדינטות גליליות ב r=1m, z=40m ביחס לקומת הכניסה המקורית.
ועוד לא הזכרנו את הפיח, או את צמחיית הכרמל העשירה הנרמסת לטובת מגדלי דירות חדשים. אחרי הכל, איפה עוד אפשר ליצוק את יסודות הבניין בראשו ובתחתיתו בו זמנית?

delenda est, רבותי.

זאת מבלי לזלזל בדמי השכירות והארנונה הנמוכים בעליל.
הייתי גם הייתי בשניהם. 19395
לא זכור לי שבנייני הבטון המכוערים בב"ש הקלו על סבל החום. מה שכן זכור לי הם פתרונות אחרים (כמו כניסה למקלחת בבגדים ונעליים לפני היציאה מהבית, מה שכמובן התייבש עוד בטרם הגענו לאוניברסיטה).
גם בתחנה המרכזית בחיפה (שבה, אודה ואתוודה, הייתי לפני כשבוע), לא חשתי בהקלה מסויימת בימי חום; אולי טענותיך היו נכונות אם היו לדבר המפלצתי הזה כמה קירות, מה שהיה מונע מרוח חמה ומציקה להיכנס.
אגב, אשמח לקבל הסבר למה בשביל לשמור על קור הבטון חייב להשאר מכוער, ולא יכול להיות בטון יפה (צבוע, למשל).

אבל חבר'ה, מה עם ווילה רוז???
סתם שאלה 19621
אם כבר מדברים על זה, ברגע שיוצאים עם שיער רטוב (וכנ"ל גם לגבי בגדים, פנים, וכו'), הרי שכולך מתמלאה חול וחול. למה לעשות את זה?
סתם שאלה 19665
לא זכור לי שהתמלאתי חול. האמת, לא זכור לי שהיתה רוח בכלל באותה תקופה, האוויר די עמד...
אח, קיץ בבאר שבע...
סתם תשובה 19844
חוץ ממצב של סופות חול מעיקות (שמבטלות כל כוונה מוזרה לנקות את החדר)
19471
וילה רוז נסגרה, די ממזמן (לפחות שנתיים), ולפחות חצי שנה מאוחר מידי. בחודשיה האחרונים היא היתה פשוט פיכסה וחבל על הזכרונות שנהרסו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים