בשר?? איכס!! 19384
גם אני בהחלט בעד החיים הטובים (עלק, יוצא לי כבר מאני לא אגיד איפה כל הפוליטיקה הזאת כל הזמן!!! די!!) - רק, למה לרצוח אווז אומלל לשם-כך? מה עשה לך האווז?
אין כמו צמחונות/טבעונות, חברים. ואני אומר זאת בתור מי, שמעולם לא באו נבלות אל פיו. :-)

שלכם,
דני האדום.
Only Chicken! (Pluck( 19416
צודק מאה אחוז - אני אווזים לא אוכל. באמת מזויעה הצורה שבה הם עוברים את תהליך הפיטום האכזרי.
מתרנגולות (ים) לעומת זאת, לעולם לא תקוץ נפשי...אולי תנסה פעם, תראה שזה לא כל כך רע!
דרך אגב - אתה גם מונע מעצמך את התענוג של אכילת ביצים?

והערה אחרונה - אולי אם תפסיק להזכיר את דיעותיך הפוליטיות בכל הודעה שלך, הפוליטיקה הישראלית לא תמאס עליך כל כך.
Only Chicken! (Pluck( 19806
לעולם אינני נוגע בשום "אוכל", שצריך היה להורגו לפני-כן... לא בשר, ולא דגים.
ביצים, לעומת-זאת, נהגתי לאכול עד לפני שבוע וחצי - אז שכנעוני חברי "אנונימוס", בדוכנם בגינת-שנקין (בה אני מבקר מדי יום שישי, כמובן), להפסיק לאכלן - לטענתם, גם הביצים המכונות "ביצי-חופש" מוטלות על-ידי תרנגולות קטומות-מקור וסובלות, השוהות - אמנם לא בלולים הרגילים (של "בתי-חרושת" לביצים), אבל במחסנים שאינם מרווחים מזה בהרבה.
ולמקרה שתהית - עם חלב אין לי שום בעיה, תודה. :-)

שלך,
דני.
Only Chicken! (Pluck( 19809
למה? בתור קיבוצניק לשעבר, אני יכול להעיד שהפרות לא זוכות לייחס נעים במיוחד - אמנם הן חיות בגליל, אבל קשה להגיד שבצימר: בתוך הזבל של עצמן, מושארות ערות עד השעות הקטנות של הלילה בחליבות אינטנסיביות, מוזרקים להם כל מיני דברים נחמדים שיניבו יותר חלב ושעות מרעין בישין. בוא נגיד שאם אני הייתי פרה, הייתי מעדיף לראות לי באחו באוסטריה (או אפילו בכרמל) מאשר להיות "ראש" בעדר.

או, בקיצור, לפי דעתי התחלת להיסחף כבר עם הביצים, אבל אם אתה כבר הולך בכיוון הזה - אין לך הרבה ברירה אלא ללכת עד הסוף (ותיזהר לא לנשום חזק מידי, זה הורג חיידקים).
Only Chicken! (Pluck( 19811
הייתי ממליץ על טאטוא המדרכה לפני שאתה דורך עליה... לך תדע מתי תפגע בנמלה קטנטונת ומסכנה.
כמובן שלי לא אכפת מנמלים, אני קפיטליסט דורסני...
Only Chicken! (Pluck( 19824
הבעיה עם חלב גדולה יותר מתנאי המחיה של הפרות. על מנת לקיים מחזורי תנובה, צריך לשמור על מחזורי המלטה (משום מה פרות מתעקשות לשמור על הקשר הזה בין לידת ולדות להפקת חלב, על אף העובדה שכידוע אסור לערבב בשר וחלב). הבעיה עם מחזורי המלטה, זה שבמהלכן נוצרות חיות נוספות, מיותרות לחלוטין מבחינתו של משק החלב (לא רק העגלים, אלא אפילו העגלות). ואז רפתות החלב מדשנות בדמן של העגלות והעגלים את משק הבשר.

המשמעות, בעיני, היא ששתיית חלב מגבירה את צריכת הבשר. (במונחים כלכליים: עולה הביקוש לחלב, מוגבר הייצור, לכן מוגבר ייצור הבשר וההיצע שלו, ומשם גדלה תפוצתו ומחירו יורד.) זה נתון שצמחונים לא יכולים, במישור העקרוני, להתעלם ממנו. במישור הפרקטי, לעומת זאת, אני צריך ללכת לפתוח את היום עם קפה. בחלב.
Only Chicken! (Pluck( 19836
אה,אך פה טמונה הבעיה (תרגום חופשי של שייקספיר): אין לי ספק שבעולם האידיאולוגיה המערבי, זה שמאניש כל דבר סביבו, להיות צמחוני תואם את האידיאולוגיה. אבל הבעיה היא שזה מוביל למצבים קיצוניים בהם האידיאולוגיה מתנגשת עם הפרקטיקה: אנחנו אוהבים לאכול בשר, אנחנו אוהבים חביתה על הבוקר, וקפה בלי חלב זה ממש לא זה.

אז או שמוותרים על הפרקטיקה בשם האידיאולוגיה (פונדמנטליזם) או על האידיאולוגיה בשם הפרקטיקה (הדוניזם), או שעושים מה שתמיד כדאי לעשות, ומשרטטים לעצמך את שביל הזהב - אני אוכל בשר, אבל לא כבד אווז; אני אוכל מוצרים מן החי, אבל לא בשר; אני לא אוכל מוצרים מן החי ומאבד 20 נקודות IQ בגל מחסור ב-B12; וכו' וכד' וגו'.

אני חושב שבהתחשב בעובדה שכולנו קונים מוצרים מהמזרח הרחוק (Child Labor וכד'), זוהי קצת צביעות לרחם על הפרות (שאגב, שוחטים בהן בלי רחם עכשיו באירופה). זה לא תירוץ, אבל גם "אני אוהב חלב בקפה שלי" זה לא תירוץ.

אגב, אתה בטוח בקשר למחזורי הלידה? לי אמרו שברגע שלא מפסיקים לחלוב פרה מהלידה הראשונה, היא לא מפסיקה להניב חלב עד סוף ימיה.
Only Chicken! (Pluck( 19845
ועכשיו קלקלתם לו, לידידנו, את ההנאה היחידה שעוד נשארה לו.
Only Chicken! (Pluck( 19865
מחסור בB12 מוביל לירידה ברמת המשכל? מה המקור לנתון הזה? זה יכול להסביר כמה וכמה דברים...
קפה? בחלב?? 19876
קפה הוא אחד המשקאות המוזרים בעולם:

קח צמח שמוצאו באתיופיה, שנקלט היטב בדרום אמריקה, הפק ממנו את הרעל המשמש אותו לדחיית חרקים, שפוך עליו מים רותחים, הוסף גבישים המופקים מפירות, בחש את הכל והוסף חלב של פרה. עכשיו שתה את המרקחת.

אם אחרי כל זה אתה נשאר בחיים, אז כנראה שבאמת אנחנו יכולים לצרוך באופן טבעי מרכיבים רבים כולל בשר, חלב, ביצים, קפה, סוכר, מלח וצמחים.

עד כאן לשוחרי המזון ה"טבעי".
גבישים? מפירות?? 19949
אתה מתכוון לסוכר?
אני חושב שהוא מופק לרוב מגבעלים (קנה סוכר), ועוד קצת משורשים (סלק סוכר). לא?
(וסליחה על הקטנוניות. ותגובה יפה, בלי קשר).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים