יום באפריל 194436
ירייה באפלה: יש איזה יום באפריל הקרוב שהוא ארוך יותר מכרגיל באיזור-זמן מסויים? לא ברור בעצם מה זה "כרגיל" בשאלה (אותו יום בשנה שעברה, אותו יום במקומות אחרים בעולם, או משהו אחר).
יום באפריל 194503
זה יכול להסתדר אם אחד האיים באיזור קו התאריך החליט לעבור את הקו, כך שבמקום ראשון יהפוך להיות אחרון. במקרה כזה יהיה שם יום אחד שיארך 48 שעות. לא ברור לי אם אכן זה קורה, ולמה דוקא באפריל, אבל אם ההשערה נכונה הרי שההימור שלי הוא על 1.4.
יום באפריל 194566
אפשר גם ללכת בקטן: אם באוסטרליה יחזרו באפריל לשעון חורף, מן הסתם ימותו יותר מצאצאי ה- convicts (וזה אולי הקשר לקונן-דויל). ב- 2003 הם העדיפו לחזור ב- 30/03
יום באפריל 194603
אתה צודק כמובן. בשביל שבאפריל היום יתארך (ולא יתקצר), הדרישה היא שהמדינה תהיה בחצי הכדור הדרומי. נראה שהמועמדות היחידות הן נמיביה, פאראגוואי ואיי פולקלנד. למישהו יש רעיון על קשר לקונן דויל?
יום באפריל 194670
ראיתי שגם טונגה וגם פקיסטאן "מפסיקים" את השימוש בשעון קיץ. מה זה אומר בדיוק לגבי אורך היום, אין לי מושג אבל נדמה לי שווטסון נפצע ברגלו (או בכתפו) בפקיסטאן (או שמא זה היה באפגניסטן?).
יום באפריל 195240
לפי זה:

פקיסטן השתמשה בשעון קיץ ב-‏2002 ו-‏2003, והוא החל בלילה של השבת הראשונה בחודש אפריל. השנה השימוש שם הופסק לפי קישור קודם שהובא כאן, מה שיהפוך את יום ראשון ה-‏4 באפריל בפקיסטן ל*ארוך* יותר בשעה אחת מכפי שהיה בשנים קודמות. יותר אנשים ימותו מן-הסתם ביום זה לעומת היום המקביל באותן שנים ספורות קודמות - האם זה "כרגיל" זו כבר שאלה אחרת. ואין לי רעיון לגבי סר קונן-דויל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים