בזזזזזזזזזזזט. 1964
טעות!
לנושאי המגבעת יש שני תקליטים.
בזזזזזזזזזזזט. 1968
גם באתר של נטמיוזיק מדברים על דיסק אחד. מה הדיסק השני?
בזזזזזזזזזזזט. 1986
עד כמב שאני יודעה הם שחררו שתי קלותט מחתרת. חוץ מהדיסק
סליחה? אני אמרתי דיסק? 2025
האלבום הראשון של נושאי המגבעת הופץ על קלטת בלבד. יש בו את הגרסא המקורית של לייב אין בית שמש, ועוד שיר אחד שמופיע באגנטה שאני לא זוכר כרגע.
מי שזוכר את הקליפ של לייב עם המלים שרצות על גליל של נייר טואלט, בטח יזכור שהוא לא נשמע בדיוק כמו באגנטה, וזאת מהסיבה הפשוטה שלקליפ השתמשו בגרסא המקורית המוזכרת לעיל.
אין לי מושג איך קוראים לקלטת (אם בכלל יש לה שם). אני זוכר שהעטיפה נראתה פשוט כמו נייר קלף (או שזה משהו שאחי אילתר). אני עדיין מחפש אותה מדי פעם בין הקלטות הישנות שיש לי בבית מהאחים שלי, אבל בינתיים בלי הצלחה.
האדמה מקולקלת 2074
הקליפ "לייב אין בית שמש" משתמש בגרסה המקורית של השיר כי הקליפ נעשה יחד עם האלבום הראשון, שזה אומר כמה שנים טובות לפני יציאת "מי רצח את אגנתה פאלסקוג". באלבום הראשון ההוא לא היו שירים נוספים שבוצעו שוב באגנתה, אבל כן היו בו כמה יצירות מופת עם טקסטים דווקא די ברורים. "לונדון, פאריז, ורסאי, הם כולם שמות של מקומות שאף פעם לא נגיע אליהם", נשמע מוכר למישהו? ומה עם "זאת עיר משעממת, כן משעממת, אפשר לצפות את השמש בחומר משמר"? פשוט נכסי צאן ברזל של המוסיקה הישראלית לדורותיה.

האלבום-קלטת הראשון של נושאי המגבעת, שנקרא בשם הלא בלתי-צפוי "נושאי המגבעת", ייצג תופעה רחבה יחסית של להקות ירושלמיות במקור שדי מאסו בעיר הזאת ויצרו בעקבות זה הרבה נויז עצבני. להקות נוספות שעשו את זה באותה תקופה היו להקת "ישראל" (המעולה לדעתי) ולהקת 3ח (מבטאים את זה בדיוק "שלוש חית", למה אתם שואלים?) של רן סלאוין שאח"כ הצטרף לאדם הורביץ מנושאי המגבעת להרכב ארט-רוק מומלץ שנקרא בשם "ריר".

אה, ועוד תיקון, נושאי המגבעת הוציאו כאמור קלטת, דיסק, וגם סינגל שאם אני לא טועה היו בו "אני טקסט פוליטי" ו"מתנה לחג" בביצועים חיים ממועדון "זמן אמיתי". חוץ מזה היו להם גם כמה שירים ממש איזוטריים שלא יצאו באף תקליט כמו למשל השיר המשעשע "רוכסן" שאני די אשמח אם מישהו יספר לי איפה אפשר למצוא אותו בימינו.

אסף
העז רקובה 2119
די בטוח שיש לי את הסינגל (או מקסי סינגל, לא זוכר) של טקסט פוליטי בבית, אבל למה
שמישהו ירצה להקשיב לדרעק בדיעבד הזה?

"היא יכולה היתה להיות קשקש של דג/
זה היה משמח אותך?/
אני מחזיק אקדח אדום/
האדמה שואלת למה" (לא באמת ציטוט משום מקום, אבל בקלות היה יכול להיות)
האדמה מקולקלת 3752
יצא להם גם דיסק אוסף מחודש שכלל את הקלטת ההיא ועוד כמה שירים באוזן השלישית.
האדמה מקולקלת 23645
את השיר המצוין "רוכסן"ניתן להשיג יחד עם שירים שהפכו לקלאסיקות לכל מעריץ של המגבעות כמו:נושאי המגבעת,קול של אלוהים אחר,האלוהים שלי עייף,אני טקסט פוליטי?(בגרסא הראשונה והטובה)ועוד שירים מצוינים בדיסק האוסף של חברת "פוך" בהנהלתו של מנהל המגבעןת לשעבר שערבני השמן הדיסק יצא לחנויות ב 1998וניתן למצוא אותו בכל חנות דיסקים.נושאי המגבעת הוציאו קלטת ב1987 עם שירים כמו:השקרן,אי אפשר להסביר,המוהלת,ביקור בהר.בשנת 1989 תקליט סינגל לאני טקסט פוליטי שכלל את השירים:נושאי המגבעת וקול של אלוהים אחר.ב1991 הוציאה את הדיסק "מי רצח..."בהד ארצי.ב1992 התפרקה הלהקה. ב1998 ככתוב בראשית דבריי הוצא הדיסק האחרון והמצוין שמתמצת את פעילות הלהקה ב17 שירים...
תמוה. 108341
הדיסק הראשון של נושאי המגבעת *כן* כולל שירים (חוץ מ'לייב אין') שלהם יצאו גרסאות שונות מאוחר יותר ב'אגנתה' ('אני טקסט פוליטי', 'מתנה לחג'), ובין השאר הוא כולל את אותו 'רוכסן'. אצלי, לפחות.
פתרון התעלומה 109087
הדיסק (''הראשון'') שיש לך הוא למעשה האלבום השני של נושאי המגבעת, כי האלבום הראשון יצא רק ע''ג קלטת.
בזזזזזזזזזזזט. 14975
בזזזזזזזזזזזט. 14977
האלבום הראשון או יותר נכון מיני אלבום נקרא:"אני טקסט פוליטי?"יצא לאור בשנת 1989 ע"י האוזן השלישית מכיל ארבעה קטעים:
אני טקסט פוליטי?
אני טקסט פוליטי?2 (רק מנגינה)
קול של אלוהים אחר
נושאי המגבעת
האלבום יצא במהדורה מצומצמת ובמשך הזמן נהפך לפריט אספנות(כמובן שלי יש אותו)
כמו כן בין שני האלבומים נושאי המגבעת הוציאו קסטה שכמו התקליט הקודם גם היא יצאה במהדורה מוגבלת אך רוב השירים מתוכה מופיעים בדיסק אוסף האחרון שלהם.
בזזזזזזזזזזזט. 2011
עוד טעות שלי.
ב''מי רצח...'' יש שלושה עשר שירים.
מתנצל.
בזזזזזזזזזזזט. 2396
שוב טעות

שלושה תקליטים
בזזזזזזזזזזזט. 3477
האלבום הראשון של נושאי המגבעת נקרא "נושאי המגבעת מעולם לא יצא על דיסק".
השני הוא "מי רצח את אגנתה פאלסקוג".
השם של השלישי הוא משהו כמו: "נושאי המגבעת כולל חלק מהאלבום הראשון וקטעים מההופעות".

נ.ב. אם מישהו מקוראי תגובה זו הצליח לשים את ידו על הקלטה או איפורמציה כלשהי על נושאי המגבעת (מלבד "אגנתה") אנא, שלח/י לי דוא"ל!
נושאי המגבעת בהופעה עכשיו בוידאו 41562
ברגע של חולשה רכשתי באחרונה קלטת וידאו של נושאי המגבעת בהופעה (40 ש"ח בחנות 'החור בשחור' בת"א). בקלטת 11 שירים מהופעה בקולנוע אלנבי מתאריך 16.4.1989 וכן שני קליפים - 'נושאי המגבעת' ו'תקוות גדולות'. רכישה אומללה כפי שהסתבר לי - הסאונד מחורבן וגם ההופעה לא משהו, אך זה נופל להגדרה של 'הקלטה או איפורמציה כלשהי על נושאי המגבעת'. המעוניינים בקלטת מוזמנים לפנות אלי או לחנות, אני לא ממליץ.

מלבד זאת, 'מי רצח' נעלם מביתי באורח מסתורי, ועתה אני מחפש בנרות ממי לצרוב אותו. מי מן הקוראים המחזיק בדיסק, מתגורר בסביבות הרצליה / חיפה, ולא מתנגד עקרונית לצריבת מדיה, מתבקש באדיבות ליצור עמי קשר. אגב, דובי, לך זה נשמע הוגן לצרוב לשימוש עצמי אלבום שרכשתי פעם בכסף מלא ואבד?

באשר לטקסטים של הלהקה, יצא פעם מאמר במגזין במה חדשה שפרשן את 'אני טקסט פוליטי' והפתיע אותי אישית. עד אז הנחתי גם אני שאין משמעות עמוקה מאחורי הטקסטים. מומלץ.
וזה האתר 41580
האינפורמטיבי והלגמרי לא רע, של נושאי המגבעת. האתר כולל גם קטעי שירים להורדה (באיכות די רעה, אם אני זוכר נכון) וגם קישורים לכתבות רבות ולחומר אחר אודות הלהקה (כולל פרשנותו (היפה) של עמי ברנד).
זה הופעה 22543
הדיסק השני של נושאי המגבעת הוא הקלטה של הופעה שלהם - כמעט כל השירים נמצאים גם ב''מי רצח...''.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים