שאלה 197078
קראתי איפה שהוא שמישהו (סליחה, אין לי ציטוט) טוען שנתניהו עובד על כולם בעיניים, כי המע"מ הועלה זה לא מכבר ל18%, כך שמה שהוא עשה היה בעצם להעלות אותו ואז להוריד בשביל הרושם הציבורי.
זו האשמה די חמורה, אם היא נכונה. מישהו מבין בכלכלה ויכול להסביר לי אם יש בה שמץ של אמת?
שאלה 197080
המע"מ הועלה ל 18% זה מכבר, אם אינני טועה בימיו של סילבן שלום.
או! מצאתי! 197086
"שר האוצר לשעבר, ח"כ אברהם (בייגה) שוחט אמר: "תוכנית שר האוצר היא בלוף על בלוף. רק לפני חודש העלה שר האוצר את המע"מ ב-‏18 אחוז הכל כדי להוריד אותו החודש ל-‏17 אחוז. במסיבת עיתונאים מפוארת שבה הוא יוצא צדיק ומגן על החלשים."

תסביר לי, האם צריך להעיף את בייגה לכלא על אמירת שקר והוצאת דיבה, או שיש הבדל קריטי בין ה"העלה *ב*-18 אחוז" ו"העלה *ל*-18 אחוז" שהוא מעבר לטעות הקלדה של ווינט? דהיינו, מה בדיוק נתניהו עשה לפני חודש?
או! מצאתי! 197100
בתור משלם מע"מ מועד, אני יכול להבטיחך נאמנה שהמע"מ לא עלה ל 18% לפני חודש, וגם לא עלה ב 18%. הוא פשוט לא זז.

בייגה מתכוון, כנראה, לכך שבניגוד למה שתוכנן לפני איזה זמן, המע"מ לא ירד ל 17% כבר בינואר. באופן כללי, אם אתה מתכוון להכניס לכלא פוליטיקאי שלא דיבר אמת כדאי להתחיל לבנות הרבה בתי סוהר.
או! מצאתי! 197124
המע"מ היה אמור לרדת בינואר ל17% וזאת בתום תפוגת הצו שניתן בעת ההעלאה ל18% .האוצר טען שאין אפשרות להורדה עקב מבלות התקציב. ראה זה פלא לאחר חודשיים וכמה טלויזיות ו d.v.d אפשר להוריד ולהתהדר באיצטלה של רובין הוד דה לה שמטה.

ועצתי לכמה מין הצעירים באייל לא לקפוץ, תבדקו דברים באותה רצינות שאתם מול הלפ-טופ בעבודתכם.
או! מצאתי! 197130
רגע, זה לא בדיוק מה שאמרתי לגבי המע"מ?

לאחר חודשיים התברר שהכנסות המדינה ממסים גבוהות מהמצופה, וראה זה פלא: במקום להתנפל על עודף ההכנסות לטובת משרדי הממשלה שכורעים תחת עול הקיצוצים, במקום להעביר את הכסף לרשויות המקומיות, במקום לחלק אותו לויקי קנפו וחברותיה ובמקום לתת אותו למשפחות עם שמונה עשר ילדים כך שיוכלו ללדת את הצאצא התשעה עשר ולשמח את ניצה, שר האוצר עשה את הבלתי יאומן: הוא מימש את הבטחותיו להורדת מסים ונתן, אגב כך, בוסט קטן לכלכלה הרעועה שלנו. בדיוק בהתאם למדיניות המוצהרת שלו.

סיכום ביניים: נתניהו היה ראש ממשלה איום, והוא שר אוצר טוב. לפי חוקי מרפי אין מנוס מלמנות אותו שוב לראשות הממשלה.
או! מצאתי! 197131
מדובר בחוק פרקינסון ולא מרפי.
העקרון הפיטרי 197136
אופס אחד בשבילי ואחד בשבילך.
העיקרון הפיטרי? 197173
לפני הרבה שנים קראתי ספר שנקרא 'העיקרון הפיטרי' והוא תאר בדיוק את הרעיון שכתבתם עליו (שאדם יתקדם עד לתפקיד אחד מעבר לתפקיד שבו תיפקד בצורה המייטבית). העיקרון הפיטרי ניקרא על שם פיטר משהו. יכול להיות שהוא היה פיטר פרקינסון?
העיקרון הפיטרי? 197179
קראתי פעם איפשהו (משהו של המאייר של דילברט?) על "העיקרון הפיטרי החזק". הרעיון דומה, אבל ברעיון זה האירגון מקדם אנשים שהם *גרועים* בתפקידם הנוכחי (כדי שיפסיקו לעשות נזקים). זה מספק הסבר טוב יותר לקיומם של בוסים גרועים במיוחד‏1 (בניגוד לסתם בוסים לא כל כך מוצלחים).

________
1 אך אל דאגה - הם יקודמו ויפסיקו להציק לכם בהקדם האפשרי.
או! מצאתי! 197225
פיטר, לא? "אדם יקודם במקום עבודתו כל עוד הוא מבצע את תפקידו היטב. ברגע שיגיע לתפקיד שהוא לא מסוגל למלאו כראוי, הוא ישאר בתפקיד הזה לתמיד". או משהו כזה.
''כל אדם מגיע לדרגת חוסר היעילות שלו'' אאל''ט 197308
או! מצאתי! 197133
אחת הפריווילגיות המשעשעות של ראשי ממשלה הוא האפשרות לשמור לעצמם תיקים. למעט במקרים בהם שרים התפטרו‏1, למיטב ידיעתי הדבר נוצל רק ליצירת התואר "ראש הממשלה ושר הביטחון". מעניין אם נתניהו יהיה הראשון לאמץ את התואר "ראש הממשלה ושר האוצר".

1 וזכור לטובה אהוד ברק, שהיה פעם "ראש הממשלה ושר הביטחון ושר ה<עוד משהו> ושר ה<עוד משהו> ו<עוד כמה משהוים כאלה>".
מצחיק 197137
בדיוק היום אמרתי את זה למישהו בעבודה.
מצחיק 197139
אתה לא עובד באייל במשרה מלאה? :)
מצחיק 197142
לא, אני מגיב בתשלום בעוד כמה פורומים.
או! מצאתי! 197140
אם כבר הזכרת, הנה ציטוט מתגובה של מישהו שמסכים איתך (מאתר "חברה צודקת"):

" אריה ארנון אמר הבוקר משהו חכם על העיתוי של ההודעה החפוזה על ההורדה במיסים. בתחילת שבוע הבא יתקיים הדיון ה'דחוף' בכנסת על המצב ברשויות וכן על קיצוץ רוחבי נוסף במשרדים.

מה שביבי עשה זה להזדרז ולפזר את הכסף שאמור להגיע לממשלה מתחזיות העליה בהכנסות ממיסים לפני שהשרים יוכלו להשתמש בתחזית הזו כדי לבטל את הקיצוץ. כך רואים את הפן האידאולוגי בכל עוזו: לא מקצצים כי אין, אלא דואגים שלא יהיה כדי שלא תהיה ברירה אלא לקצץ. "
או! מצאתי! 197143
אני לא יודע אם אתה ציני או לא, אבל זה באמת מתאר את המצב גם לדעתי. נתניהו הוא בעד הקטנת התקציב הציבורי, ופועל בהתאם.
או! מצאתי! 197145
באשר לציטוט בוודאי שאינני ציני - הוא אמיתי, כמו גם הדברים שאמר אריה ארנון. השאר הוא עניין של סדר עדיפויות. לכשעצמי, אני רואה את הדברים באופן דומה לאיך שמבטא אותם יובל אלבשן. אני אינני מקבל כפשוטם את ה"אמת הכלכלית" בדבר הצורך בהקטנת התקציב הציבורי. זה שקרן המטבע העולמית והבנק העולמי ממליצים על משהו לא הופך אותו לנכון, ובוודאי שאין קשר בין קיצוצים שכאלו לבין "יעילות". לכן גם לא מלהיבה אותי העובדה שהמדינה נסוגה באופן עקבי מאחריותה לבריאות, חינוך או שוויון הזדמנויות לאזרחיה ו"בתמורה" מוזילה מכשירי DVD.
או! מצאתי! 197165
מימי צ'יקיטה בננה המפוארים התדרדרת לדמגוגיה. חבל.
מבריק 197175
נתניהו עשה צעד מבריק. הוא השתמש בכסף כדי להוריד מיסים. עכשיו נראה איזה פוליטקאי מתנגד להורדת מיסים...
עכשיו לא תהייה להם ברירה אלא לקצץ במשרדים שלהם כמו גדולים ואולי אפילו להתייעל.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים