נהפוך הוא 198261
אני לא זוכר מי המשורר שכתב ''אני לא מקיים הבטחות שנתן אדוני לאברם''. קשה להתווכח עם מי שיש בכיסו תכנית אלוהית, אבל התכנית שלך מובילה להשמדה בטוחה של ישראל. אבות הציונות, ובן-גוריון במיוחד, הימרו נכון כששמו את הז'יטונים שלהם על המערב. הסוס שלהם ניצח, והפכנו לנושאת מטוסים אמריקאית. הבעיה היא שלא לעולם חוסן. דברים משתנים, לפעמים במהירות ובאופן בלתי צפוי. יום אחד ארה''ב לא תהיה עוד הכוח המכריע שהיא היום. לחילופין, היא יכולה להעריך מחדש את האינטרסים שלה. תיראה מה קרה לסוריה עם התמוטטות ברית המועצות. יש לישראל חלון הזדמנויות מוגבל להשתלב במרחב לפני היום הבלתי נמנע שבו תוכיח את עצמה ארה''ב כמשענת קנה רצוץ. בהצלחה.
נהפוך הוא 198262
פעם באיזו תוכנית עתידנות דיברו על העתיד ההיספאני של ארה"ב. יש לך או למישהו אחר קצת נתוני דמוגרפיה וצפי הרכב האוכלוסיה האמריקאית בחמישים השנים הבאות?
נהפוך הוא 198265
מה קשור עתיד היספני כזה או אחר לשינוי סדרי עדיפויות בארה"ב? דבר כזה קורה כבר היום, בהתאם לאינטרסים המשתנים של נשיאים שונים, ללא רוב היספני,
נהפוך הוא 198266
גם אם קורה או לא קורה, אני מדבר על עשרות שנים מהיום. אני חושב שההיספנים לא חולקים את אותה השקפת עולם יהודית-נוצרית אלא מחוברים להשקפת עולם שונה, שאותה מעניינת ישראל כקליפת השום.
חנוך לוין, כמובן. 198263
אם אלוהים רוצה, שאלוהים יקיים.
ועל זה נאמר: 198390
מי הוא אלוהים?

הקיצוניים יכולים לפרש כל דבר, כדבר אלוהים חיים
נהפוך הוא 198308
חנוך לוין. ויש אפילו מי שהלחין:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים