איפכה מסתבר(ע) 198712
אני מוצא את המאמר הזה מאוד מעניין לאוו דווקא בגלל הדיעות שמובאות בו, אלא יותר משום היותו נייר לקמוס לכל מיני מגמות סמי מודעות בימין של ימינו הנתון כידוע למצוקה קשה.
בדרך כלל אני לא חובב את הטון המתנשא והפסיכולוגיסטי שמדבר מעל לטיעוני הכותב ומתיימר לחשוף את חיבוטי נפשו, אבל נראה שזה מאוד מתבקש בכתבה הזאת.
הנטייה למליטריזם עם ניחוחות חילוניות כשהדת מהווה קישוט, או סמל, בתוספת כמה הגיגים סקסיסטיים, יכולה כנראה לסמן את הפנייה האחרונה לישראל החילונית, שהיא-בינינו-הרוב. פנייה מתלהמת ולא כל כך קוהרנטית, אבל מלאת עוצמה ופאתוס. עמדה שכבר טורחת פחות להתנצל, להסתייג או להחביא את הרדיקליות והחתרנות שבה.
איפכה מסתבר(ע) 198715
הימין במצוקה - והשמאל לא במצוקה, כאילו?
איפכה מסתבר(ע) 198735
אני מניח שכן, אבל זה כבר סיפור אחר. למען האמת הקצוות (על אף שאפשר לומר כי אני נמנע על אחת מהן), נמצאות במצוקה והמרכז הדורסני פורח.
הסרבנים הבוגדניים הולך טוב כמו המתנחלים ששותים לנו את התקציבים.
איפכה מסתבר(ע) 198745
לי נראה שכולם סובלים.

מצב כזה טוב רק למהפכנים. יש במצב הזה קווי דימיון לרוסיה לפני המהפכה הבולשביקית ולגרמניה לפני עליית הנאציזם, ואני מניח שלעוד הרבה סיטואציות טרום-הפיכתיות בתולדות העולם. לא רק המשבר הכלכלי ותחושת המצור - גם הדקאדנס הכללי מזכיר לי סיטואציות מהפכניות שונות, שלוו הרבה פעמים גם ב'חזרה בתשובה' ערכית - ממרד החשמונאים ועד מרד האלג'יראים נגד כיבוש הצרפתי.
איפכה מסתבר(ע) 198750
חביבי, אנחנו יושבים למהפכנים האלה על הזנב.
איפכה מסתבר(ע) 198754
אפשר לגחך קמעא?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים