כיפאק היי! 19879
ונעשו עוד כמה שינויים: משהו ב"חיפוש", ומשהו במסך אישור התגובה. הלא כן?
כיפאק היי! 19880
אמת. מערכת החיפוש מאפשרת כעת להגביל את מספר התשובות שתקבלו, או להגביל את החיפוש למס' ימים אחרונים.

בנוסף, משהו שנמצא עדיין בשלבי beta ופותח במיוחד לשירות הקורא אלכס מאן (אבל לא רק! כולם מוזמנים...): במקום להסתמך על ה"זכרון" של הדפדפן שלכם, אתם יכולים כעת להשתמש בקישור מיוחד במסך אישור התגובה אם אתם רוצים לערוך בה שינויים לפני פרסומה. (עד כה הדבר נעשה בעזרת כפתור החזרה של הדפדפן, דבר שהתגלה בלא-אמין ובעייתי במקרים רבים).

אשמח לקבל דיווחים על תקלות, במידה ויהיו כאלה. (אשמח עוד יותר *לא* לקבל דיווחים על תקלות, כמובן).

בארכיון עצמו חסרים, ויתווספו בקרוב: א. קישור חזרה למסך הראשי (למעט לוגו האייל), ב. דיווח על מספר התגובות בכל כתבה, ג. אינדיקטור "תגובות חדשות". למעשה לא רציתי להכריז על קיום הארכיון ברבים לפני שאסיים שיפוצים אלה, אבל דובי הקדים אותי...
כיפאק היי! 19883
כל הכבוד, טל - תוספת נאה בהחלט.

כמה הערות:
- ברשימות המאמרים, תוספת של כותרת המשנה או תיאור קצר של המאמר יכולים להוסיף רבות.
- קישור חזרה לדף הראשי נחוץ גם במסכי ה-Skip למיניהם (חדשות קודמות, מאמרים קודמים).
- מכיוון שאפשרות המיון נמצאת מעל לבחירה בין סוג המאמרים שמוצג (מאמרים/סקרים/חדשות), יהיה זה עדיף אם לחיצה על שינוי סוג המאמר תכיל בתוכה את אופן הסידור שנבחר.
- הערה נוספת בנוגע למהירות טעינת הדפים:
הדפים נטענים במהירות מעולה עבורי (עניין של שניות בודדות לתגובות חדשות, קצת יותר לכל התגובות במאמרים עמוסים), אך תופעה חוזרת ונשנית היא כי הדף איננו מסיים להטען עד שיורד הבאנר (מהשרת www.adserver.co.il), תהליך שנמשך בכמה מונים יותר מזמן הורדת הדף עצמו - מה שלא מפריע פר סה, משום שניתן לקרוא את הטקסט בזמן הורדת הבאנר, אך מהווה מטרד מסוים בכל אופן.

ושוב, כל הכבוד.
כיפאק היי! 19892
ראשית, תודה.

לגבי טעינת הבאנר - הקפדתי להמנע מפרסומות Rich-Content (כגון Flash וחברים), בדיוק כדי למנוע את החמרת הבעיה הזו. היות וגודל הפרסומת ידוע מראש, טעינתה לא מפריעה כלל לטעינת שאר העמוד. לגבי מהירות טעינת הפרסומות, הרי שהן מגיעות כידוע משרת אחר.

שמחתי לשמוע שאין כל בעית ביצועים מעבר לכך.
כיפאק היי! 20070
לגבי כותרת המשנה - הרעיון של הארכיון הוא להעביר רשימה ''קלה'' לטעינה של כל המאמרים בעמוד אחד. הוספת כותרת המשנה תהפוך את העמוד לזהה לעמוד הראשי, רק הרבה הרבה הרבה יותר ארוך...
כיפאק היי! 19884
טל שלום,

אינני יודע כיצד להודות לך על שיפור זה, ממש כמו על שיפורים נוספים בעבר, אשר טרחת ודאגת להכניס לאתר.

ברשותך, אזכיר כי דבר אחד נוסף אינו נהיר לי כל צרכו - מדוע מהירות הגלישה באתר בבוקרו של יום הינה סבירה לחלוטין, בעוד שבערב ובלילה היא כמעט ומבחינת מחשבי בלתי אפשרית?
האם הדבר קשור לחברת 'ברק' ו/או לשרת 'פלוטו'?

מעניין שבאתר עיתון הארץ התמונה מבחינתי ממש הפוכה - הגלישה בבוקר איטית ובלתי אפשרית לעיתים, בעוד שבערב ובלילה הגלישה מהירה וסבירה.

שלך בידידות ובתודה מראש

אלכס
מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר? 19893
כידוע, מהירות האלקטרונים בממסרים של רשת האינטרנט מושפעת מכמות האנרגיה האגורה בכל אלקטרון ואלקטרון. כשהאלקטרונים קמים בבוקר, הם רעננים ומלאי מרץ, וגמיעת המרחק מישראל לאירופה הינה משימה פעוטה עבורם. עם זאת, לאחר זמן מה גם האלקטרונים החרוצים ביותר מתחילים להתעייף, ובשעות הערב והלילה ה"דילוגים" לאירופה ובחזרה מתחילים להיות למעמסה של ממש עבורם – בייחוד אלו שזוהי עבורם משמרת שניה ואף שלישית.

וברצינות, הדבר קשור לדפוסי הגישה הכוללים לשרתים ולצמתים שבדרך. יתכן למשל כי IOL (המאחסנים את אתר "הארץ") מחוברים לאירופה באופן שונה מ"ברק". למעשה יתכן אף כי שרתיהם של IOL שוכנים באירופה (או בארה"ב). יתכן כי מספר הניגשים לשרת "הארץ" בערב נמוך יותר (יחסית), ולכן הגישה מהירה יותר בשעות אלה. ועוד ועוד.

מהתרשמותי הסובייקטיבית, מתוך ישראל (לפחות מתוך הרשת האקדמית ומ-NetVision), הגישה לשרת שלנו מהירה בהרבה מהגישה לאתר "הארץ", בכל שעות היממה.
כיפאק היי! 19887
רק הערה קטנה אחת: מדוע הקישור בחזרה לעריכת תגובה הוא בצורת כפתור, ולא לינק רגיל? זה מטריד במיוחד לארנבים שמעדיפים לקרוא את האייל בגופן יותר סימפטי מ"אריאל", כמו Lucida Grande, למשל.
כיפאק היי! 19891
מגבלה טכנית. הקישור מבצע Form submission, ולא רציתי להזדקק ל-JavaScript.
בקשה ישנה 19912
מה עם חיפוש על פי שם מחבר התגובה?
בקשה ישנה 19913
לא שכחתי. אל תספר לאף אחד, אבל דברים מסובכים אני כל הזמן דוחה. (זה מסובך בגלל הטיפול המיוחד בתגובות ''מערכת'', אלו עם הרקע החום).

אבל זה יגיע. בסוף, זה יגיע.
כיפאק היי! 20313
אציין שגם אני נתקלתי בבעיה דנן לא פעם. משום מה, על אף קשרי המצוינים עם טל, לא עלה בדעתי לבקש ממנו את התיקון הזה. כה לחי, ותודה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים