199369
הכתבה הזאת כבר שלושה ימים כאן:
ואף אחד עדיין לא קישר.
נו טוב 199382
אם כבר העלת את זה אז אני אתיחס.
לאחרונה מקיימות ה"עמותה למען החתול" ו"תנו לחיות לחיות" קמפיין אינטנסיבי נגד השרותים הוטרינריים ונגד פקודת הכלבת המנדטורית.
לפי החוק המנדטורי, יש להשמיד כל חיה לא מחוסנת שנמצאת באזור שהוכרז כנגוע בכלבת. ברגע שנמצא בעל חיים נגוע בכלבת, מוכרז האזור בו הוא נמצא כאזור נגוע בכלבת. החוק הזה הוא מימי הבריטים ומתעלם מהשיפור שחל בחיסונים נגד כלבת מאז ובפרט ביכולת לחסן בעלי חיים משוטטים באמצעות פתיונות המכילים חומר חיסון. כמובן שלפתוח במבצע חיסול או חיסון של חיות בר עולה הרבה כסף ודורש הרבה משאבים והרבה יותר פשוט לפתוח במבצע של חיסול חתולי רחוב. מבצע כזה מאפשר להראות שעושים משהו, יש לו תוצאות מדידות והוא מספק כיסוי תחת לשרותים הוטרינריים אם וכאשר חס וחלילה ידבק אדם בכלבת.
המבצע הזה הוא כמובן חסר כל משמעות כאמצעי מונע כלבת. עד היום לא דווח בישראל על חתול חולה כלבת שתקף או הדביק אדם וחיסול אוכלוסיות של חתולי רחוב רק גורם להגירה של חתולים מאזורים סמוכים לאזור בו חוסלו החתולים ואם אכן יש בסביבה חתולים נגועים בכלבת, החיסול רק יגביר את הסיכוי להפצה של המחלה.
הצורה הנכונה להתמודד עם מחלת הכלבת היא בחיסון אוכלוסית חיות הבר, צעד שנוסה באזור הצפון עם תוצאות מרשימות. לטווח הארוך, פיזור חיסונים לחיות בר גם יותר זול מחיסול חתולים באזורי מגורים, צעד שכפי שנטען במאמר אין לו משמעות לטווח הארוך. כמובן שיש צורך לחסן גם את חתולי הרחוב, דבר שמבוצע כיום ע"י חלק מהרשויות המקומיות כחלק מהטיפול הכולל בנושא.
לאנשים שמטפלים בחתולים בבית, בחצר או ברחוב, מומלץ לחסן את החתולים איתם הם באים במגע. זה לא יקר ושווה את השקט הנפשי.
למידע נוסף: http://www.cats.org.il/index.php
נו טוב 199394
ממה שקראתי אתמול (לא זוכר היכן בדיוק, וחבל. אולי למישהו יש לינק?) הכלבת התגלתה כאשר חתול שנעדר כמה ימים חזר לביתו בכפר-סבא כשהוא עייף ותשוש, אך תקף חתול אחר שגר באותו בית. החתול נלקח לווטרינר, שם הושם בכלוב. כששבו לבדוק אותו למחרת הסתבר שהחתול עיקם את סורגי הכלוב בו היה נתון וכשהתקרב אליו הווטרינר החתול נשך אותו ונפטר לאחר מספר דקות. בדיקה העלתה שהחתול היה נגוע בכלבת ועל כן החל הווטרינר לקבל את הזריקות נגד המחלה והאיזור הוכרז נגוע בכלבת, מה שנתן את הטריגר לכל האירועים.
נו טוב 199413
נשמע מוזר עוד יותר.
אם החתול נעדר מספר ימים, אז בהנחה שהוא נדבק במהלך הזמן הזה, הוא היה אמור להיות בתקופת הדגירה של המחלה ובטח שהוא לא היה אמור למות תוך יום.
חתולים נושכים וטרינרים דרך קבע, תשאל את הוטרינר שמטפל בחתולות שלי. מהסיבה הזאת וטרינרים אמורים לקבל חיסון נגד כלבת כאמצעי מונע בלי שום קשר לנשיכה ספציפית. (אם כי יתכן שחלקם מוותרים על התענוג)
לפי YNET המגפה התחילה בגילוי של שועלים משוטטים.
נו טוב 199584
לפי הארץ, היא התחילה משועל שנשך חתולים, אבל אין שם הרבה פרטים:
זה בכפ"ס.

בגיבעת עדה- המידע היחיד שמצאתי היה הטור של גבי ניצן מידיעות, שם מדובר בבירור בשועלים:
נו טוב 199758
החתול התשוש עיקם את סורגי הכלוב, נשך את הווטרינר, נפל ומת? אלה פשוט סיפורי סבתא.

קראת את זה, אגב, באתר של "הלמו", שמשום מה מצא לנכון להכין כתבה על הנושא כשהמקור העיקרי שלו הוא ד"ר משה בושמיץ. בושמיץ, הווטרינר העירוני של הוד השרון, הוא וטרינר רשותי, חבר של ד"ר גלאס ושל עוד כמה מראשי המרעילים מהשרון, וכמובן חובב חיות דגול בפני עצמו (ע"ע חוות מזור). בושמיץ האכיל את "הלמו" באוסף של שקרים כדי להוציא את החברים שלו טוב מהעסק, ו"הלמו" רץ ופירסם את זה בתור כתבה יענו-אובייקטיבית על פרשת החתולים בשרון. לך תבין אנשים...
נו טוב 199762
אה! נכון! באחד הניוזלטרים שלו! הכל בגלל ה-RSS...

אם הוא טעה אני חושב שהוא ישמח לתקן את מה שכתב, כמו שהוא עושה לפעמים. אני אשלח לו קישור לתגובה שלך, ואתה (או את) יכול לשלוח לו את הפרטים המדוייקים.
מ''ש 199763
והפוסט המקורי של הלמו: http://www.halemo.net/edoar/0043/0004.html
בניוזלטר שלי אני מתאר מלחמות באינטרנט 199770
אם לא היתה מלחמה בנשוא החתולים בכפר סבא גם באינטרנט, סביר להניח שלא הייתי מפרסם את זה.

אף אחד לא יודע מה המקור שלי לכתבה. האם זה תפוז? האם זה ד"ר משה בושמיץ? האם זה עורך דין? האם זה ד"ר גלאס? אולי זה היה איזה כלב ביתי מחוסן מכפר סבא שרצה שאכתוב נגד חתולים...

אני תיארתי עובדות: מה זאת כלבת, מה הרקע למה שקרה וגם את כל הפוסטים כנגד הווטרינרים שהתלוננו לתפוז ולמשטרה על כך שהשמיצו אותם באינטרנט.

זה שהכתבה יצאה כאילו לטובת הווטרינרים, זאת הרגשה של חובבי החיות שמרגישים שהכתבה עשתה שירות לווטרינרים ולא להם.

אציין שגם אני חובב חתולים קיצוני, אבל זהל א הפריע לי לכתוב כתבה עם עובדות ולא עם קריאות דמגוגיות כלפי ווטרינרים...
בניוזלטר שלי אני מתאר מלחמות באינטרנט 199785
''ד''ר ילין שהתקרב אליו, ספג נשיכה מהחתול, כך מספר קולגה שלו למקצוע ששוחחתי איתו.'' - נראה שלפחות חלק מהמקורות שלך גלוי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים