זרם אוטופי בפוליטיקה הישראלית 199595
תנועת ''מנהיגות יהודית '' בראשות משה פייגלין , שהיא כיום זרם שנוי מאוד במחלוקת בתוך הליכוד היא ככל הנראה התנועה היחידה היום בפוליטיקה הישראלית שניתן לאמר שיש לה חזון אוטופי מגובש וארוך טווח. החזון הזה מנוסח בשני ספרים שונים שפירסמו שני אנשי התנועה בשנה האחרונה , האחד הוא ''דרך המלך '' של חוקר הספרות הילל וויס שקורא בין השאר להכתרת המלך המשיח ולהקמת בית המקדש בהר הבית , והספר השני הוא ''המהפכה האמונית'' של מוטי קרפל שקורא לשידוד מערכות כללי ולהקמת חברה חדשה על בסיס דתי-אמוני שבסיסה יהיה בית מקדש חדש.
אלו ספרים שאין לזלזל בהם , הם מנוסחים היטב ויש להם בסיס רעיוני מוצק., (לפי שיטתם שלהם כמובן ) בתקופה כזאת של שבר כללי וחיפוש נואש אחרי רעיונות זה הרבה מאוד.לרעיונות אוטופיים בספרים שיוצאים לאור בזמן הנכון ופורטים על הנימה הנכונה יכולה להיות השפעה גדולה מאוד על אנשים רבים , במיוחד עם אין כל רעיונות נגד חזקים .
יש להם רעיונות רבים שהם בעלי עניין , גם למי שאינו תומך בהם , אבל הנחישות של שני ההוגים אלה שיש צורך להקים בית מקדש דווקא בהר הבית היא מסוכנת וחבל שההוגים האלה אינם מבינים שעם הרעיון הספציפי הזה הם משמשים ככלים בידי פאונדמנטליסטים נוצרים אנטישמיים ששואפים לכך כאמצעי להביא לחורבן העם היהודי והעולם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים