הילד הפלשתיני התינוקת החברונית 19962
ותגובת דעת הקהל בעולם.

כל האחד מהמשתתפים מוזמן לחבר תוכן לכותרת זו.
אם אתה לא מצולם אתה לא קיים 19964
אם אתה לא מצולם אתה לא קיים 19978
שמעתי כרגע ראיון ברדיו עם מנכ"ל משרד החוץ.
הם מפיצים תמונה של התינוקת, פעולה שלפי איך שאני מבין אותך, בודאי תועיל לשפר את מעמדנו בדעת הקהל המערבית, ולדעתי תועיל ככוסות רוח למת.
העניין הוא בכלל אחר, ומתחבא במשפט מסויים שאמר האיש בראיון: פעולות אלימות של הפלשתינים נחשבות שם לגיטימיות ופעולות שלנו לא לגיטימיות, והוא לא מבין כל כך למה זה.
ה "למה" לא מעניין. אבל העובדה קיימת בארבעים השנים האחרונות שבהם אני עוקב אחר החדשות.
אם אתה לא מצולם אתה לא קיים 20081
הרושם האדיר שעשתה תמונת התינוקת התבטאה בעמדת משרד החוץ הנורווגי כפי ששמענוה מפי מזכיר המדינה שלהם.
אם אתה לא מצולם אתה לא קיים 20103
אנא ספר, למי שלא זכה לשמוע.
אם אתה לא מצולם אתה לא קיים 20105
הנורווגים, לטענתו (שהוכחשה בטיעון שדבריו הוצאו מהקשרם), מכירה "בזכות הפלשתינים לירות בחיילי צה"ל" (על פי מעריב).
לא שאני מבין מה הבעיה - אנחנו נלחמים בהם, לא?
מה?! 20111
מתי הוכרזה מלחמה של ממש? האם נראה לך הגיוני שהאזרחים יילחמו בכל אופן? אם כן - אז גם צריך להיות הגיוני שאנו גם ננקוט באמצעים מלחמתיים כנגד כלל האוכלוסיה הערבית! כמו כן יהיה הגיוני שאזרחי מדינת ישראל יוכלו להשיג נשק ולירות בערבים ללא שום ביקורת!
מה?! 20122
לא מלחמה, אלא לוחמה (בעצימות לא-כל-כך נמוכה).
סליחה, אבל יש חיילים בשטח. למה הם שם, כדי להיות עציצים? אם יש חיילים, ויש אוכלוסיה שנחשבת אוכלוסיית אוייב, הרי שיש לחימה, ולכן יש לגיטימציה מלאה לצד השני לנסות ולפגוע באותם חיילים, כשם שהחיילים מנסים לפגוע בצד השני. השאלה "מי התחיל" לא רלוונטית כאן, מה גם שקשה לענות עליה באופן סופי.

כשהערבים יכבשו את ישראל, תהיה לנו זכות מלאה להלחם כנגדם. בינתיים, זה לא המצב.
מה?! 20136
1) החיילים הם פחות או יותר עציצים (לפחות יחסית לצד השני). הם אינם מנסים לפגוע בצד השני אלא מגיבים במכה (קטנה יחסית) כאשר הם מותקפים. אפשר אפילו לקרוא לזה התגוננות.
2) אין אוכלוסיה מוגדרת כזו היות והיא מהווה חלק קטן מהאוכלוסיה - אשר הרכבו לא ברור.
מה?! 20198
התגוננות? על מי הם מגוננים? על עצמם? אדרבא! יצאו-נא החיילים מן האזורים הערביים, וכולם יהיו הרבה יותר מוגנים. החיילים נמצאים שם, מן הסתם, כדי להפעיל איזושהי מתקפה (שהיא, כידוע, המגננה הטובה ביותר).
חשבון קר עם סקנדינביה 20116
איני מתפלא כלל מעמדותיה השונות של נורבגיה באשר לסכסוך זה, כולל התבטאויות אחרונות אלו. די אם נעיף מבט זריז אל מדינות סקנדינביה האחרות על מנת שנווכח אילו דברים נוספים נאמרו בהקשר אינתיפדת השיבה;

דנמארק - שר החוץ של דנמארק קורא להפעיל חרם כלכלי על ישראל.

שבדיה - גורמים בממשלת שבדיה מגנים בכל תוקף את התנהגות...ישראל, כמובן.

אין לקחת אמירות אלו ברצינות רבה. מדינות אתניות זוטריות אלו, האוחזות במהותן בתפיסת עולם לותרנית-היידנית, נמצאות לא אחת בעימות פנימי מסויים כנגד רעיונות יהודו-קלוויניסטים כלליים, ועל כן תמכו ועדיין תומכות מדינות אלו - נפשית ורוחנית כאחד - כמעט תמיד במתנגדי ישראל והמערב הקלאסי.

זו גם אולי אחת הסיבות להסבר תופעת עוז פריחתן העכשווי של תנועות ניאו נאצים שונות ברחבי סקנדינביה, אשר החוק ההומאני-סקאנדינבי אינו אוסר את פעילותן.

למותר לציין כי במידה ותהליכים דומים לסיכסוך הדמים הנוכחי בין ישראל לפלסטינאים היו מתקיימים במדינות אלו, קרוב לוודאי שאנשים אצילים אלו היו חוזרים חיש קל למורשתם הויקינגית, אשר אנשי תרבות רומאים כה היטיבו לתאר.

א. מאן

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים