קריאה לטל כהן 20001
אני קורא לטל כהן לישם את הטכנולוגיה שבה הוא משתמש באתר הספרים שלו באנגלית ושבעזרתה מופיע ליד הטקסט הראשי של המאמר הערות שוליים שונות , גם באתר האייל הקורא ובאתר האגודה.
המאמר שלי "חוזי האינטרנט "
http://sf-f.org.il/story.php3?id=89 על האנשים שחזו את האינטרנט יכול היה להרוויח מאוד מהאפשרות להשתמש בהערות שוליים כאלה.
למה האפליה הזאת אתרים באנגלית כן ואתרים בעברית לא?
משובה מטל כהן 20004
משום שבאתר סקירות הספרים שלי באנגלית, הערות השוליים נוצרו באופן ידני. לצורך יישום שיטה דומה באתרי האייל וחברים, יש ליצור הרחבה לתוכנה שרק מיעוט קטן מאד של המאמרים ימצא בה שימוש.

הסיבה לאפליה היא בעצם טבעה של העברית הוויזואלית (בה נעשה שימוש באתרים אלה), לבין טקסט לוגי (כמו באתרים באנגלית). תוספת כמו זו שאתה מבקש תאלץ אותי להקדיש שטח מסך (שהוא משאב יקר ביותר, כשאין תמיכה בטקסט לוגי) להערות שוליים עבור כל הסיפורים, גם אלו שלא משתמשים בהם (הסיבה נעוצה בחלוקה האנכית של המסך לצורך הערות השוליים עליהן אתה מדבר).

לעומת זאת, כתיבת הערות שוליים בסוף המאמר לא מציבה כל בעיה, והכותבים מוזמנים להשתמש (ואכן משתמשים) בה במאמרים השונים. פחות יפה ויזואלית? אולי. אבל מבחינת תוכן הטקסט, אין כל הבדל, ואני מאמין שתסכים איתי כי בסופו של דבר, זהו האלמנט החשוב ביותר.

לסיום - עם קצת יצירתיות, ניתן (אולי) להוסיף הערות שוליים שתוצגנה בנפרד משאר הטקסט (באופן כלשהו) בעזרת התוכנה הקיימת. אוועץ עם רד פיש, האחראי על עיצוב אתר האגודה, כדי לבדוק מה אפשר לעשות בנידון.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים