ראיתי את הסרט - שתי הסנט שלי 201056
יחד עם קורס של מבוא ליהדות ולנצרות. לפי הפרופסור הסרט פחות או יותר מתאים בעיקר לבשורה ע"פ ג'ון עם תוספות משאר הבשורות וכמובן הבשורה ע"פ מל (כל מיני קטעים מוזרים עם השטן). הסרט אלים בצורה מחרידה אבל הסיפור עצמו אלים באותה מידה אז אני לא רואה סיבה מיוחדת להתלונן. מה שכן הדאיג אותי הוא הצורה בה מוצגים היהודים. לכל אורך הסרט היהודים מוצגים כמין אספסוף נבער, חלקלק ודוחה. הכהן הגדול הוא כמובן המנהיג והמבחיל היותר בחבורה. הוא מתמרן את פונטיוס פילטוס כך שהמסכן (כפי שהוא מוצג) יהיה חייב לשלוח את ישו לצליבה לאחר שניסה לשכנע את היהודים שמספיק להלקות אותו עם מקלות ושוט שבסופו סכיני גילוח. ישו אכן מצהיר שהוא סולח לכולם וLOVE THY NEIGHBOUR וכן הלאה. עם זאת לבוב שלא כל כך חכם, גדל עם אמונה נוצרית מעורפלת, ומיצמץ לרגע או הפנה את המבט כדי לאכול עוד פופקורן מאוד ייתכן שדווקא האלימות והרשעות שמפגינים היהודים תזכר בסוף הסרט. גם החיילים הרומים מפגינים אכזריות (הם מצליפים בישו עד שהצלעות שלו מבצבצות מבין הבשר) אבל הם מפגינים איזו טיפשות בסיסית מסוימת ומלבד זאת הם כבר מתים מזמן אז למי באמת אכפת. אני לא חושב שציבור אמריקאי או אחר באמת יקנה את התיאור הזה של היהודים. מצד שני כמו שהזכרתי יכול להיות שיהיו כמה טיפוסים שהסרט הזה ישפיע עליהם בצורה מסוימת.
אני שואל את עצמי עם וכמה אנשים ימותו 201067
בגלל הסרט הזה.
בימי הביניים הפרעות והפוגרומים היו מתנהלים לאחר הצגת ה''פסיון '' שהייתה מקבילה בדייקנות לסרט של גיבסון ותיארה את מסע היסורים של ישו. אנשים היו צופים ,זעמם היה עולה להשחית והם היו יוצאים לרצוח כל יהודי מזדמן.
אגב אינני ממליץ למישהו ש''נראה'' ''כמו יהודי '' להיכנס לסרט במקומות כמו ''חגורת התנ''ך '' בארה''ב וכו' . הוא עוד עלול לגלות שזה יהיה קשה מאוד ואולי אף מסוכן לצאת ממנו בשלום.
בינתיים כבר יש קורבן אחד 201070
אישה אחת קיבלה התקף לב במהלך הצפייה, כמדומני. מעשה שטן ממש!
ועומדים להיות הרבה יותר 201079
הג'רוזלם פוסט של היום: כומר בדנבר החליט בהשראת הסרט והויכוח עליו לתלות בכנסיה שלו שלט עם המסר : "יהודים רצחו את אדוננו ישו".וזאת על מנת שאנשים "יחזרו לקרוא את מה שכתוב בברית החדשה".הדבר עורר סערה גדולה בקרב הקהילה היהודית במקום.
האם מישהו חושב שזה יסתיים עם זה? אז מי שחושב כך הוא טיפש גדול , אנשים ימותו בגלל הסרט הזה ובגלל הדרך שבה מל גיבסון יצר אותו.
ועומדים להיות הרבה יותר 201090
אנשים ימותו בגלל שאנשים אחרים הם גזענים שמחכים לגפרור שייזרק אל תוך חבית אבק השריפה, אם כבר. לא ראיתי את הסרט, אבל ממה ששמעתי עליו, הדרך ממנו ועד הפרוטוקולים של זקני ציון עוד רחוקה. כדאי שכולם יזהרו במה שהם אומרים, או שבסוף הקורבן של הסרט יהיה מל גיבסון שיירצח על ידי פנאט יהודי.
ועומדים להיות הרבה יותר 201094
למה לרצוח את מל גיבסון אם אפשר פשוט לצלוב אותו?
אשרי הגפרור שהצית לבבות 201106
אשרי הגפרור שהצית לבבות 580284
שנשרף, והצית להבות.
ועומדים להיות הרבה יותר 580288
אין צורך, את העונש שלו הוא כבר קיבל מסאות' פארק.
שנתחילה לתייק? 201385
צילום של השלט שתלה הכומר מוריס גורדון מדנוור מחוץ לכנסיה. מדובר בציטוט מ"תסלוניקים ב 14-15 : ...היהודים. אשר אף הם המיתו את האדון ישוע..."

ו- גזה ורמס‏1 ראה את הסרט והזדעזע.
1 פרופסור ליהדות באוקסופרד. מומחה עולמי לתקופת ישו, ולמגילות הגנוזות. נולד למשפחה יהודית בהונגריה. הוריו התנצרו יחד איתו בהיותו בן 7. בבגרותו נעשה כומר קתולי. מאוחר יותר חזר ליהדות.

אה, ובינתיים מתברר שגיבסון חזר בו מהבטחתו להוציא מהסרט את הקטע שבו קהל היהודים אומר "דמו עלינו ועל בנינו". הקטע נשאר, ורק כתובית התרגום שלו הוסרה.
ראיתי את הסרט - שתי הסנט שלי 201372
ראה הערותי לדה-קארט 201309 . אין בסיס כל כך מוצדק לזכיכות הדעת שלך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים