מוזר 201368
אין ספק שמדובר בפרשה מאד סתומה.
למרות שבזמן המו"מ על החלפת השבויים לא האמנתי לידיעות על מצבו הנורא של טננבאום , והיה ברור לי לחלוטין שמדובר בידיעות מגמתיות שתכליתן דחיפת העיסקה, והכשרתה בדעת הקהל, הרי העובדות שמתבררות עתה לפיהן ככל הנראה לא הופעל עליו שם לחץ כלל, כולל בתקופה שמייד אחר הגעתו לידי החיזבאלה, מביאות לידי בלבול שלם כשמנסים להבין מה אירע.
כי אין חולק על העובדה שטננבאום שרת בצבא בדרגה בכירה, והיה חשוף לחומר רגיש. איך ייתכן שפתאום גילה החיזבאלה, וגם כל אלה שאותם הוא משרת, כזאת רגישות לסבל הפרט ?
כמעט ברור שהייתה כאן עסקה, שאם לא טננבאום עצמו היה שותף לה בצורה ישירה, לפחות יכול היה להבחין בסימנים לה, והעדיף להעלים עין, בשל בעיותיו האישיות.
מוזר 201416
מהרשימה שנחום ברנע ושמעון שיפר פרסמו אתמול בידיעות , ברור שעם כל הלכלוך סביב טננבאום, הוא באמת נחטף. עכשיו, בהתחשב בהנחת-היסוד הזו, חשוב לציין שהעיסקה שטננבאום ''העדיף להעלים ממנה עין'' הותוותה כשהוא היה בכלא, ו''בעיותיו האישיות'' היו היותו שבוי בכלא של ארגון-אוייב. חשוב לזכור את זה.
ממש לא הבנת מה שדב אמר 201417
העסקה שדב דיבר עליה היתה הסידור שטננבאום ''ייחטף'' (כך על פי דב). טננבאום, גם אם לא היה שותף לה, ''העדיף להעלים ממנה עין''. ו-''בעיותיו האישיות'' עליהן דיבר דב הן הקשיים הכלכליים שהובילו אותו למעשים אלו.
נכון. לכך התכוונתי. 201436
מוזר 201437
מהרשימה של נחום ברנע ושמעון שיפר, נכתב גם שהאדון טננבאום קיבל במשך שהותו בשבי החיזבאללה משכורת ממשרד הביטחון.
אם כן, והיה והוא יקבל (כפי שהציע פרקליטו אלי זוהר) עונש של שלוש שנות המאסר אבל יישב עליהם רטרואקטיבית תקופה חופפת של הזמן שהוא שהה בלבנון,
אז לפחות שיחרימו לו רטרואקטיבית את המשכורת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים