נתון בסיס 20227
הצבעתי עבור סכום מסוים, אך הייתי מעדיף לו הייתם מספקים נתונים כספיים מפורשים ומבהירים מה הסכום המינימלי לשמור על פעולת האתר כמו שהיא, מה הסכום המשוער על-מנת לשפר את פעולתו באופן מתמיד ולתגמל את אנשי הצוות, האם תשלום משמעותו שינוי המדיניות בנוגע לכותבים, מה מנגנון התשלום, מה יעשה בכסף העודף, מה יהיה מעמדו של מי שבוחר שלא לשלם, האם הדבר יביא לביטול הפרסומות, וכן הלאה.

התשובות לשאלות אלו עלולות לשנות את נכונותי (ואת נכונותם של אחרים, אני משוכנע) לכיוון זה או אחר, וכדאי להבהירן - באם מדובר בהצעה רצינית, מתוך אינטרס שמירת רוח האתר ושקיפותו.
נתון בסיס 20256
מספיק להתנהג כמיעוט נרדף. אני לא מתעניין מהו הסכום המזערי שיש להשיג כדי לקיים את העיתון היומי שאני קורא, אז מדוע לי לפשפש בקרביו הכלכליים של האייל?

השאלה היא פשוטה: כמה שווה לך לשלם בשביל להמשיך ולקבל את שירותי האייל ברמתם הנוכחית? יתכן שהדבר יגרום לצוות ההקמה להתלבט באם לרכוש את מיקרוסופט או את איי הבתולה. יתכן שהסכום המתקבל יגרום להחלטת המערכת לסגור את האתר וללכת לרחוץ מכוניות (של אחרים). בכל מקרה - אין זה ענייני.

(אגב - אני האדם היחיד בעולם, ככל הנראה, הזכאי לצ'ק צנוע מהאייל הקורא.)
נתון בסיס 20257
באמת שאינני מבין על מה יוצא קצפך.

אני לא מתייחס לאייל כלל וכלל כפי שאני מתייחס לעיתונים היומיים שאני קורא - היחס שלי אל האייל ואל האנשים שנמצאים בו הוא אישי וסנטימנטלי בהרבה, ואינני מתייחס אליו כאל עוד מוצר צריכה (חדשות/בידור/תרבות/כו'), אלא כאל קהילה שגורלה יקר לי ושאני מוכן להשקיע בקיומה וקידומה.

לפיכך, נראה לי שמן הראוי כי באם יוחלט לבסוף על מנגנון של תשלום הוא ילווה בשקיפות כלכלית, כפי שישנה שקיפות עיתונאית ואתית בשיקולי העריכה והפרסום של המאמרים(בניגוד רב לשאר כלי תקשורת, וירטואליים או ממשיים, כפי שיכולים להעיד מספר מהאנשים שנמצאים פה).

אתה מרגיש כי האייל הוא עוד אתר או פורום כמו מאות האחרים באינטרנט, שיבושם לך, אני חש אחרת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים