מי אמר למי? 202694
חידה: מאיזה עיתונים לקוח כל אחד מהציטוטים?

1. "... אך דבר אחד בטוח: שרון בחר שלא לגלות את טיב קשרי משפחתו עם משפחתו של טננבוים ולא חשף אותם בפני שרי הממשלה, ראשי מערכת הביטחון והציבור כולו".

2. "ראש הממשלה לא היה מודע, בעת הדיונים לעיסקת השבויים לקשר כלשהו בינו לבין אלחנן טננבוים" (מתוך התגובה הרשמית של לשכת רה"מ).

3. "לדבריו [של שמעון כהן] נכדיו קרן ואורי פנו אליו בזמנו וביקשו ממנו רשות להזכיר לשרון את הקשר המשפחתי בין כהן לאביהם, כדי להאיץ בראש הממשלה להביא לשחרורו של טננבוים מהשבי. ואולם לדבריו, הוא אסר עליהם לעשות זאת".

4. "מדוע לא גילית את הקשר ביניכם...? מה מסובך כל-כל בלגלות את האמת? ...לא עשית זאת. לא גילית לנו את האמת. הסתרת אותה".

התשובה: כולם לקוחים מאותו עיתון, "מעריב". למעשה כולם מרוכזים בשניים מעמודיו של העיתון, עמודים 3 ו-‏4, ועל שלושה מבין ארבעת הציטוטים חתום אותו עיתונאי, בן כספית‏1.

אני רחוק מלהיות מומחה בתחום, אבל לעניות דעתי, לפחות הציטוט הראשון מהווה עילה ברורה לתביעת דיבה, בה יהיה על "מעריב" להסביר, מה בדיוק כל-כך בטוח בעובדה ששרון *בחר* שלא לגלות את טיב קשריו עם משפחת טננבוים. זאת לאור הכחשותיהם של המעורבים מכל הצדדים, שכאמור מופיעות באותו עיתון עצמו. (גם ציטוט מס' 4 נראה לי ככזה שניתן להגיש נגדו תביעה, אבל אולי לאור העובדה שהוא לקוח מתוך טור פרשנות, יוכלו "מעריב" וכספית להתגונן בנימוק של הבעת דעה בתום לב(?)).

____________________
1 על ציטוט מספר 1 הוא חתום ביחד עם קלמן ליבסקינד‏2 ועמיר רפפורט (אם כי להערכתי אף אחד מבין השלושה לא אחראי לציטוט הזה במישרין).

2 מי שחשף את הסיפור, מה שאכן מחזק את ההערכה אותה שמעתי היום, כי המקור לידיעה מצוי אי שם בגורמי ימין החוששים מתכניותיו המדיניות של שרון (מה שכמובן לא עושה את הידיעה לבלתי ראויה).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים