מה לדמוקרטיה ולצדק והומניזם 2028
עקרונות הדמוקרטיה יוצרים מערכת הגנתית שוויונית בתוך מדינה, אך עקרונות אלו אינם מגינים על תושבי מדינות אחרות. העדפה זו של תושבי מדינתך על פני אזרחי מדינה אחרת אינה הומניסטית יותר מכל אפליה אחרת. ישראל היא תופעה מוזרה בקרב העמים. אנו ובצדק חשים קרבה גדולה יותר לעם היהודי, ופחות למסגרת האזרחית המדינית. הנסיון להציג כאילו העדפת האזרחים של מדינתנו, על פני לאומיותו היא הומניסטית יותר מהעדפת הלאום הינה מגוחכת ומתעלמת מהסיטואציה המיוחדת של העם בציון. דמוקרטיה, למרות שבמקורו שמה הנו שלטון העם, מתורגמת היום לשלטון האזרחים. אין שיטה זו הומניסטית יותר מכל שיטה אחרת, אין בה ערכים או הבטחה לעתיד טוב יותר, זו פשוט שיטה נוחה המתאימה למצבים בהם יש זהות רבה בין העם לבין המדינה, דבר שלא קיים בישראל, ומתאימה למצבים בהם אין צורך להתמודד בקשיים ובמערכות אנטי דמוקרטיות מבחוץ ומבפנים. ישראל, כמו צהל, אינם יכולים לאמץ את הלוקסוס של הדמוקרטיה, יש להעדיף יצירת גאוות יחידה לאומית, התבצרות של העם, ומניעת הרס המדינה היהודיתת (באופן דמוקרטי, אולי) ע''י אויביה מבפנים ומבחוץ.
מה לדמוקרטיה ולצדק והומניזם 2029
מקובל עלי. מתי אנחנו בונים את מחנה הריכוז הראשון שלנו, למתנגדי משטר?
מה לדמוקרטיה ולצדק והומניזם 2032
אם אתה חושב שאין בדמוקרטיה מעבר לסתם שיטת בחירות, הרי שאתה מוכיח את טענתי כי אין בארץ מספיק חינוך לדמוקרטיה. הדמוקרטיה המודרנית באה שלובה עם ערכי יסוד של שיוויון וזכויות אדם באשר הוא אדם. בדיוק בגלל זה עינוי אסירים על-ידי השב''כ הוא כזה דבר נורא במדינה דמוקרטית. במדינה דיקטטורית, איש לא יופתע ממרתפי עינויים ממשלתיים, אבל מדמוקרטיה מצפים למעט יותר ערך לחיי אדם ולכבודו, כי זה חלק מהחבילה.
אם אתה ברצינות רוצה לוותר על ה''לוקסוס'' של הדמוקרטיה, עשה לי רק טובה, ותודיע לי כמה ימים מראש, כדי שאני אוכל להספיק לארוז ולעוף מכאן לפני המהפכה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים