http://www.haokets.org 204159
השר המיותר
10\3\2004 [איציק ספורטא]

שר האוצר השני, שטרית, איבד את העשתונות אם עד עתה ניסה להפיץ את דעותיו החברתיות החשוכות בדרכי נועם, כעת הוא עובר לפעול בברוטאליות חסרת מעצורים. בתגובה לשאלה של יו"ר וועדת העבודה בכנסת, ח"כ שאול יהלום (מפד"ל), ששאל אם הוא מתכוון גם לחייב קשישים חולים ונכים להתייצב, ענה שטרית: "אז מה? הם ירוצו גם מהקבר". לפני ימים מועטים טען שאנשים קוברים את קרוביהם בחצר כדי לזכות בקצבאות הביטוח הלאומי. תפיסת העולם שלו התעוותה לחלוטין, כולם רמאים, שקרנים, עבריינים, פרזיטים. הוא אינו בוחל בשום אמצעי רטורי מופרך ככל שיהיה כדי לפרק את רשת הביטחון האחרונה של אזרחי ישראל.

בבטוח הלאומי מנסים להתמודד עם הטענות הללו מבחינות רבות בהצלחה, אבל מה לנו עם טיעונים מסודרים כאשר אפשר להאשים את הביטוח הלאומי בבזבוז של מיליארדים. ומי אומר זאת אותו שר מיותר שעלותו מיליוני שקלים בשנה, במשרד אוצר שמנכ"ליו הרבים פוזלים כל הזמן לעבר השוק הפרטי שמתוגמל בהתאם. לדוגמה, בשלוש השנים הבאות האוצר יכסה את העלות הנוספת למעסיקים בעקבות הסדרי הפנסיה החדשים, בשווי של שלושה מיליארד שקל. שוב בטענה שאין להוסיף לעלות העבודה. רק מה העלות למעסיקים היא פחות משלוש מאות מליון שקל, הווה אומר מתנה של 2.7 מיליארד שקל למעסיקים העשוקים. נראה שבאוצר הטעייה ורמייה היא חלק מכללי המשחק, המטרה מקדשת את האמצעים בלי גבולות ובלי התייחסות לערכים שמדינה דמוקרטית אינה יכולה להתנער מהם.

אם למיותר באוצר אין מה לעשות שילך לעבוד בגינה ויפסיק להטריד אותנו בתובנותיו המשמימות.
http://www.haokets.org 204164
טענת "השר המיותר" היא מוזרה. לליכוד מגיע מספר מסוים של שרים, ע"פ המפתח הקואליציוני, ונדמה לי שהרעיון להוסיף שר למשרד קיים הוא לא רע, בהשוואה לחלופות: לפתוח משרד חדש ומיותר ("פיתוח אזורי") או לשלם שכר לשר-בלי-תיק.
http://www.haokets.org 204367
גם אם בעקרון אתה צודק, נראה שבמקרה שפה עדיף היה שישימו אותו בתור שר לפיתוח אזורי, שר לגידול איגואנות, או מה שלא יהיה, מאשר שיצמידו אותו לשר האוצר. התוצאות מדברות בעד עצמן: שר האוצר מביא *שואה* על השכבות החלשות/כל אלה שאינם רווחיים כלכלית לתפיסתו. שואה לדורות, שתשפיע על צורתה לעתיד של החברה הישראלית (אם עוד רלבנטי להשתמש במושג כזה). שטרית, שלכאורה אמור להבין את מצבן של השכבות החלשות היות שבא מרקע וכו' וכו', מסייע לו ורץ כפודל לפני אדוניו.
עדיף היה שישב במשרד פיקטיבי ולא יעשה כלום, מאשר שימשת"פ עם ציר הרשע שבמשרד האוצר ויצטיין בהעלאת רעיונות יצירתיים איך להתעמר בקשישים ונכים.
http://www.haokets.org 204203
קפונה, נפגש שכתצטרך לשלם לביטוח הלאומי כעצמאי. כשתצטרך לעבוד מול מוסד העושק והגניבה הזה השטויות האלו יצאו לך מהראש יפה-יפה.
http://www.haokets.org 204207
זה לא יפה לעוות את שם המשפחה של מישהו כחלק מטיעון, אורי.
http://www.haokets.org 204275
אלמלא היינו מדינה של פחד וחשבון, שבה אדם עשוי להפגע אם ידבר בשמו, ייתכן ואורי היה מתייחס לדברים. לענייננו, לא אורי כתב אותם.

חוץ מזה, קפון היא הגרסה המוכרת יותר לשמו של א. קפון. ההגייה קפונה (כמו סטלונה) היא הוריאנט האיטלקי, שאינו מוכר בארצות הברית כמעט כלל.

ועוד יותר חוץ מזה, המחמאה תולדתה בהיסח דעת, לא בכוונה רעה. רחוק ממני לטעון שלנ. קפון יש כישורים שווי ערך לא. קפון.
http://www.haokets.org 204373
גם השורה האחרונה מביעה זלזול שלא לעניין במי שתוקף את דעתך, עבד כי ימלוך.
http://www.haokets.org 204514
ראשית, קפון לא תקף את דעתי.

שנית, הצגת קפון כקפונה מציבה אותו כדמות מאיימת ומפחידה, לא כדמות מזולזלת.

שלישית, למרות הפיתוי של משחקי מלים, כדאי להשתמש בביטויים שאתה מכיר.
http://www.haokets.org 204544
למען הסר ספק, אני מאוד לא מרוצה מההשוואה הזו, ולא מבין מה העבד רצה לומר, ופחות מכך - מה זה תורם לדיון כאן.
אני אודה אם העבד יתנצל על דבריו הפוגעים ויחזור לשורה.
http://www.haokets.org 204972
זו הייתה שגיאת הקלדה.
http://www.haokets.org 204974
ואם נפגעת, התנצלותי.
http://www.haokets.org 205185
דף חלק!

תודה
http://www.haokets.org 204229
אני חייב להצטרף למר קפון ולהבהיר שמדובר פה במזימה מרושעת של אדם חסר כל מוסר (שלא לדבר על חמלה).
איך אפשר להשמיט את הקרקע מתחת לקרוב למחצית תושבי המדינה ולדרדר אותם למצב בו הם יאלצו לחוות את החוויה המשפילה של עבודה לפרנסתם? לא מספיק שהחצי השני עובד?
אז די לקטר! דעו לכם שהביטוח הלאומי הוא שלכם ובשבילכם. כאשר אתם תהיו נזקקים תוכלו לסמוך על כך שלא תקבלו פרוטה. אז מה הקטע הציני הזה?
http://www.haokets.org 204235
כן, וחשוב לציין שהביקורת באה מפיו של אדם שכל חייו עבד קשה על מנת לייצר ולהכניס דולרים למדינה, ומעולם לא נסמך על הקופה הציבורית.
http://www.haokets.org 204273
כוונתך לדוקטור או לקפון?
לשטרית, נדמה לי 204274
לשטרית, נדמה לי, יש מקינטוש!!!!!! 204278
לשיטרית יש מקינטוש! בכך, דומני, מסתתמות כל הטענות האפשריות נגד מוסריותו. מקיסט לא יכול להיות אדם רע.
Think Different 204290
לשטרית, נדמה לי, יש מקינטוש!!!!!! 204370
ולא רק שהוא משתמש במקינטוש, הוא אדם יצירתי! ראה הרעיונות שלו לבירור מידת חיותם של קשישים.
גם כן יצירתי <נחרת בוז> 204375
אם הוא כבר מריץ את הקשישים והמשותקים, אז למה שלא ישלח אותם באותה הזדמנות גם לעבוד במכרות?
גם כן יצירתי <נחרת בוז> 204393
לפחות שישלח אותם לקורס גרפיקה ממוחשבת במק, על חשבון משרדו.
גם כן יצירתי <נחרת בוז> 204396
על חשבונו- תחת "קשר עם הציבור"
תופתע בוודאי לגלות... 204523
כי הוצאותיו של שטרית נמוכות ביותר בהשוואה לחברי כנסת אחרים. למעשה, הוא מדורג במקום ה-‏105 ברשימה לפי גובה ההוצאה.

בראש הרשימה, אגב, ניצב חבר הכנסת המכובד דוד לוי, כשאחריו, במרחק ניכר, משתרכים נציגי הקהילה הרוסית, הערבית, ש"ס והמפד"ל, עם הוצאה הגדולה פי שלוש מזו של שיטרית הבזבזן. דוד לוי, אגב, הוציא 140 אלף שקל בשנת 2002.
תופתע בוודאי לגלות... 204529
שזה מה שאני אומר- שיש לו מספיק "קרדיט" על בזבוז פחות מאשר אחרים, כך שהוא יכול לשלוח אנשים לקורסים על חשבון הציבור כחלק מ"קשר עם הציבור"
כמה קורסים מסוגים שונים ניתן לממן עם 112 אלף ש"ח?
(112 אלף ש"ח הוא ההפרש בין הוצאות דוד לוי למאיר שטרית)
לשטרית, נדמה לי, יש מקינטוש!!!!!! 204517
מעצם העובדה שיש לאדם מקינטוש מאליו ברור שהוא יצירתי, כך שאין צורך לאזכר עובדה זו. זה כאילו אמרת ''הוא פיסיסט ולא רק זה הוא גם אהבל'' -- הרי זה מובן מאליו.
לשטרית, נדמה לי, יש מקינטוש!!!!!! 205068
אז מה עדיף במשרד האוצר, מקינטושאי יצירתי שמפגין את כשרונותיו היצירתיים בפיתוח רעיונות להתעללות בזקנים וחולים, או אולי פיסיסט אהבל שאולי לא יעשה כלום, אבל לפחות יחסוך מאיתנו רעיונות יצירתיים שכאלה?
מברוק!!!:::::((())))))))) 205070
ותוך כדי אישור התגובה, הבחנתי ביצירתיותה של משטרת האייל.
והשלב הבא מה, תוכנת "אנטי קלטי?"
http://www.haokets.org 204245
השאלה היא, כמובן, מה עומד מאחורי הדברים.
ביבי את שיטרית בע"מ יודעים שהדבר שאין דבר שנוא יותר על הישראלי מאשר "לצאת פראייר", והם חוזרים ומנופפים בזה מול עיניו המזוגגות, ש-DVB משתקף בהן באור נוצצות.
ואבוי, הישראלי המהופנט שועט לנגח עוד "פקידים עריצים" או "אוכלי חינם", ולא מבין שהוא שועט אל שחיטתו המסוגננת מידי המטדור. הצופים במחזה הזה הם אלו שיגזרו את הקופונים - ולא נראה לי שהם קוראים את "האייל הקורא" בעודם טסים במטוסם הפרטי לקנות שעון יד ב-‏200,000$.

ומה שעומד מאחורי ההשתלחות של משרד האוצר במוסד לביטוח לאומי זה לא עובדות, לפי מה שמדווח בעיתון. זה כסף, והרבה מאוד כסף. לא סתם כסף, אלא כסף של אזרחי ישראל, שאותו הם מפרישים מדי חודש ממשכורתם.

בחוכמה נקבע בחוק שקופתו של המוסד לביטוח לאומי תנוהל באופן נפרד מקופת המדינה, כדי ששרי אוצר לא יחמדו מה שלא שלהם, ועל מנת להבטיח שבבא העת אזרחי המדינה הזקוקים לכסף אותו חסכו, לא ימצאו את עצמם עומדים מול שוקת שבורה.

כל המהלכים האחרונים של שרי האוצר מיועדים לקעקע את חוסנו של הביטוח הלאומי בדרכים שונות *ולגרום לקריסתו* (כמו למשל, הטבת המס למעסיקים, אותה הביטוח הלאומי יאלץ לספוג ולא האוצר), כדי לבסוף להשתלט עליו ועל מנגנון הגביה היעיל שלו - לו יכולת גביה מעולה של כ-‏95%.
ולאיפה ילך הכסף *שלכם* שאותו שני האגרופנים מהאוצר רוצים לקחת?
אתם יכולים להיות בטוחים שהוא לא ינותב אליכם בבוא העת.
אבל אולי יוזילו את מחירי מברשות השיניים החשמליות. גם לעניים יש זכות למברשות שיניים חשמליות.
http://www.haokets.org 204298
ד"ר לינדה עפרוני התארחה אצל דב אלבוים בתכנית "חוצה ישראל" (ערוץ 2) ששודרה אתמול. באומץ רב היא פרשה את השגותיה לגבי הנעשה במדינתנו. בין היתר, היא התייחסה גם לניגוח הביטוח הלאומי ע"י האוצר. לדבריה, החקיקה משנות החמישים שהעמידה את הבט"ל כגוף עצמאי שאינו כפוף תקציבית למשרדי הממשלה, היתה מוצלחת ומרחיקת ראות. להערכתה, טובת כלל האזרחים אינה נמנית בשום אופן על הסיבות שבעטיין חומד משרד האוצר את השליטה בבט"ל.

שלא בטובתי, יצא לי להתודע באופן אישי לכמה מהחוויות שתוארו בפתיל העוקב לתגובה 204117. ביקורת ופיקוח על התנהלות המוסד שיביאו לתיקון הליקויים (או למצער לצמצום היקפם)? כן. הכפפה לאוצר? מסופקני.
http://www.haokets.org 204322
אני לא יודע באיזו מדינה אתה חי. בישראל, הביטוח הלאומי הוא פשוט מס. ואין הבדל מהותי בינו לבין מס הכנסה. אין שום יחס בין מה שאני נותן לבין מה שאני מקבל.
מאיפה גרדת את ההבלים האלו בעניין החסכון? איפה כאן החיסכון? האם קצבת הזקנה העלובה שלה אזכה *אולי* קשורה באיזשהוא אופן לסכומי העתק שאני משלשל לקופת המוסד?
הכסף הזה מפסיק להיות שלי באותה שניה בה הוא מעובר לקופת המוסד לביטוח לאומי ומשם לתוך חשבונות הבנקים של 90 אחוז טפילים ועוד 10 אחוז אנשים שבאמת נצרכים.
המוסד הזה הוא בזיון. וראוי שימחק מעל פני האדמה. המניע היחידי להתנגדות ראשיו לאיחוד עם האוצר הוא הנסיון שלהם להגן על המשרות השמנות במנגנון המיסוי הכפול שלהם.
http://www.haokets.org 204351
הביטוח הלאומי הוא לא מס.
הוא מוסד שתפקידו להוות רשת בטחון חברתית לאזרחי המדינה. להבדיל ממס, יש לו קופה סגורה ועצמאית: ניתן לגבות מיסים שבסופו של דבר יממנו רכישת מטוסי F16, למשל, אבל אי אפשר לגבות דמי ביטוח לאומי כדי לממן את הוצאות הממן את הוצאות הממשלה - הכסף הזה מיועד אך ורק למטרה אחת, וטוב שכך.
אני מבין שעולמך צר כעולם זרבובית, ומן הסתם תענה לי שכל שקל שיוצא מכיסך הוא מבחינתך מס, ולכן אקדים ואענה לך שככל הידוע לי, המוסד לביטוח לאומי מעולם לא ביקש נדבות מהממשלה, ומוטב שהממשלה לא תחמוד את קופתו.
http://www.haokets.org 204380
אבל הספקנות של אותו ד"ר מכוונת בדיוק כנגד אותו "מוסד שתפקידו להוות רשת בטחון חברתית לאזרחי המדינה", כלומר, הוא טוען שזהו קן של צרעות שאינו מבצע את תפקידו, ויהא תפקיד זה על הנייר חשוב כמה שיהא.
יש כל-כך הרבה טרוניות (מוצדקות) מכל-כך הרבה אזרחים כלפי המוסד הזה שקשה להצדיק את הטענה שזה לא מס ו/או שאכן הכסף הזה מגיע לאותן מטרות אליהן הוא מיועד.

לי לדוגמה היתה משרה מכניסה יחסית בישראל, ועל-כן נאלצתי לשלם סכומים גבוהים ביותר כל חודש. ברגע שעברתי לחו"ל ביררתי מה קורה עכשיו, והינה תוך תקופה קצרה יחסית *כל* זכויותיך וכל הכסף ששילמת נשללים, והחוקים בנושא הם ממש דראקוניים ונראה שרק משתנים לרעה כל שנה (ואני בכלל לא מדבר על כך שכל פקיד נותן לך מידע אחר לגביהם, כולל האתר שלהם).

כולם מסכימים שרשת ביטחון פנסיונית כזו היא דבר חשוב, ומדינת ישראל לא המציאה את זה, אבל גם הרבה חושבים שהמוסד הזה הוא מושחת ותעב בצע, וניתן בהחלט לתהות לגבי הכיסים האמיתיים אליהם הולכים כספי הציבור.
מעבר לכך, זה גם לגיטימי לתהות לגבי היחס בין מה שמישהו משלם למוסד זה לבין מה שהוא מקבל חזרה.
http://www.haokets.org 204386
אני בהחלט מסכים איתך. לא הייתה בכוונתי להגן דווקא על המוסד לביטוח לאומי, אלא שלנוכח ההתקפות הלא מוצדקות של האוצר עליו (וכאמור, לנוכח הכוונות שאני מפרש להתקפות האלה), אני בהחלט מעדיף להגן על האוצר.

כשלא בקונטקסט הזה, אני חושב שצריך להגביר את הבקרה על הגוף הזה - בקרה ע''מ שימשיך לתפקד כראוי וכדי שימשיך להתקיים, ולא ביקורת כדי להביא לחיסולו.
http://www.haokets.org 204392
לא טעית פה באיזה שורה?
http://www.haokets.org 204402
אופס!!
http://www.haokets.org 204387
אבל אתה שם לב שהתקפות שטרית אנד קו. על הביטוח הלאומי בכלל לא הולכות בכיוון הזה, אלא הן הולכות על הקו של חשיפת ''הפרזיטים שמרמים'', קו שממשיך את מתקפת נתניהו על ''האיש השמן על האיש הרזה'' ומוביל כמו תוצאת המשך טבעית לקריאה של שטרית להתעמרות בקשישים וחולים.
התקפות משרד האוצר על הביטוח הלאומי הן בטח לא מה שיחזיר לך את הכסף שלטענתך איבדת. זה לא מה שהם מחפשים פה, הם מכסימום מחפשים לא לריב איתך וזאת על חשבון החלשים יותר שלא יכולים בכלל לריב.
http://www.haokets.org 204468
אני לא בא כאן להגן על שטרית, אבל בטח גם לא על הבטיח הלאומי.
מבחינתי, "זה נבלה וזה טריפה".
אמרתי שיש "הרבה טרוניות", וזאת אחת הבעיות לדעתי בישראל. המון אנשים מתלוננים ומעט מאוד עושים. אקט התלונה החליף את אקט המעשה, שכן הרוב כבר אדישים ואינם מאמינים שניתן לשנות משהו, אז למה לא להוציא קיטור לפחות ולהתלונן (וזה גם מס שפתיים).
שמעת כאן לכמה אנשים יש תלונות נגד המוסד הזה. אז למה אף אחד לא עושה משהו קצת יותר משמעותי כדי לשנות את הדברים, מלחמה ציבורית כזו או אחרת?
אולי מחכים שיהיה "שלום", שהבעיה הפלסתינאית תיפתר.
בינתיים מותר להזניח את הכלכלה, החינוך, בעיות העוני, לחיות כאילו שביתות של חצי שנה זה נורמלי, ועוד ועוד.
אני מודה ומתוודה כי גם אני אחד מאותם "מיואשים", אבל כיוון שמאז ומעולם הייתי עקשן ונודניק ולא יכולתי לסיים מאבקים אדמיניסטרטיביים ואחרים ב"הוצאת קיטור", אבל מצד שני זה עלה לי ביותר מידי בריאות, עכשיו נוח לי לשבת במקום המרוחק בו אני נמצא ו"לייעץ מרחוק" בפורומים אינטלקטואליים.
אז בסופו של דבר הבעיה היא לא בנבלות השונות, אלא באדם הפשוט שכבר התייאש והפסיק להיאבק, או שכמוני, התייאש והחליט להיאבק (ותאמין לי זהו מאבק לא קטן ועוד לא רואים את הסוף) כדי להגיע למקום אחר שבו גם התנאים ההתחלתיים שפויים יותר וגם ניתן בסופו של מאבק עיקש להצליח... (ואפילו בלי פרוטקציה)
תמונת מוסדות הציבור היא לדעתי ולדאבוני השתקפות כזו או אחרת של תמונת העם.

וסליחה על ההשתפכות.
http://www.haokets.org 204391
כן ירבו תעבי בצע...
http://www.haokets.org 204436
מה שכתוב בפמפלטים של של ביטוח לאומי או מה שאמרו על בימת הכנסת אי שם בשנות החמישים כאשר הקימו את המוסד הזה לא בהכרח קשור לאיך שהמוסד הזה פועל.
אני מניח שהנאיביות שלך נובעת מהשילוב המוחץ של היותך שכיר שאיננו מרגיש את העושק באופן ישיר על כיסו ומעולם לא נזקקת לשירותי המוסד.
בתור עצמאי, נכה, אני דווקא כן מכיר. את שני הצדדים של הביטוח הלאומי ובצירוף עם עוד כמה עובדות מעניינות אחרות שהתפרסמו במהלך השנים אני יכול להבטיח לך שאין "שום קשר" What so ever בין מה שאתה משלם למה שאתה מקבל או תקבל (יותר נכון, לא תקבל). זה לא "חיסכון" ולא בוודאי לא "ביטוח" (וגם לא בטיח).

אני יכול לחלוק איתך את הסנטימנט של רצון לעזור לאותם אלו שאינם יכולים אבל העובדות הן שהמוסד לביטוח לאומי עסוק בעיקר במימון הפלא הישראל הקרוי חיים ללא עבודה באמצעות קצבאות ילדים (קרי - ילדים כמקור הכנסה). סע לבני ברק ותראה.
עוד כמה משימות:
א. עיין בנתונים השונים המראים שיש מתאם ברור בין הגדילה המסיווית בתשלומי העברה והיקף העוני בישראל.
ב. הסבר ונמק איזה היגיון כלכלי חייזרי עומד מאחורי הרעיון שקצבת הילדים גודלת עם כל ילד נוסף.
ג. האם יש הגיון באמירה שאם תתן לאדם כסף ללא עבודה הוא פשוט לא יעבוד.
ד. האם 67 אחוזים מאוכלוסיית הגברים החרדים הם חולים, נכים או מפגרים הזקוקים להגנה. אם לא אזי מדוע אנחנו מפרנסים אותם באמצעות הביטוח הלאומי (בין השאר)
ה. באיזה חברות ביטוח נהוג ששליש מהלקוחות משלמים 2 אחוז מההכנסות ולוקחים 51 אחוז מההוצאות?
אמנם ברור לי שבתור אדם שעובד, ומשלם, אני מדרדר את עצמי במו ידי למעמד של אזרח סוג ב' אבל נדמה לי שגם לאנשים בזויים כמוני מותר לתהות האם העניינים מתנהלים כשורה...
http://www.haokets.org 204442
אתה נובח על הכלב הלא נכון.
חוק קצבאות הילדים נחקק ע''י הכנסת ולא ע''י שרירות ליבו של פקיד כזה או אחר.
גם אני מתנגד למלכודת העוני הזו, אבל אין להאשים בכך את הביטוח הלאומי.
בכל אופן, אני לא רואה את הקשר בין לבין השאיפה לביטול המוסד לביטוח לאומי. זה כמו לשפוך את המיים עם התינוק.
http://www.haokets.org 204644
אחלה. ידועים לי הייטב מקורות הפגע. זה לא משנה את דעתי לגבי הצורך הדחוף בחיסול המוסד הזה בדרך לחיסול מלכודת העוני. זה עניין של נוחות הביצוע. כל עוד הגוף הוא גוף נפרד מלא בג'ובים שמנים ומינויים פוליטיים יהיה קשה לאוצר להעביר מהלכים משום שהיושבים בתוכו תמיד ''יעמדו על הרגליים האחוריות'' ב''הגנה'' על ה''חלשים''.
http://www.haokets.org 204879
כשאישתי חולה, אני לוקח אותה לרופא. אני לא זורק אותה ולוקח מישהי אחרת. (וגם לא קורה להיפך..!).
כשיש בעיות בביטוח הלאומי, צריך לתקן אותן. *כי חשוב שיהיה ביטוח לאומי*.
ולא לבטל אותו.
http://www.haokets.org 204886
אבל בניגוד לאנאלוגיה שלך, "כן קורה להיפך..!" על-פי הטענות כאן.
בוא נניח שמחלתה של אשתך היתה בכך שהיתה:
א. משקרת לך.
ב. כשאתה חולה, לא מטפלת בך.

האם גם אז היית "מתקן" אותה?

ואגב, אני מקווה שלא נעלבת, אבל אתה הבאת את האנאלוגיה הזאת, אז אני מוצא שיש לי זכות לבחון את נכונותה גם אם אתה מוצא זאת אולי לא נעים.

all we need is love, אבל אם נניח שבין שני בני-זוג אחד (לפחות) לא אוהב את האחר, אז על-אף שעדיין אהבה באופן כללי זה חשוב (ואף אחד לא טען כאן לדעתי שסוג כזה או אחר של ביטוח לאומי אינו חשוב), יש טעם לפירוד בין בני-זוג אלה, כדי שיילכו לחפש אהבה חדשה, והפעם הדדית.
http://www.haokets.org 205186
OK, אז האנאלוגיה לא הייתה מוצלחת.
בקיצור, לזרוק ולקנות חדש זה לא תמיד הפתרון.
http://www.haokets.org 205018
זהו, שאני לא מסכים ש''חשוב שיהיה ביטוח לאומי''.
אם אכן נכון שהמדינה היא זאת שתפרוש את רשת הביטחון, אפשר לעשות זאת באמצעות פרישת רשת ביטחון. לא נגזר מכך שחייבים להכריח את כל אלו שמסוגלים לדאוג לעצמם להקשר למוסד הזה.
http://www.haokets.org 205020
הביטוח הלאומי הוא ביטוח הדדי, ומכאן הגזרה.
http://www.haokets.org 205039
הביטוח הלאומי הוא מס. ביטוח הדדי אומר שכל אחד משלם אותו סכום ורק בישי המזל מקבלים תמיכה (מתוך ההנחה שלכולם סיכוי שווה ללקות בביש המזל).
בביטוח לאומי כל אחד משלם ''על פי יכולתו'' ובבוא ביש המזל הוא יקבל ביחס הפוך (ע''ע היוזמות לקצץ בקבצאות הילדים ל''עשירים'') מכאן שהוא מס.
אם הוא מס. שישמו אותו יחד עם מס הכנסה ויפסיקו להטריד את הציבור עם השקרים האוויליים שלהם.
http://www.haokets.org 205041
אני לא מתווכח על זה, שכן אני בדעתך. רק טרחתי להעיר הערה בקשר לעניין הגזרה.
http://www.haokets.org 205187
ומה לגבי מי שנולד ביש-מזל? מקופתו של מי הוא יחיה?
הרי אם הוא יחיה על קופת המדינה, חרב הקיצוצים תכה בחוזקה רבה יותר.
לפי מה שאני מבין, המצלצלים שבקופת הביטוח הלאומי מוגנים יחסית מפני גזל של שרי אוצר, אע"פ שאני לא מבין איך שרי האוצר בכל זאת מצליחים לקצץ בקצבאות, אם הן מגיעות מקופה שלא ברשותם.
http://www.haokets.org 205205
תגובה 204673
http://www.haokets.org 204488
אם תשלומי הביטוח הלאומי לא ממומנים מכספי המיסים, אז למה כל קיצוץ בתקציב הממשלה כולל קיצוץ בקיצבאות הביטוח הלאומי? מה הקשר בין הוצאות המוסד לביטוח לאומי ובין הכנסות המדינה?
http://www.haokets.org 204641
נמרוד צודק בנקודה הזאת, ככל הידוע לי. שאלה מעניינת, עם זאת.
http://www.haokets.org 204673
לפי אתר משרד האוצר - תקציב המדינה 2004 - המוסד לביטוח לאומי:
הקצבת אוצר המדינה למוסד לביטוח לאומי בשנת התקציב 2004 מסתכמת בכ-‏20.9 מיליארד ש"ח.
העברות אלה מיועדות בעיקר לנושאים הבאים:
* תשלום קיצבאות במימון של המדינה, בסכום של כ-‏8.8 מיליארד ש"ח.
* השתתפות המדינה בגבייה, בסכום של כ-‏11.8 מיליארד ש"ח , לפי סעיף 32 לחוק הביטוח הלאומי בענף ילדים, זיקנה ושאירים, נכות כללית ובענפים שונים.
* העברות אחרות למוסד לביטוח לאומי, בסכום של כ-‏300 מיליון ש"ח.

באתר יש פירוט של שלושת הסעיפים הנ"ל. מסתבר שמס הכנסה, מע"ם, מכס ושאר המיסים מממנים גם את קיצבאות הביטוח הלאומי.
http://www.haokets.org 204846
מה יהיה? אפילו כשאני רוצה להסכים עם קפון מסתבר שזה טעות...
תודה
http://www.haokets.org 204882
זוהי באמת שאלה מעניינת.
לגבי 8.8 מיליארד ש"ח - המל"ל מהווה בעצם רק צינור שדרכו המדינה מעבירה כספים.
לגבי 11.8 מיליארד ש"ח עבור השתתפות בגביה: צריך לברר גביה של אילו מיסים, בעבור מה? אולי מדובר בהוצאות גביה שהמל"ל מבצע כשירות למדינה?
לגבי ה- 300 מיליום ש"ח - גם סעיף זה מעורפל מדי, ומעניין במה בדיוק מדובר.
http://www.haokets.org 204981
לגבי ה8.8 - מדובר בין השאר בקצבאות הבטחת הכנסה, בקצבאות זקנה ושאירים, ב50 אחוז מקצבאות נכות של נכים מלפני 1970 ובקצבאות נכות וסיעוד לעולים חדשים עד שהם זכאים לקבל קצבאות כאלו מהמוסד לביטוח לאומי. (אחרי שנה או שנתיים מיום עלייתם) כל המקרים האלו זה סיוע ישיר לקצבאות של המוסד לביטוח לאומי.

לגבי ה11.8 - מדובר בהשתתפות של משרד האוצר בקצבאות ילדים, קצבאות זקנה, קצבאות שאירים ובענפים נוספים ללא פירוט. פה במפורש מדובר בהעברת תקציב לקצבאות המוסד לביטוח לאומי.
http://www.haokets.org 204352
"90 אחוז טפילים ועוד 10 אחוז אנשים שבאמת נצרכים". מאיפה הנתונים? מלפיד את פריץ-קי דמגוגיה לע"מ?
http://www.haokets.org 204356
"הכסף הזה מפסיק להיות שלי באותה שניה בה הוא מעובר לקופת המוסד לביטוח לאומי ומשם לתוך חשבונות הבנקים של 90 אחוז טפילים ועוד 10 אחוז אנשים שבאמת נצרכים."

שוב אתה מדבר שטויות.

האגרופנים של משרד האוצר הצהירו שהם עומדים להקים גוף שיפקח על "כל הרמאים שמקבלים קיצבאות". אלא מה, שלביטוח הלאומי כבר יש יחידה שכזו, ומסתבר שהיא מבצעת את עבודתה טוב יותר מיחידות מקבילות באוצר.

אז מה המסקנה?
הסר דאגה מלבך, 204286
ברגע שטומי לפיד יגמור להסדיר את ענייני הנישואים האזרחיים, הוא יתפנה לטפל גם בזה.
הסר דאגה מלבך, 204372
ונקוה שיטפל בזאת באותה יעילות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים