אל תקשיבו לו סתם דפוקקקקק 20482
זה ספר מהמם
בין הספרים היחידים שלא יכולתי להוריד מהיד
ותאמינו לי שקראתי הרבה ספרים
(יש לי 7 מדפים מלאים בספרים מעולים)
אבל סדרת הארי פוטר היא הטובה ביותר
וכל מי שאומר שלא אז הוא סתם
קנאי כמו כותב המאמר הזה.....
אל תקשיבו לו סתם דפוקקקקק 20483
את מוכנה להסביר לי מדוע את מוצאת לנכון להעליב את כותב המאמר רק משום שהוא אינו מסכים איתך בנוגע לאיכות הספר? מי קנאי, מי שמעביר ביקורת, או מי שלא מסוגל לשמוע אותה?

וסתם מתוך תהייה, מה הסיכוי שספרי "רומח הדרקון" וספריו של רוברט ג'ורדן תופסים חלקים נכבדים ממדפי הספרים השופעים שלך? סתם כדי שנדע...
הגן של טל 20484
מדוע אני מרגיש כמו במסיבת גן?
גברת שני, אולי כדאי שתמתני את התבטאויותיך, עם כל הכבוד לסגנונך החדש והיצירתי, מילים כמו 'דפוק' עדיין לא מקובלות בדיון תרבותי בין בני אדם בוגרים.

אף אחד לא אמר שהארי פוטר לא מהנה, מטרת המאמר היתה לפי הבנתי לדון ב'הארי פוטר' כתופעה תרבותית ושיווקית.

שאר התגובה שלך לא ראויה להתיחסות, הייתי מציע לך לנסח מחדש את הטיעונים שלך בצורה רציונאלית.

בברכה,
רן
בעד..לא, נגד 20511
התכוונתי לכתוב תגובה מתלהמת בשבח הארי פוטר, שהוא בסך הכל ספר מאד נחמד, וקריא (לפחות שני הראשונים; כרגע אני בעיצומו של השלישי) אבל התגובה הזאת גרמה לי לחשוב שוב.
אם אלה הקוראים של הארי פוטר, אולי משהו לא בסדר אצלי?
תודה, שני, שפקחת את עינינו.
בעד..לא, נגד 20554
לא הייתי ממהר להסיק על סמך תגובה אחת מסקנות מרחיקות לכת לגבי אופיים של כל קוראי הארי פוטר (שהם, כידוע, מונים יותר מכמה מיליונים טובים).
כמו כן אני חייב לציין שבתור חובב טולקין מושבע, סדרת הארי פוטר לא הרשימה אותי באופן יוצא דופן, ומצאתי את העלילה שלה חדגונית במידת מה. ובקשר למיסחור הספרות - נדמה לי שהעובדה שהולך לצאת סרט המבוסס על הסדרה עוד לפני שכל הספרים בה נכתבו אומר את הכל. אני יודע שהולך לצאת סרט המבוסס על שר הטבעות, ודעתי לגביו לא שונה - זהו פשע שלא ייעשה, במיוחד כלפי בני הנוער שיראו את הסרט בלי לקרוא לפני כן (או בכלל לא) את הספרים.
בעד..לא, נגד 20619
לפי מיטב ידיעתי כבר עשו פעם סרט על שר הטבעות... לא שיצא לי לראות אותו, אבל ראיתי במדריך השידורים שהוא שודר ולא הספקתי להקליטו.
עשה לעצמך טובה... 20620
... ותותר על "התענוג" של צפיה בזוועה הזאת.
לא רק שמדובר בסרט עלוב ביותר הוא גם מגיע לסוף בערך באמצע הספר השני ואז מגיע כתובית בסיגנון:
והם עברו עוד הרפתקאות רבות...
חשוב חיובי 20974
אישית אין לי כוונה מיוחדת לצפות בסרט על שר הטבעות (קראתי אותו לראשונה בגיל 13, אהבתי מאוד, ודי התאכזבתי אח"כ להתקל בכמה איורים שתיארו את גאנדלף הפוך ממה שדימיינתי...) אבל לא הייתי יוצאת מראש בהכרזה על הנזק שהסרט יעשה.

לי לפחות קרה כבר שהלכתי לקרוא ספר בעקבות סרט שראיתי, אז למה להניח שזה לא יקרה לאחרים? במיוחד שזה לא בטוח כלל שימשיכו לאהוב את הסרט אחרי שקראו את הספר.

בזמנו אהבתי מאוד את "הסיפור שאינו נגמר" עד שקראתי את הספר, וגילתי שאת החצי המדהים ביותר (החצי השני) בכלל לא שמו בסרט, ושאת מה שכן שמו עיוותו לחלוטין.

על הארי פוטר אין לי הרבה מה להגיד חוץ מאשר זה שניסיתי את הספר הראשון וזנחתי אותו משעמום אחרי כמה עמודים. אח"כ ניסיתי את הספר השלישי ושרדתי כמה פרקים, אבל הוא לא היה מעניין מספיק בשביל לחזור אליו. העדפתי לחזור לנרניה שיש לי על המדף...

(ואני מאלה שבדרך כלל לא זונחים ספרים באמצע)
חשוב חיובי 21003
ראיתי כבר קטעים מהסרט באתר שלו והוא נראה די טוב.

אין סיבה שלא לאות את הסרט.
הארי פוטר שולת! 20630
בגלל אנשים כמוך 20647
אנשים חושבים שלילדים יש מנת משכל של טוסטר.
הארי פוטר אלה ספרים יפים, הם לא מדהימים, אבל יפים, את צריכה להרגע.
לאנשים יש דעות אחרות, שונות משלך, אמנם קשה לקבל את זה- אבל מה לעשות, ככה זה.
אני אישית לא יצאתי נגד מה שאמר הכותב על הארי פוטר (הוא דווקא יחסית שיבח את הספרים), אלא שהכותב החליט שהארי פוטר הצליח רק בגלל מסחור.
אני לא תמימה, אני יודעת שהמחסור בהחלט עזר לספר, אבל ספרים או סרטים לא מצליחים רק בגלל מסחור, אנשים לא אוהבים דברים בגלל שמסחרו אותם.
למשל, שר הטבעות.
את ההוביט אהבתי מינוס, את שר הטבעות לא סבלתי- למרות שהוא נחשב ליצירות מופת.
עכשיו, לא להתווכח איתי על זה, אני יודעת ששר הטבעות זאת יצירת מופת מדהימה, אני פשוט לא אוהבת אותה, אז חבל על האנרגיה שתבזבזו בלנסות להסביר לי כמה הספרים מהממים.
אני לא אהבתי את שר הטבעות, למרות שכולם אומרים שהוא כזה מדהים, מה שרק מראה שמסחור בהחלט יכול לעזור, אבל אם מישהו לא אוהב את הספר, לא משנה מה אומרים עליו, הוא גם לא יטרח לקנות או לקרוא אותו.

ולמישהו מעליי שכתב שהוא קרא את כל ספרי רומח הדרקון- לא הגיוני.
יש מאות ספרי רומח הדרקון, שאמנם לא נכתבו על ידי הסופרים המקוריים, או עוסקים בדמויות המקוריות, אבל עדיין נחשבים לחלק מסדרת רומח הדרקון.
אני, שחיה מהספרים האלה, קראתי רק 13.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים