נחשפו במערומיהם? 205528
איש ציבור ידוע מביר אל-מכסור נחשד שבמשך שנים הוא אוסף במירמה את כספי הביטוח הלאומי של סבתו שמתה לפני 30 שנה ונקברה, ללא הוצאת תעודת פטירה או ידוע הרשויות, בחצר ביתו. הוא התייצב בכל 28 בחודש בבנק הדואר, כשהוא מצוייד בייפוי כוח, כדי לקבל את קצבת הזקנה. התברר שהאיש הפקיד מדי חודש בחשבונו הפרטי את הקצבה בסך 2,200 שקלים (דהיום אא"ט). האישה נולדה בשנת 1888 ולו היתה חיה אזי היום היתה בת 116.

את הפרשה חשפה יחידת חקירות מיוחדת של המוסד לביטוח לאומי בצפון הארץ: "מדובר בסכום כולל העולה על חצי מיליון שקל", אמרו חוקרי היחידה. בתום החקירה ביחידה המיוחדת, הוגשה תלונה במשטרת נצרת. חוקרי היחידה אמרו ל-Ynet: "הרגשנו מאוד לא נעים שהמנכ"ל שלנו אמר לשר מאיר שטרית שההאשמות שלו נגד המוסד לביטוח לאומי חסרות כל שחר, בעוד אנו מתעסקים בסיפור התואם בדיוק את מה שהשר אמר".

אבל בכל זאת מילה של ביקורת - מדובר כאן בעבירה פלילית (נדמה לי שאם אני חו"ח אקבור מישהו שימות מוות טבעי בחצר הבית שלי ובטח ובטח שלא אוציא תעודת פטירה הרי שאני מניח שעברתי בזאת על אי אלו חוקים ואשב בכלא), כך שאפשר להקביל את זה לטענות של שטרית שגובו על ידי הרצל גדז', אך לענות באותה תשובה - נתוני הביטוח הלאומי מתעדכנים ממרשם האוכלוסין פעמיים בשבוע, על כן זו אחריותו, בראש ובראשונה, של מנהל האוכלוסין. ולראיה, על פי הדיווח, אותה אישה "הצביעה" בבחירות בכל פעם מחדש.
יחידה מיוחדת של המל"ל? 205547
אני מאמין שאם המל"ל ימנה אדם *אחד* שכל תפקידו זה לבקר את כל האנשים מעל גיל מסויים (נניח 100) ולברר שהם עדיין בחיים, זה יכול לפתור את כל מקרי הקיצון הללו, בלי מאמץ גדול. כמה אנשים כאלו כבר יכולים להיות?
יחידה מיוחדת של המל"ל? 205548
למה שהמל"ל יעשה את זה ולא מרשם האוכלוסין? המל"ל אחראי על ניהולו הנכון של מרשם האוכלוסין?
יחידה מיוחדת של המל"ל? 205549
אוקי, אני לא מבין בביורוקרטיה. מצידי גם הלמ''ס או דובר צה''ל יכולים.
יחידה מיוחדת של המל"ל? 205550
למה הלמ"ס או דובר צה"ל? זה נראה לי די ברור. מי שאחראי על השאלה "האם פלוני חי" זה מרשם האוכלוסין, וממנו, כמו שכבר צויין, מתעדכן המל"ל פעמיים בשבוע. טענות יש להפנות למר הרצל גדז'.
תגובה בטעם רע 205561
דווקא דו''צ ( או צה''ל בכללו) אחראי הרבה פעמים על השאלה ''האם פלוני חי''.
קצת פלפל 205565
גם לגבי אזרחי ישראל? שום דבר לא מספרים לי פה.
הרב הצבאי הראשי? 205592

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים