the next war is coming soon 20679
לכל המשתתפים והמבקרים באתר, במלחמה אין צד
נהנה.במציאות הישראלית יהודית באיזורינו היום, ישראל כמדינה והיהודים בפרט נימצאים בסכנת הכחדה,(ראה דעתם של מומחים לנושא כולל
תסריטים): <

מצפה לתגובותיכם.
the next war is coming soon 20680
נא לתקן את הטעות בכתובת שבהודעה המקורית של
THE NEXT WAR IS COMING SOON

<http://thenextwar.physicist.webjump.com/>
איפה החדר האטום שלי? 20681
משעשע, באמת.

ראשית, הלינק המדוייק הוא:
ולעניין, התסריט רואה השחורות קצת לא מציאותי. לפי התרחישים שאני מכיר מצריים למשל תשלח "במקרה הטוב" גדודי מתנדבים לעזרת הפלשתינים ולא תבצע מוביליזציה שלמה של כל הצבא המצרי, שפרושו אובדן התמיכה השנתית האמריקאית. וואדי ערה הוא אמנם ציר תנועה מרכזי אך לא הציר המרכזי ביותר במדינה, ראינו כבר "מגפה" של מחבלים מתאבדים ומדינת ישראל לא התמוטטה, "הנשק עליו לא סיפרו לנו" – הכותב מגלה חוסר הבנה *מוחלט* בקרב שיריון מודרני, שבימינו אינו מנותק מלוחמת מסוקים וצוותי נ"ט ולכן מגיע למסקנה הנ"ל (שאני מעדיף לא לכנות אותה בשמות גנאי) ועוד כהנה וכהנה. אך חשוב מכל, הכותב (שאגב, איני יודע מדוע כונה "מומחה" בהיותו אנונימי) מתעלם מהעובדה שזה *לא* מה שקרה בחצי השנה האחרונה. שמדינות ערב הסובבות את ישראל לא דוחפות לאסקלציה. שהאו"ם לא מגנה את ישראל על "שימוש בכוח" אלא על "שימוש מופרז בכוח" (כלומר, השימוש בכוח הוא לגיטימי). בקיצור, הכותב שכח שיש כזה דבר "יחסים בינלאומיים" גם בין מדינות שלא חתמו על הסכמי שלום (דוגמא בולטת – ספטמבר 1970 – ישראל יוצאת להגנת ירדן בתגובה למהומות במחנות הפליטים ותנועות הצבא הסורי לעבר ירדן). בקיצור, פשקוויל אידאולוגי שמגובה ברסיסי עובדות.

וחוץ מזה, אני לא יודע אם זה בגלל האינטרנט אקספלורר או לא, אבל לדף הנ"ל יש נטייה מעצבנת להתחלף תוך כמה דקות לדף אחר.
איפה החדר האטום שלי? 20688
אני מסכים עם הדעה הכללית שלך על תסריט הנ"ל, אבל היכולת של הפלסטינים לשבש את גיוס המילואים נדונה בתוכנית בגל"צ שהוקדשה כולה לעניין הזה. המשתתפים היו "בטחוניסטים" כמו מח"א לשעבר וכדומה.
הדעות לגבי הרצון של הפלשתינים להתערב במלחמה כוללת או לשבת בשקט היו חלוקות. אבל הייתה הסכמה לגבי היכולת.
במדינת ישראל יש מספר קטן מאוד של כבישים ראשיים. כל מה שצריך לעשות הוא לגייס מאות בודדות של פלסטינים שיחצו רגלית את הקו הירוק, יגנבו מכוניות ישראליות, יסעו לנקודות מתואמות מראש ברחבי הארץ ויחסמו את הכבישים הגדולים והבינוניים. מה יותר פשוט מזה? ישנם תסריטים ברי ביצוע מורכבים יותר, הכוללים שיתוף ערביי ישראל, ושימוש בנשק קל וכדומה.
מה שחדש תחת השמש הוא שישנה הנהגה פלסטינית ששולטת בשטח ומסוגלת להוציא אל הפועל מבצע שכזה.

העובדה שחה"א שכמעט כולו סדיר וקבע, מהווה את הכוח העיקרי של צה"ל במלחמה כוללת, מורידה הרבה מאוד מיכולתו של מבצע כזה להכריע בסופו של דבר מלחמה כוללת. אך עדיין כמעט כל חילות היבשה בנויים על גיוס מילואים.
איפה החדר האטום שלי? 20735
לצערי התעלמתם מעיקר הנושאים שהוזכרו בכתבה,
כולל לסיוע האמריקאי שעלול לא להגיע (מאינטרסים אמריקאיים שונים כגון נפט!!!!!
חבל שאני לא אופטימי כמוכם! eddie
איפה החדר האטום שלי? 20764
לא, לא התעלמתי, אתה מוזמן לקרא את הכתבה שלי "הפוליטיקה הסמוייה מעין" ולהתרשם ששאלת הנפט אינה כה פשטנית כפי שהיא מוצגת באתר שהפנית אליו למשל. כמו כן, הגישה כאילו כל מדינות ערב עומדות עלינו להשמידנו ולו רק בגלל יהדותנו גם היא פשטנית, ומבקשת את השאלה "אם כן, מדוע לא פרצה מלחמה אתמול/שלשום/בשבוע שעבר?"

אין כאן עניין של אופטימיות אלא עניין של ריאליות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים