והרי ידוע 20698
נדמה לי שבחוק הישראלי מעוגנת פונקציה הנקראת "ידועים בציבור". הפונקציה הזו, למעשה, פוטרת זוגות מלהינשא, כך שהמדינה מכירה במעמדם הזוגי המשותף, ונדמה לי שהם מקבלים גם זכויות דומות - אל תתפוס אותי במילה.
מה שאתה אומר אמנם נכון, אבל אתה מוכרח להציע אלטרנטיבה הגיונית לנישואים. "רישום" של אדם "יקר" לא יכול להיות פתרון, כי הוא טומן בחובו כל-כך הרבה בעיות, ופרצות שקוראות לגנב - בדומה לנישואים פיקטיביים, למשל, רק שכאן אפשר יהיה לרמות את המערכת בקלות גדולה הרבה יותר, ובלתי-נסבלת הרבה יותר.
לדעתי אין כל רע במוסד הנישואין (דתי או לא - זו שאלה אחרת) ברגע בו המדינה תכיר בזכאותו של אדם להינשא לבחיר/ת לבו, ובאמת לא תתחב את אפה לענינם של אחרים. לפחות עד לרגע שבו הם יחליטו לבלות את שארית חייהם הזוגיים עם המכונית והכלב.
ידוע ומקובל בחברה 20703
גם לדעתי אין רע במוסד הנישואין כשלעצמו. ומוסד "הידועים בציבור" אכן נותן פתרון לחלק מהבעיות (ולאחרות כנראה לא, ע"ע חד-מיניים). אבל אני עדיין לא רואה צורך בכל העניין. אני לא רואה *לeמה* אני צריך לתת אלטרנטיבה. בשיטה שאני מציע יהיו אולי פרצות שקוראות לגנב, אבל לא יהיה מה לגנוב... האם אתה יכול לפרט?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים