משתדל באופן עקרוני , 207075
לאכול רק אוכל בהשגחת הרבנות הראשית.אני לא מוכן תת לגיטימציה לאנשים הפוגעים בשם עקרונות דתיים שגויים לדעתי במדינת ישראל.
משתדל באופן עקרוני , 207080
והרבנות אינה פוגעת במדינת ישראל בשם עקרונות דתיים שגויים? למעט החותמת של מוסדות השלטון, כיצד היא שונה מכל גוף אחר המעניק חותמות לאוכל?
הרבנות היא מוסד של המדינה. 207081
הרבנות היא מוסד של המדינה. 207087
אז?

מעבר לכך שמדובר על מצב חמור, האם יש בכך להסיק שהרבנות מוסמכת יותר לפסוק בדיני כשרות ו/או שסדרי המנהל בה תקינים מאשר בבד"צ?
גם השב''כ הוא מוסד של המדינה. 207110
המצב ברבנות חמור ביותר 207165
אולם מכיוון שהרבנות היא ביטוי של ערך שאני מאמין בו יותר דהיינו הלאומיות, אני מעדיף זאת על פני החמרות קטנוניות שמקורן האידאולוגי לא כשר.
משתדל באופן עקרוני , 207082
מדוע עקרונות של מסחר חופשי פוגעים לדעתך במדינת ישראל?

אני מניח כי לא היית מתנגד לגוף שהיה מחלק חותמות "ראוי לצמחוניים" למוצרי מזון שראויים לצמחוניים, לדעתו, תוך גביית תשלום מייצרני המזון בעבור הבדיקה וההשגחה המתמדת. גם אם היה מוסד ממשלתי המספק שירות דומה, עדיין אולי היו צמחוניים שהיו סומכים רק על "ראוי לצמחוניים בהשגחת PETA", וזו כמובן זכותם.

יש קהל המעוניין בחותמת הכשרות הנוספת, יש יצרני מזון שהגיעו למסקנה כי הדבר משתלם להם, ויש מי שמספק את החותמת הנוספת הזו, תמורת תשלום. שוק חופשי.
אין לי בעיה עם עקרונות של מסחר חופשי 207366
אולם המוטיווציה של אותם אירגונים אינה נובעת מעקרונות סחר חופשי, (אם כי פונקציית הרווח הצטרפה אליהם בשנים האחרונות). כי אם מתוך עמדה קנאית העויינת את מדינת ישראל. אחת מהתוצאות של העמדה הזאת היא שאיכותה של חותמת שהכשרות לא מוגדרת על פי החמרת הדיקדוקים של הבודק, אלא בגלל עוינותו הרבה יותר של הפלג שנותן את הכשרות למדינת ישראל.
אין לי בעיה עם עקרונות של מסחר חופשי 207375
על-סמך מה אתה קובע את הדברים? כמה מחותמות הכשרות המחמירות ביותר מגיעות בחצרות רבנים התומכים במדינת ישראל ואף פעילים בפוליטיקה הישראלית, במקרים מסוימים (הכשר "בית יוסף" למשל).
מהותה של החרדיות היא שלילה 207396
מטעמים דתיים של הציונות. ובאמת על פי ההגדרה הזאת הרב עובדיה הוא לא חרדי, (אם כי היחס שלו למדנת ישראל מורכב יותר).
לעוד פרטים על התפיסה הזאת, עיין מאמרו של שלמה פישר ''תנועת שס'' בתוך חמישים לארבעים ושמונה, קובץ מאמרים בעריכת עדי אופיר.
שלך גדי.
אין לי בעיה עם עקרונות של מסחר חופשי 207918
רוב החרדים הם ציונים דה פקטו. בטח שלא עויינים את מדינת ישראל.
צודק 208009
כמה שאתה צודק. איך לא חשבו על זה קודם?*

----------
* תרתי משמע.
משתדל באופן עקרוני , 208211
הגוף החרדי מעניק הכשרויות החשוב ביותר הוא בד''ץ העדה החרדית, שהוא אנטי ציוני במוצהר. כנראה שבין כתליו נעשית פעילות פלילית ענפה, בעיקר בהשגת פשרות והסכמים בין מבריחי זהב חרדים (כך ע''פ פרופ' מנחם פרידמן)
משתדל באופן עקרוני , 208220
לזה יש פתרון פשוט מאוד. מחק מספר החוקים את האיסור להבריח זהב.

במחשבה שנייה, אז יוכלו אנשים להחזיק זהב באופן חופשי ולייצר מהם סמים, חומרי נשק ופצצות אטום ומי יודע איזה אסון יקרה (וואי לי)
מבית המדרש של הבד''ץ 208262
אנשי הבד''ץ של העדה החרדית, שהוא ההכשר הטוב ביותר והמקובל ביותר על דעת כל החרדים, כמו שאר אחיהם החרדים הישראלים - מדברים עברית, חולמים בעברית ומקללים בעברית. הם משלמים מיסים על פעולות הכשרות שלהם, טסים באל-על, מחזיקים דרכון ישראלי. למרות שהם יודיעו לך, בלי להעליב אף אחד, שהם לא ציונים מבית מדרשו של הרצל. וברשותך אני אוסיף לך על הודעתם זו, שכשם שאחד העם (ציונות רוחנית) לא דגל בתורה מבית מדרשו של תיאודור הרצל (ציונות מדינית) - הדבר לא הפך אותו לאנטי-ציוני, כך גם אנשי בד''ץ העדה החרדית, על אף היותם לא-ציונים, רחוקים הם מלהיות אנטי-ציונים.
מבית המדרש של הבד''ץ 208295
אין ספק שעל הפעולות *הכשרות* שלהם הם משלמים מסים.
מבית המדרש של הבד''ץ 208886
במוסדות החינוך של העדה החרדית העברית אסורה באיסור חמור. דברי תורה מדוברים ב''לשון הקודש'' ודברי חולין ביידיש. כמדומני שגם הקללות הן ביידיש (שהיא, כך אומרים, אחת השפות הטובות ביותר לקלל בהן), על החלומות כנראה שאין פיקוח חברתי.

חבריך במאה שערים ובגאולה מאוד גאים בשנאתם לציונות, ואף מתוגמלים על כך בשכר נאה מקרנות חסידות סאטמר, ואיני מבין מדוע אתה בא לתת להם הגנה שאינם זקוקים לה.
מבית המדרש של הבד''ץ 208888
חולמים בספרדית?!
מבית המדרש של הבד''ץ 367639
סליחה, מישהו כאן באמת בדק מהו הבד"ץ? ובמה חרדים מאמינים? ובאיזו שפה הם מדברים?
לא, ברור שלא, הרי ברור שפרופ' פרידמן הנכבד יודע הכל.

כמו שיש הרבה סוגים של חילוניים או דתיים לאומיים, שמאמינים ומתנהגים בכל מיני צורות ודברים, כך גם יש הרבה סוגים של חרדים. ולפני שאתם מאשימים אותם בהברחת זהב, שחיתות ועוד כל מיני שטויות, כדאי שתנסו לדבר איתם- ולראות כמה שהם באמת נורמאלים- כמוני וכמוכם.
מבית המדרש של הבד''ץ 368661
תודה רבה וישר כח על הדברים הנכוחים.
252824
כדאי להביא מקור יותר מוצלח מ (כך ע''פ פרופ' מנחם פרידמן)
כשאתה משלח האשמה כ''כ חמורה בגוף מסויים.
קדושת הבג''ץ מול טומאת הבד''ץ 368662
כל ההאשמות כשרות וראויות כלפי הבד"ץ, מופרחות מהמציאות ככל שתהיינה, וחלילה לעולם לא ראויות כלפי הבג"ץ, קודש הקודשים טפו טפו טפו של נעליך מעל רגליך!
קדושת הבג''ץ מול טומאת הבד''ץ 368693
של נעליך מעל רגליך-טפו טפו- קודש הקודשים היה רק אחד בבית המיקדש. הבד''צ כבודו במקומו מונח או זרוק הצידה- הוא לא קודש הקודשים.
קדושת הבג''ץ מול טומאת הבד''ץ 368804
בבית המקדש? מה זה פה מסגד אל-אקצה? דווקא זכור לי מהסיפור עם הסנה הבוער ולא מתכלה.

אכן, הבד"צ, כמו להבדיל הבג"צ, כבודם במקומם מונח. עד שיוכח אחרת, ולא עד שיופרח אחרת בחלל האוויר המחניק באייל מלמעלה בדיון.
קדושת הבג''ץ מול טומאת הבד''ץ 368814
תגידו, שני חבריי ליצים, אתם באמת חייבים לענות לכל שטות שהשני מתעקש להגיב לה, וחוזר חלילה?
קדושת הבג''ץ מול טומאת הבד''ץ 368872
אתה יכול לאטום אוזניים כבמטווחי יריות.
קדושת הבג''ץ מול טומאת הבד''ץ 368881
כניסה בינינו פירושה כניסה לשטח מוכה.
קדושת הבג''ץ מול טומאת הבד''ץ 368913
לשטח טעון.
קדושת הבג''ץ מול טומאת הבד''ץ 368974
השתמשתי במושג צבאי ישן.
משתדל באופן עקרוני , 399160
לא תמיד המוצרים של הרבנות יותר זולים לפעמים דווקא המוצרים של בד''ץ יותר זולים ואתן לך דוגמא לפעם הבאה שתהיה בסופר תבדוק ותווכח שאני צודקת מטרנה חלב נוכרי כחולה יקרה יותר כמעט בכל סופר ואפילו בסופר פארם ממטרנה בד''ץ סגולה .
אז למה לתת לילד חלב נוכרי כאשר הוא יכול לאכול כשר למהדרין .

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים