20719
הרעיון מעניין, אני נשוי כשנתיים והשפעה של העניין ביחסי עם המדינה היא זניחה. המשכנתא לזוגות צעירים היא מגוחכת (הצמדה למדד של 80% וריבית שהיא רק קצת יותר גבוהה מזו שאתה מקבל מהבנק אם אתה מבקש יפה) והצורך להשליך לזבל מידי כמה חודשים את המכתב מרשות השידור המבקש ממני לשלם לה כסף.
אני רואה בעיה אחת בנושא ברוב המדינות, כשאדם שאינו אזרח נישא לאזרח, הוא מקבל אזרחות או אשרת שהיה במדינה באופן כמעט אוטומאטי. הרעיון הוא לא למנוע מזוגות שבחרו באמת לחיות ביחד, לממש את אהבתם. אנשים יכולים לנצל את העניין ולהיכנס למדינות על סמך נישואים פיקטיביים אבל זה עניין מסובך. בני הזוג לא יכולים להינשא לאנשים אחרים וברגע שהם מתגרשים המדינה מיודעת בכך.
כיצד אתה מציע לאפשר המשך פיקוח סביר על העניין ללא רישום נישואין?
סתם שאלה 20723
מה אחוז הריבית המקובל כיום במשכנתאות לזוגות צעירים?
סתם שאלה 20725
אני לא כל כך מעודכן, נדמה לי שזה בסביבות ה7% .
סתם שאלה 21356
ריבית לזכאי משרד השיכון - %5.5
סתם שאלה 21358
ומהי הריבית המקובלת שבנקים גובים ממי שאינם זכאי משרד השיכון?
ודבק בה לאזרחה 20746
זאת אכן שאלה טובה, ואין לי תשובה מצוחצחת מהשרוול. אבל שים לב שרישום ממוסד של נישואין הוא פתרון די עלוב לבעיה. כבר היום פקידי משרד הפנים מחטטים ללא הרף (עפ''י כתבות רבות בעיתונים) בחייהם של זוגות ''חשודים'', ובודקים אם הם אכן מנהלים חיי זוגיות. ספק אם זה לגיטימי. אם לא, אז הנישואין הפיקטיביים הם מספיק אפשריים וקלים כדי להוות בעיה. אם כן, אז אפשר לקיים פיקוח דומה על אנשים שקיבלו היתר תושבות עפ''י ''הצהרת אהבה'', נאמר, בלי קשר לנישואין.
שאלת בור: 20773
איזה מכתב כופר מקבלים זוגות נשואים מרשות השידור מידי כמה חודשים?
שאלת בור: 20990
שלם לנו כ 500 ש"ח בשנה או שנבוא וניקח לך את הטלוויזיה (הם קוראים לזה אגרה).
שאלת בור: 20991
ומה הקשר למצב המשפחתי?
שאלת בור: 20994
את הבקשות לתשלום האגרה התחלתי לקבל רק לאחר שפתחתי תיק ברבנות למרות שעדיין לא עדכנתי את כתובתי במשרד הפנים וההודעות מגיעות לבית הורי. זה קצת טיפשי, אם אני חי בבית הורי שמשלמים את האגרה אני לא אמור לשלם.
אשתי שעדכנה את הכתובת במשרד הפנים לא מקבלת הודעות כאלו.
בתקופה שבה חייתי עם אשתי בדירה שכורה, לפני הנישואים, למרות שהיינו רשומים בכמה מאגרי מידע (בזק, ערוצי זהב, ואשתי גם בעירית רמת גן) ראשות השידור לא פנתה אלינו בדרישות תשלום אגרה.
אני משער שרשימת החייבים בתשלום אגרה שמחזיקה ראשות השידור מבוססת ברובה על רשימת הזוגות הרשומים ברבנות.
שאלת בור: 21007
אולי בלי קשר הגיע הזמן לבטל את מס האגרה. ואז הבעיה הזו תיפתר.
מקובל לחלוטין. 21008
קצת באיחור, אבל 27653
לאחר בדיקה התברר לי שבנוסף למה שפירטת המדינה נותנת נקודת זיכוי במס הכנסה לזוג נשוי שאחד מבני הזוג לא עובד (במהלך שנה שלמה ולועזית).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים