על כך נאמר 20750
הגיע הזמן.

מדהים שמדינות מסוימות מסוגלות להגיע לפתיחות בנושא המוות הסמים הקלים ועוד ואילו אחרות נותנות קנסות על כך שמכרו חמץ בזמן אפריל.

אגב מאה השקלים בהחלט הינם סכום מרתיע למדי, מעניין אם הדרוזי שנתן את הכנסות הרוויח מספיק קנסות על מנת שיהיה שווה להחזיק אותו שנה שלמה.

וכעוד נקודה קטנה.
מעניין איך זה יחזיק מול חופש העיסוק בבית המשפט.
1984 זה כאן 20754
מדינת ישראל 2001 נראית יותר ויותר כמו מדינה מהעולם השלישי.

נציגי המשטר נשלחים אל מקומות הבילוי כדי להשליט את הנורמות המקובלות על השלטון, הריבון קבע שעל כל האוכלוסיה לאכול מצות בפסח, האזרחים חייבים להענות. הרי לא יעלה על הדעת שאזרח לא יפעל לפי הנורמה המקובלת וימכור חמץ! טוב שעדיין לא מכריחים אותנו להתעמל...

טוב, אתם נאנחים, מאה שקלים זהו לא קנס גדול, אך נציגי משרד הפנים כבר הכריזו קבל עם ועיתון: "בשנה הבאה הקנסות יהיו מרתיעים".
סיעת שינוי כבר מתניעה את מנועי הטנקים וחה"כ פריצקי (עו"ד במקצועו אם איני טועה) כבר מפשפש בנבכי החוק וקובע שהקנסות היו מוטעים כיוון שהחוק מדבר על הצגת חמץ ולא על מכירתו.
כולם מתעלמים מדבר בסיסי אחד, השלטון בעצם משליט על המיעוט את נורמות הרוב. אני מניח שרוב אזרחי ישראל שומרי כשרות, אבל *אני* לא. האם יש למחוק את זכויותי לאכול אוכל לא כשר? האם יש להפלות אותי לרעה במדינתי? מדוע?

אגב, אני בספק אם חוק איסור מכירת חמץ יעמוד בבג"צ, כמו שייבוא החזיר לא עמד בבג"צ. אולי זו הסיבה שמר דרעי הכריז בזמנו, לאחר שבג"צ אישר ייבוא חזיר על סמך חוק היסוד, שגם אם יציעו את עשרת הדברות בתור חוקי היסוד, ש"ס תצביע נגד.

די מוזר אגב, שאני סומך הרבה יותר על בג"צ מאשר על הגוף הנבחר. מראה משהו על מצבה של הדמוקרטיה, לא?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים