אסור להפסיק 207533
עכשיו גם רנטיסי וכל החבר'ה.
אם יעצרו כאן, הריגת הזבל הזה תהיה מעט מדי ומאוחר מדי.

כך או כך, סילוק החלאות הללו חיוני לשלום. שוטה הוא מי שמאמין שייתכן שלום כל זמן שהללו חיים ומפיצים את הסירחון הרצחני שלהם. אילו היו עושים זאת מוקדם יותר ייתכן שמצבנו היה טוב בהרבה.

רק שלא יעצרו כאן.
אומרים אל תען לכסיל באיוולתו אבל 207545
עכשיו גם ליברמן, איתם, אלון וכל החבר'ה הכהניסטים ותומכי הטרנספר.
אם יעצרו כאן, הריגת הזבל הזה תהיה מעט מדי ומאוחר מדי.

כך או כך, סילוק החלאות הללו חיוני לשלום. שוטה הוא מי שמאמין שייתכן שלום כל זמן שהללו חיים ומפיצים את הסירחון הרצחני שלהם. אילו היו עושים זאת מוקדם יותר ייתכן שמצבנו היה טוב בהרבה.

רק שלא יעצרו כאן.
יפה אמרת: 207546
אל תען כסיל באיוולתו.

אין כל תכלית בדיון איתך.

אם כי אני בהחלט אשמח אם החלאות יפנו את מרצם לפגיעה בטמבלים שליד שולחן הממשלה. גם כי זה יצריך להפנות את המאמצים לפגיעה בהם ולא בנו, וגם כי אולי זה יעורר אותם. אולי אז יש סיכוי שהפגיעה ביאסין לא תישאר בגדר too little, too late.
אומרים אל תען לכסיל באיוולתו אבל 207617
מכיוון שני מבין שאתם מתימרים להיות אנשים פוסט-מודרנים וגלובליים לא אטריד אתכם בשיקולי מוסר וצדק מוחלטים כמו השאלה הפשוטה מדוע נרצחו יהודים כאן גם ב1929 או ב36 ב39 ובכל שנות תחילת המאה יהודי עזה חברון אנשי הקיבוצים תל-חי וכו' עוד לפני ה"כיבוש" אבל שוב כפוסט מודרניסטים תבינו שהמשמעות היחידה שלכם (ושלנו) היא אם תבינו שאת זהותכם תבנו בתוך החברה אליה נולדתם אם הנרטיב אותו קבלתם בבית ואתם נלחמים למען החברה אליה אתם שייכים כי אם תעברו לצד השני תקבלו את אותו הקונפליקט כל צעד שלך דורך על יבלת של אחר. מקוה שהבנתם
מי זה "אתם"? 207619
אומרים אל תען לכסיל באיוולתו אבל 207628
אדם מן הישוב יקר,
מצ"ב סימני פיסוק. נא השתמש בהם בתבונה.

.......... ,,,,,,,,,,, ---- ? ?
אומרים אל תען לכסיל באיוולתו אבל 207630
הוא השתמש בזרם התודעה שלו כחלק מפרי-פוסט-מודרניזם.
אסור להפסיק 207576
שוטה הוא מי שמאמין שייתכן שלום כל עוד מדינת ישראל קיימת....
אסור להפסיק 207578
שוטה כזה אני מוכן להיות.
אסור להפסיק 207593
השאלה מה אתה מוכן, או לא מוכן, להיות אינה חשובה.
מה שחשוב הוא, האם אתה שוטה בשל אמונתך זו.
אני אשתה לכבוד זה 207595
אסור להפסיק 207599
מצטער, כל משרות השוטים תפוסות.
אסור להפסיק 207579
שוטה הוא מי שמאמין שקיומו במדינת ישראל בטוח.
אסור להפסיק 207773
בכתבה‏1 שכותרתה "ראש השב"כ הסתייג מההתנקשות בשייח יאסין, בנימוק ש'הנזק רב מהתועלת"', כתוב כך:
"ההחלטה התקבלה [בקבינט הבטחוני] ברוב קולות, והסתייג ממנה רק ראש השב"כ דיכטר, שהעדיף כי יתנקשו בחייהם של כל ראשי החמאס ולא שייח יאסין לבד".

בכתבות ההמשך: "מפקד חיל האוויר הסתייג מן ההתנקשות" בנימוק שצריך להפעיל שני מסוקים ולא אחד, ו"ראש הממשלה הסתייג מן ההתנקשות" בנימוק שצריך לבצע אותה היום ולא מחר.

אסור להפסיק 207788
הכותרת של הכתבה באמת סיקרנה אותי, כי יש בה משהו שקצת מאבד את המשמעות של דברי ראש השב"כ, אז הלכתי גם למעריב ול-ynet.

מעריב: "השב"כ הסתייג מחיסול יאסין"
בגוף המאמר: "בדיון שנערך בשבוע שעבר בקבינט אמר דיכטר שהוא לא מתנגד לחיסול יאסין באופן עקרוני, אלא רק לאופן שבו תוכננה הפעולה המסוימת הזאת. לדעתו של דיכטר, הנזק שבפעולה כפי שבוצעה גדול מהתועלת. ראש השב"כ אמר בדיון שצריך היה למצוא הזדמנות לחסל את כל ראשי החמאס ביחד, גם משמעות הדבר דחיית הפגיעה ביאסין. צה"ל והמוסד תמכו בפעולה."
Ynet: מחבל דקר 3 נוסעי אוטובוס ביפו; מתברר: השב"כ הסתייג
"גורמים מדיניים אמרו ל-ynet כי בדיון הסתייג ראש השב"כ, אבי דיכטר, מן ההחלטה לחסל את יאסין, ואמר כי הנזק שהיא טומנת בחובה - תסיסה בשטחים ושאיפות נקם - יהיה רב מן התועלת. בערוץ 10 דווח על הצעה חלופית שהעלה: התנקשות בחייהם של כל בכירי החמאס בו-זמנית."
רגע של בלבניזם: לא, אין לי תשובה עדיין למה שרון הסכים ל/יזם את חיסול יאסין, ואני מקווה שתהיה לי תשובה בעתיד. אבל אם נבחן את דבריו של דיכטר, אז בסופו של דבר, במסגרת מה שאנחנו יודעים כעת, הוא התנגד לחיסול יאסין.
אסור להפסיק 207790
אולי הוא התנגד לחיסול הזה, אבל עכשיו יהיה לו קצת קשה להתנגד לחיסול של רנטיסי ושאר הצמרת (בזה אחר זה).
אסור להפסיק 207815
ואולי זו הגרסה הנכונה?

דוגמה להשתקה מיידית של התגובה בצד השיעי 207975
דוגמה לתיאום בין שני משתלהבים בהרגעת הרוחות בצפון:

אסור להפסיק 207836
לא סביר שדיכטר (בטלן) התנגד לחיסול יאסין המשתלהב - וראה הקישור של מר הלל הזקן. גם מופז הבטלן רק חיכה להזדמנות פז.
השאלה הגדולה לבלבניסט היא אם כן: למה אריק ?! (ולמה עכשיו)? וכאן, כרגע, יש לי מס' כיוונים: הפעולה הרי תוכננה זמן מה, והיה צורך בהכשרת הציבור הערבי (לפחות החלק שמשתף איתנו פעולה) - אולי זה מסביר את הפגישה המסתורית עם עבדאללה בסופש בחוות השקמים, וכן העיתוי - וייסגלס מתחיל באותו יום ממש ביקור בעייתי אצל בוש הבטלן, ומנסה לקבל הכרה בתוכנית המשתלהבת של שרון + פיצויים שמנים שירככו את הפינוי מעזה.
שרון מחליט להענות ללחץ הבטלן, מתוך מטרה לזכות במהלך שלו בחצר הגביר בוושינגטון, ואולי מתנחם בכך שההפסד הכולל במחנה המשתלהב אינו כבד מדי: עבדאללה ירסן דרך מפקדת החמאס בירדן, מחליפו של יאסין יהיה מן הסתם גם משתלהב (הם די הומוגניים שם, בהנהגת החמאס, כרגע), והחמאס דווקא יצבור תנופה מול הפתח לאחר מות הקדושים הזה של יאסין. יאסין עצמו כנראה ממילא לא היה מאריך ימים, וייתכן גם שהאפקטיביות שלו מבחינת הנהגה ממש (ולא רק כסמל) הלכה וירדה (שמענו יותר ויותר את רנטיסי ודומיו ופחות את יאסין).
כלומר, אם להמר לרגע, ולשים שוב את הבלבניזם הפרטי שלי למבחן עפ"י ניתוח זה, אני צופה הסכמה אמריקנית לתוכנית ההתנתקות של שרון, ואולי אפילו הסכמה עקרונית לדבר על פיצויים בהתאם ל"עומק הפינוי".
אסור להפסיק 208033
השלב הצפוי המיידי הבא קרה: משתלהב חדש במקום הישן -

אסור להפסיק 211800
כרגע בדיוק הסתיימה מסיבת העיתונאים שלאחר פגישת בוש-שרון, בה הכיר בוש באופן חד משמעי בתוכנית שרון, בצורך בהכרה בגושי ההתיישבות הגדולים כחלק מכל הסכם, וגם שלל באופן חד משמעי את זכות השיבה. בקיצור - נותר רק לחכות למליארדים האמריקניים שיתמכו במהלך.
המהלך הפוליטי של שרון השתלם (עד כדי המשאל שעוד נותר לו לעבור בהצלחה), והפרי האחרון הרציני הצפוי של חיסול יאסין נקטף.
אסור להפסיק 211802
קישור לכתובים:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים