לשמור פאסון או לפתור ענינית 20808
משחקי החתול ועכבר האלה הם תופעה ישנה וזכור המיקרה של כמעט היתנגשות בין טופולוב רוסי למטוס קרב אמריקאי בים התיכון לפני הרבה שנים, או היתנגשות בין צוללות שעקבו אחת אחרי השניה. (הסצינה ב Top Gun אמנם הוליוודית למהדרין אבל מבוססת)

הענין הוא עוד פעם ההתנפחות הרפובליקנית בדיבורים לעומת הקשיות הסינית. מה, אכפת לסינים הדקויות המשפטיות במכתב האמריקאי?
העיקר שכתוב very sorry פעמיים.

צריך להשוות לטיפול של קלינטון בעימות הקודם עם הסינים כשהשגרירות שלהם הופצצה בטעות בבלגרד. ושם לא היתה שום אפשרות לאשמה סינית בניגוד להיתנגשות המטוסים באזור אקס טריטוריאלי.

האם אפשר לגזור גם להיתלהמות האופוזיציונרית של הליכוד לעומת ההתקפלות המעשית מול המציאות?
לשמור פאסון או לפתור ענינית 20864
האם תוכן לעדכן על העימות הקודם של האמריקנים עם הסינים? אני חושש שהפרטים אינם ידועים לי.
תתפלא... 20884
הופצצה בטעות? שום אפשרות להאשמה סינית?

אני לא יודע עד כמה כל זה נכון. לא קראתי על כך שום דבר ברמת פירוט שמתקרבת למקור הזה. אשמח אם תאיר את עיני, וגם על טיפולו של קלינטון במשבר (או המשבר בפוטנציה).

אבל כשקראתי את זה, המחשבה הראשונה שלי היתה כמה שזה *הגיוני*. היה זרם בפוליטיקה האמריקאית במשך כמה עשורים שחתר למלחמה קרה עם ברית המועצות; ואם רוסיה מתקשה כיום "לספק את הסחורה", טבעי מצד זרם זה לנסות את סין.

בקיצור, אל תאמין כל כך בקלות למה שנראה כמו "משחקי כבוד" - אולי יש גורמים שמעוניינים דווקא בהסלמה?
תתפלא... 20892
אני בהחלט מסכים שיש גופים עם אינטרס להעלות את רמת המתיחות בין סין לארהב, בסין כמו באמריקה. במיוחד הצוות הרפובליקני החדש שמשלב שאיפה לבדלנות אמריקאית ומצד שני עם תקיפות התערבותית (שכרגע מיתגלה כמילולית בלבד)

הסינים תפסו פה את בוש באזורו הרגיש ולחצו כשהם ידעו מתגובתו הראשונית שהוא יסתפק ברטוריקה מתלהמת. במקום לליחוש להם באוזן WTO או הסכמי סחר או אולימפיאדה כאמצעי לחץ לפתרון הבעייה.

קלינטון, עד כמה שזכור לי, התנצל מיד ושלח פיצויים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים