ישראל אשמה 208303
שמעתי הבוקר ראיון בתכנית "עניין אחר" עם נציג הרשות הפלשתינית, שקור.
האיש הסביר לנו עד כמה הרשות היא נגד התאבדות הילדים, ורק בגלל השליטה הישראלית, אין לה היכולת לכוון את הילדים לכווני חיים מועילים. המראיינת שאלה את האיש כמה שאלות ולבסוף "הודתה לו מאד", בהיפרדה ממנו.
אני שלחתי לקול ישראל פקס דחוף בעקבות הדברים האלה, באלה המלים:

לעניין הראיון עם נציג הרשות הפלשתינית, שבה סיפר שבגלל מצבם ושליטת ישראל הם לא יכולים לכוון את הילדים נגד כוונות התאבדות, היה צריך להזכיר למרואיין שבטלוויזיה הפלשתינית הרשמית מתפרסמים ראיונות עם ילדים רכים שבהם הילדים מספרים על הטוב בלהיות שהיד כשהמנחים מעודדים אותם ללכת בגשה זו.
חבל שהרדיו הרשמי שלנו נותן פה לנציגי המרצחים כדי שיספרו לנו סיפורי בדים, מבלי לפחות ישאלו את המרואיינים שאלות פשוטות כאלה.

התכוונתי למה שסיפרתי בתגובה 197384.

כמובן שלא הייתה כל התייחסות לפקס הזה בקול ישראל. . .
ישראל אשמה 208311
אולי הם חשבו שאתה סוטה מהנושא...
ישראל אשמה 208336
ואם כך הם חשבו, האם הם צדקו במחשבתם זו ?
כנראה שלא. 208338
הרי לא שאלת אותם "מה הפתרון שלכם?"...
כנראה שלא. 208346
איני יודע מדוע יש לך בעיה עם התרעומת שלי כנגדך.
אני שאלתי אותך שאלה פשוטה, האם בתנאים מסויימים שהגדרתי בשאלה עדיין תהיה בעד נסיגה, ואתה פשוט התעלמת, ולא ענית עד רגע זה, כשבמקום לענות אתה עונה על דברים אחרים.
כנראה שלא. 208351
בהחלט עניתי וניסיתי להראות לך שהבעייה רחבה יותר מהדרך שבה הצגת אותה. כנראה שנכשלתי.
אתה מתחיל שוב 208373
השאלה הייתה אם היית מחייב נסיגה גם בהנחה שפעולה כזאת הייתה גוררת (למען ההגזמה נשנה קצת כדי שהרעיון יהיה ברור) 10000 הרוגים יהודיים בטרור ביום, או לחילופין מטר של מטאוריטים יומי (לצורך השאלה ההיפותטית הזכרת הטרור אינה העניין) שיגרום למספר הרוגים דומה.
זאת שאלה של כן ולא, והמהדרין יכולים אחר כך להרחיב ולהסביר. ממך לא שמעתי לא כן ולא לא. לכן לדעתי לא ענית כלל.
אתה מתחיל שוב 208378
ואם לא תהיה נסיגה,ויהיו 10000 הרוגים ביום.
אנשלוביץ יהיה בעד נסיגה?
אתה מתחיל שוב 208387
בודאי. אם אי הנסיגה יגרום ל 10000 הרוגים ביום והנסיגה תשאיר את מצב ההרוגים כפי שהוא היום, אנשלוביץ בודאי בודאי יהיה בעד נסיגה. זה מובן מאליו.
ישראל אשמה 208318
הילד שנתפס הפעם דווקא צולם ע"י AP עם חגורת הנפץ עליו. גם הפיצוץ המבוקר צולם ע"י AP. למרות זאת אין כל אזכור בתקשורת העולמית למקרה. כולם נגדנו.
ישראל אשמה 208320
אתמול, סיפור הילד היה אחד משלושת האייטמים הפותחים של ה-BBC. עם זאת, הם ציינו שצה"ל הציג לפני העיתונאים את הילד, נתן לו להשמיע הצהרה קצרה (משהו כמו "באתי להתפוצץ") ולא אפשר לעיתונאים לאמת את העובדות ולשאול את הילד שאלות.
ישראל אשמה 208345
BBC הלך פעם רק נגד קטנים (ישראל), וכשראה שהכל בסדר נעשה יותר מגלומן והתחיל גם נגד גדולים (בלייר). ואז הוא חטף אגרוף, בפרצוף, היו שם חילופי אישים ומונה שם מישהו כדי לבדוק את האיזון.
אולי בגלל זה שודר מקרה הילד. אם אכן צה"ל לא נתן להם לראיין את הילד באופן חופשי זה בפרוש לא בסדר, אבל אני פשוט לא קונה את מה שהם אומרים בעניין זה בעינים עצומות. עדיין יש להם גנים של BBC .
ישראל אשמה 208347
תאר לך את הדיווח של ה-BBC אילו היה צה"ל מאפשר לעדת עיתונאים להסתער על ילד תם ופגוע בן ארבע-עשרה, לאחר הטראומה הקשה שעבר.
ישראל אשמה 208412
מדובר רק על בעייה באימות המידע, מאחר שהפלסטינאים (לפחות דוברי הפת''ח) טוענים שאינו נכון. אני לא מצפה מעיתונאים זרים להאמין לצה''ל מבלי לבדוק את המקורות (ולאור ניסיון העבר, חבל לי שעיתונאים בארץ עושים זאת).
ישראל אשמה 208411
אתה מתבלבל. מונה מישהו לבדוק את האיזון ללא קשר לפרשת בלייר. חילופי האישים היו הרבה אח''כ, ונגעו לנושאים שונים בתכלית.
ישראל אשמה 208420
בחור, נא להפסיק לקשקש:

דר שפיגל (גרמניה)-
לה מונד (צרפת)-
(נראה שהקישור נשבר באמצע)

איי.בי.סי. (ספרד)-
(וזה אחרי חמש דקות בלבד של חיפוש)
ישראל אשמה 208455
מודה ועוזב, ירוחם.
בדר שפיגל ובלה-מונד מזכירים בהמשך הידיעה גם את המקרה הקודם עם הילד בן העשר. בדר שפיגל מזכירים גם את מניעיו המיניים של הנער.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים