אין כסף לבדוק, אבל מה חדש? 208657
כמו שכבר צויין‏1, לעמותת עזר מציון אין את הכסף הדרוש (כמיליון דולר) כדי לממן את בדיקת כל הדגימות, על כן הדגימות יבדקו ויסווגו, אך המידע לא ימסר עד שלא ישלמו לחברה שעורכת את הבדיקות.

מנהלת מאגר מח העצם הארצי ד"ר ברכה זיסר אומרת: "אנחנו עושים מאמצים לפנות לציבור ולחברות בבקשה לתרומה כספית, אבל לא הצלחנו לאסוף את הסכום הדרוש ... המעבדה אמנם תקבל את המבחנות, אך שיגור התשובות לא ייעשה עד שלא נשלח את הכסף".

"דרשנו עשרות פעמים להקים בישראל מעבדה לבדיקת מח העצם, שתימנע את בזבוז הכספים האדיר במשלוח הבדיקות לאמריקה ... זה אבסורד שאנחנו מייצרים לחו"ל כל שנה מיליון דולר באמצעות הבדיקות האלו, במקום להקים פה מעבדה ולעזור במימון הבדיקות ... בכל מדינה מתוקנת בעולם מאגר מח העצם הוא בפירוש אינטרס לאומי, ומתוקצב על ידי המדינה. אבל אצלנו, משרד הבריאות לא רואה לנכון לתקצב. נוח להם שקמה אגודת מתנדבים של עזר מציון, שטורחת למצוא תורמים ומתנדבים, במקום שבו המדינה צריכה לסייע".

1 אני קצת מופתע מYnet. המידע הזה הופיע כבר בדיווח המקורי על המבצע, אז מה פתאום הם נזכרו להתרגש עכשיו?
אין כסף לבדוק, אבל מה חדש? 211070
לפני שנתיים בערך היה מבצע דומה ואז ECI הודיעה שהיא תממן את הבדיקה של כל עובד שיתן דגימה. אז נתתי, ובתור אחד שפוחד ממחטים פחד מוות זאת בפרוש היתה הקרבה. (מעולם לא תרמתי דם, אבל אסור לי בכל מקרה)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים