לקח קצת זמן 20928
תאמת ציפיתי שהנושא יעלה לפני כן פה ואכן הוא הגיע.

למזלי אני משרת במקום שיש בו דירשה ליחסית מעט ימי מילואים אולם באותו המקום שבו אני משרת יש תמיד שמירה של מילואים, הבסיס הוא בסיס של ג'בניקים במרכז הארץ (ואני לא משומרים) בכל יום החיילים הסדירים יוצאים בשעה 16 17 הבייתה ומי שנשאר הם המילואימניקים ששומרים על כמעט כלום.
העלות של המילואימניקים הללו לצבא היא פי כמה מאשר עלות של החזקת חייל סדיק בבסיס אולםתמיד קל יותר להביא עוד כמה מילואימניקים מאשר להשאיר חייל אם פתורים לשמירה.

אגב אני זוכר איך פשוט לא הגעתי לאחד הצווים בגלל מבחן שלב ב שהיה לי באוניברסיטה שלא היה ניתן לפי האוניברסיטה לדחות אותו, הצבא לא קיבל את טענותי ואני נאלצתי לההחלית אם אני אבחן בעוד 4 חודשים או כאשר אני מכיר את החומר היטב, אני כמו שאמרתי בחרתי להבחן בזמן.

רועי
לקח קצת זמן 20976
קיימת פקודה מפורשת נגד המצב שאתה מתאר, בו חיילי מילואים מבצעים שמירות בשעה שחיילי הסדיר פנויים לבצע משימה זו. האם מישהו מהמילואימניקים-שומרים ניסה לפנות לנציב הקבילות?

]עפ"ז[
לקח קצת זמן 21011
ראשית הייתי שמח אם תאמר לי איפה אפשר להשיג את הפקודה הזאת משום ששוב בבסיס הזה השמירות מתנהלות מדי יום ביומו על ידי מילואיניקים , ושוב הבסיס במרכז הארץ במקום שערבי שיגיע אליו יעשה זאת רק אם יטעה בדרך.

אני לא חושב כי משהו פנה משום שאיש ממי שדיברתי איתו כולל אותי עד היום לא הכיר פקודה מסוג זה.

האם היא חדשה?

אגב אני לא בטוח אם הם פנויים הם הולכים הבייתה זה לא בדיוק מצב של פנוי.

רועי
לקח קצת זמן 21017
בהנחה שלא כולם סובלים מבעיות בריאותיות המונעות מהם לשמור, ובהנחה שלא כולם נהנים מ''הקלות בתנאי שרות'' המחייבות לינה בבית - הם פנויים לבצע שמירות. לגבי הפקודה - אנסה לברר (בעתונות הזרה, כמובן).
לקח קצת זמן 21018
נסו את הקישור הבא:
עד כמה שידוע לי, שמירה לא נחשבת ל"עבודה מקצועית".
ערן שאני אהיה בטוח 21021
רק על מנת להיות בטוח שמירה בתוך ימ"ח או בבסיס שאחראי על ימ"ח שלא לצורך סידור או אחזקת האמל"ח היא אסורה?

האם משמעות הדבר כי על המפקד בסיס למצוא חיילים אחרים גם אם אין לו חיילים סדירים בבסיס (זאת אומרת לקבל הקצאה של חיילים למשימה זו?)

וכתוב שם משהו על של"צ האם יש אפשרות כי שמירה מסוג זה תגדר כשל"צ?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים