הצעות אופציונליות 20931
אם למחצית מאלה שבאתר יש בעיה עם הרמה של הארי פוטר, מדוע שלא תנסו לכתוב סיפור-חוץ כמו סיפורי-החוץ של המוסד או של שר הטבעות?(תמצאו בנומנור דוגמה לאפשרות השנייה)
אין בסיפורי הארי פוטר שום איזכור למחשבות של דמויות אחרות פרט להארי פוטר. אפשר פשוט ליצור סיפור מנקודת מבטה של אחת הדמויות האחרות(הרמיוני או אפילו סנייפ).
זאת רק אפשרות.
הצעות אופציונליות 20933
אני רואה בעצמי קורא, לא סופר. אינני טוען לרגע שאני אישית יכולתי לכתוב משהו טוב יותר מגב' רולינג. סביר למדי שלו הייתי מנסה, התוצאה היתה כשלון עגום. אני מניח שהדברים נכונים גם לגבי האחרים שביקרו את הספר. מה שלא מוריד מהעובדה שיש מקום רב לשיפור בספרי הארי פוטר (ובפרט ברביעי, שהיה לעניות דעתי גרוע יחסית לקודמיו).
הצעות אופציונליות 20940
ואם כבר מדברים על זה - אני לא ממש אוהב סיפורים בהם נעשה שימוש ב''עולמות'' של אחרים. אם מישהו אחר יכתוב ספרים ב''עולם'' של רולינג, כפי שהצעת, אני בספק אם הייתי קורא אותם -- יש משהו צורם וחסר מקוריות בניצול עולם שנברא ע''י אחרים לצורך היצירה שלך.
הצעות אופציונליות 20943
האם לא כל סיפורי רומח הדרקון באותו העולם?
אני חושב שהיו מספר כותבים.
הצעות אופציונליות 20944
ציינתי היכן שהוא שאני ממעריצי "רומח הדרקון"? אם כי יש לציין שהמקרה של עולמות TSR (בינהם DragonLance, Forgotten Realms ואחרים) הוא קצת שונה, משום שהעולמות הוגדרו ככאלה לצורך משחקי תפקידים, ואח"כ סופרים שונים נתבקשו לכתוב סיפורים עלילתיים המתרחשים בעולמות אלה.

שאלת איכות הסיפורים היא כבר סיפור אחר לגמרי. המעט שקראתי, לפני עשור בערך, נעו באיכותם בין "לא רע בכלל" ל"מזעזע". דוגמא מובהקת למקרה האחרון - Spellfire של אד גרינווד. לא תורגם לעברית, למיטב ידיעתי (וטוב שכך).
הצעות אופציונליות 20950
תודה רבה!!*

*הכותב הינו עורך 'נומנור' וכותב הסיפור.
קודים סודיים? 20962
"נומנור"? "הסיפור"?
לא ממש 21177
נומנור - אחד מהאתרים הטולקינאיים בארץ.

"הסיפור" מפורסם בנומנור ואני משער שהוא מוכר כמעט לכל טולקינאי ישראלי מרושת.

למתעניינים:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים