אולי סוף סוף נבין למה 209759
אולי בהזדמנות הזאת, כאשר ינסה לשכנע את חברי הליכוד להצביע בעד ההתנתקות, יסביר ראש הממשלה מה טוב בה. אולי אז נבין למה עקירת היישובים תוסיף לביטחון עכשיו, ולמה "אין לנו ברירה", אפילו שאמריקה עדיין לא מסכימה למהלך.
הנימוק היחיד ששמעתי בינתיים מראש הממשלה להצדקת העקירה של אלפי יהודים שהוא עצמו שלח להתיישב, הוא "אל תחשבו-תסמכו עלי, מספיק שאני יודע למה". זה נכון שיש לו קרדיט גדול אצל בוחרי הליכוד ואני מניחה שעל זה הוא בונה, אבל אני מקווה שהמתפקדים יעדיפו את נאמנותם לדרך על פני נאמנותם לאיש. בעיקר כשהם יבינו שזה ההסבר היחיד שהוא יכול למכור להם בעניין. אותי מעניין מה הוא אומר לעצמו-אולי "אל תחשוב- תסמוך עלי"?
עניין הנאמנות הוא אחד המאפיינים היפים של חברי הליכוד. אם אני לא טועה, הם מעולם לא הדיחו ראש מפלגה, אלא רק החליפו כאשר הקודם פרש. לצערי זה גם הופך אותם קצת לעדר, דבר המנוצל היטב על ידי ראש הממשלה, בתהליך "ההתאסלמות" (על משקל שבתאי צבי) שהוא עבר באחרונה.
אגב, המהלך הזה מראה שהניתוח של המצב הפוליטי של מנהיגות יהודית היה מדויק, ושדה ההכרעות האמיתי הוא דווקא מפלגה כללית ולא סקטוריאלית. מרגיז אותי לחשוב על כל אותם אנשים שסירבו לי בנימוס (יותר או פחות), כשרציתי לפקוד אותם לליכוד, ועכשיו בודאי אוכלים את אצבעותיהם בחרטה. ה"אמרתי לכם" לא מנחם אותי כלל.
הזלילה הגדולה 209812
הם אוכלים את אצבעותיהם, ואנחנו אוכלים את הצבעותיהם. רק שזאת לא תהיה הסעודה האחרונה.
אולי סוף סוף נבין למה 209827
ומה שאמרת בסוף דבריך הוא בדיוק הסיבה בגינה המהלך של שרון הוא לא הגון, ואפילו מטופש למדי. החפיפה בין גוף המתפקדים לגוף הבוחרים היא רופפת מאוד, כמעט מקרית. לרוב האנשים יש יותר אינטרס להתפקד למפלגה שהם לא הצביעו לה מאשר למפלגה שהם כן הצביעו לה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים