כמה הערות תומכות 21013
בסופו של דבר, נישואין הם הסכם חתום סטנדרטי. אתה מתחייב בפני המדינה לדברים מסויימים, מתחייב בפני אישתך לדברים מסויימים, המדינה מתחייבת בפניך ואשתך מתחייבת בפניך - וזה מהות ההסכם, יש לציין החתום והתקף בבית משפט כמו כל הסכם אחר. מה ההסכם הזה אומר? תשאלו את ההורים שלכם, הם חתמו על אחד כזה.

מה זאת אומרת הם לא יודעים?

זוהי המכשלה הבסיסית של נישואין - בנישואין אדם חותם על הסכם שאין לו שום מושג ירוק מה כתוב בו. כאשר יבוטל "מוסד הנישואין", יישאר ההסכם. ההסכם ינוסח ע"י בני הזוג, על פי התנאים שבני הזוג קבעו ובהתאם לצרכיהם הם. מהבחינה הזו, ביטול המעמד החוקי "נשוי", והסדרתו בהסכמים שיכתבו ע"י בני הזוג הוא בהחלט מוצלח יותר משפטית.
כמה הערות תומכות 21015
או שאפשר, כמובן, פשוט לקרוא את ההסכם הקיים. אבל למה לסבך ענינים.
כמה הערות תומכות 21023
אם את מתכוונת לכתובה, זו בעיה. היא כתובה בארמית שזו שפה שאני כמו רוב האזרחים לא מבין אני נאלץ להסתפק בסיכום הכתובה כפי שהרב נוהג לדקלם בחתונות אבל מה עם האותיות הקטנות?
למשל מה בדבר זכותה של אישתי להחליט לתרום את איברי לאחר מותי או זכאותה לכספי הפיצויים שיגיעו לאחר שאיהרג בתאונת דרכים או זכותה להורות לרופאים לנתק אותי ממכונת הנשמה.
כמה הערות תומכות 21030
האותיות הקטנות, במקרה זה, היא ההלכה. כי למשל ''עונתך'' שאתה מתחייב אליה בכתובה, היא, במקרה הגרוע, זיון אחד לפחות פעם בחצי שנה.
כמה הערות תומכות 21062
חצי שנה? אני הייתי בטוח שזה חודש...
כמה הערות תומכות 21069
מלחים - חצי שנה.

והנה התעריף על פי הרמב"ם:

כמה הערות תומכות 21033
אתה יכול, בצורה אורתודוכסית ויהודית למהדרין, לבקש כתובה בעברית (אפילו רצוי.אתה אמור להבין את זה) ואתה יכול גם להוסיף לשם את מה שמוסכם ביניכם. ההלכה כבר חשבה על זה בלי לזעוק מהפכה.
עם זאת, עד כמה שזכור לי אתה הרי נגד חוקים וכמה שפחות יותר טוב- אז למה שלא תסכם את זה עם הגברת בעצמך? שום חוק לא יקיף תרומות איברים-זרע-מדע-חלוקת רכוש-עזבונות רוחניים וכו'.
כמה הערות תומכות 21064
עד כמה שידוע לי החוק דווקא כן מסמיך את בני המשפחה וביניהם, האישה/בעל להורות על תרומת איברים (או למנוע תרומת איברים גם במקרה שהנפטר הורה על כך לפני מותו) וכן מסדיר את מעמדו של בן הזוג מבחינה כלכלית (במקרה שאין צוואה, בן/בת הזוג הם היורשים הבלעדיים כמדומני).
יש אותיות קטנות ולא תמיד הן מופיעות בכתובה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים