ממה ניזונים הנוכלים. 21162
ברצוני לספר על התעללות מסויימת שהשתתפתי בה לפני כמה שנים, ועד היום יש לי רגשות מעורבים בעניין:

ישנו טריק שמאפשר לי להראות כאילו אני שוכב על מיטה על גבי ומתחיל לרחף באויר. בשיתוף פעולה עם עוד משהו הכנסנו אנשים לחדר אפל אחד אחד והראנו להם את הקסם. התהליך היה כזה: המישהו השני "הרדים" אותי, ואז קרא ל"רוח" להיכנס לתוך גופי ולהשתלט עליו. לאחר כניסת הרוח לגופי, הגוף החל לרחף באויר, אפילו בחלק שאין מיטה. חלק מהאנשים היו די המומים, אבל שניים מהם לקחו את זה ממש קשה. הראשון, לאחר שראינו את תגובתו, המשכנו לעבוד עליו עם עוד כמה טריקים מפחידים, אני זוכר היטב איך ידיו רעדו מפחד (היידים שלי רועדות עכשיו מהדה-ז'בו), הבאנו אותו למצב ששפכנו ריבה לתוך האסלה והכחשנו שאנו רואים זאת, והוא טען בתוקף שהוא רואה דם!
הבחור הלך לאחר מכן וסיפר לאנשים אחרים על החוויה שעבר, כשהוא מזיע, המום ורועד מפחד. האיש היה משוכנע לגמרי שהדברים המיסטים האלה אכן קרו.
הפואנטה שלי מגיעה עכשיו:
האנשים ששמעו אותו מספר להם על החויה, גם אם היה קשה להם להאמין, דבר אחד היה ברור להם: האיש דובר אמת! השחקן הטוב בעולם לא יכל היה להראות משכנע כמהו. אם הייתם בודקים אותו בפוליגרף הוא היה נמצא דובר אמת.
חלק מהאנשים אף האמינו שמה שהוא מספר נכון, וזהו הדלק שמניע את כל הנוכלים בעולם. אנשים בודדים ביותר שעברו חוויה אישית קשה, מעבירים את זה הלאה, וגורמים לאנשים להאמין שגם אם להם זה לא קרה באופן אישי מעולם, ולעולם זה לא יקרה, כנראה יש דברים כאלה.

אם אני לא טועה לאחר זמן מה גילינו לו את הטריק, אבל את ה"מסר" הוא כבר העביר.
קסמים וטריקים 21189
ואני יכול לספר על "כישוף " שבו שמעתי משתמשים כמה מקובלים כדי לשכנע את הפונים אליהם: טריק שבו כמה אנשים מרימים שולחן בעזרת אצבע אחת בלבד!טריק שבו המקובל משכנע את האנשים בכוחותיו המגיים. גם אורי גלר השתמש ב"כישוף" הזה כמה פעמים.
כל מי שרוצה לדעת איך זה מתבצע מוזמן לעלעל בספר "מאה פלא ופלא " של אברהם אבן שושן ( כן המילונאי ) שיצא לראשונה ב-‏1938 ששם זה מוסבר עם ציורים ביחד עם טריקים אחרים למסיבות של תלמידי כיתה ג'.
קסמים וטריקים 21191
אם זכרוני אינו מטעני, שם מרימים בן-אדם (וההסבר הוא ש20 ק"ג אינם משקל כבד לאצבע).
קסמים וטריקים 21253
כן זה בהחלט היה שם. חמש נקודות להרים אדם.
הגעתי לאתר ''במקרה'', מכיר 'מאה 21256
פלא ופלא" - זוכר ומאשר.

לפני שלוש שנים הזדמן לי לחשוף שרלטן שכופף כפיות וגם הדגים עליי טריק עם חומצה (שאוכלת נייר כסף...) - הוא נטש בזעם -< הצופים קיבלו חזרה את כספם -< ולמרבה הפלא כעסו עליי בגלל שפוצצתי את המופע (שלטענתם היה אמיתי ורק בגלל שהרגזתי אותו הוא איבד את כוחותיו) נדהמתי מכפיות הטובה שהפגינו כלפיי (כמעט צלבו אותי).

חזרתי לביתי המום.
לפני שהנוקדן יתעלל בך (-: 21199
דז'ה-בו, ז'בו היה מישהו אחר
לפני שהנוקדן יתעלל בך (-: 21211
או שאולי יש פה רמיזה כלפי הדה-שבו המיתולוגית...
לפני שהנוקדן יתעלל *בך* (-: 21235
אם כבר, אז כבר. דז'ה-וו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים