ממה שקלטתי‏1 211827
הוא אמר משהו שמסתיים בrather than Israel שזה לא בדיוק, כפי שהסבירו פרשנים, שלילה מוחלטת של חזרת פליטים לישראל.
אולי מישהו ששולט יותר ברזי ודקדוקי השפה האנגלית יגיד אם זה כך.

1 בדיוק חזרתי מחגיגות הנצחון בכיכר ספרא. פעם אחרונה שאני מזכיר זאת, אבל לא התאפקתי.
ממה שקלטתי‏1 211831
זה תלוי במה שנאמר בתחילת המשפט. אם הוא אמר the refugees will find a solution in Palestine rather than in Israel, אז זו שלילה מוחלטת. אם הוא אמר most refugees will be housed in Palestine rather than in Israel, אז זו, כמובן, לא שלילה מוחלטת. אבל אני מאמין שאם הוא היה אומר משהו כמו "רוב", אנחנו לא היינו מתווכחים כאן על דקויות.
ממה שקלטתי‏1 211841
הטקסט המדוייק, מ-CNN:

"It seems clear that an agreed, just, fair and realistic framework for a solution to the Palestinian refugee issue as part of any final status agreement will need to be found through the establishment of a Palestinian state and the settling of Palestinian refugees there, rather than Israel

שימו לב: "settling of Palestinian refugees there", ולא "settling of THE Palestinian refugees". השוו ל"Withdrawal of Israel armed forces from territories occupied in the recent conflict" המפורסם של החלטה 242 האהובה על כולנו.
ממה שקלטתי‏1 211985
אתה לא מצפה מבוש להכריח את הפליטים לגור בפלסטין, נכון? מי שרוצה, יכול גם לגור בארה"ב, ביוון או בקנדה. מי שרוצה דווקא להקים את ביתו באזור הספציפי הזה של הגלובוס, לעומת זאת, ייושב בפלסטין, במקום בישראל. אני לא חושב שיש דרך אחרת לקרוא את הדברים.
בעיית הפליטים 212058
הלוואי והיישוב בפלסטין היה הפתרון, כי נראה שלמרות התמיכה החומרית והמורעלית המאסיבית ממדינות ערב, ממדינות המערב, כמו גם מסוכנות הפליטים של האו"ם, מאמציה של ההנהגה הפלשתינית "להכריח" ולו משפחה אחת, לצאת ממחנות הפליטים, טרם נשאו פרי‏1. אך מה כוחה של יישות מדינית רכה זו במה שכושלות בו בשיטחן מדינות ערב המנוסות יותר, זה יותר מחמישים שנה?

ואת משטרו העריץ של קים ז'ונג איל יש להפיל.
________
"במאות מיליוני הדולרים שהזרימו המדינות התורמות לרשות הפלשתינית מאז הסכם אוסלו לא הצליחו מנהיגיה ליישב אפילו משפחת פליטים אחת"
בעיית הפליטים 212147
כל עניין ה"פליטים" הפלסטינים הוא מקרה קלאסי של munchhausen by proxy מצד המנהיגות הפלסטינית ומדינות ערב בחסותו של האו'ם.
בעיית הפליטים 212512
וכמובן גם:

טוב מה חדש...?
בעיית הפליטים 212529
קודם כל, הדבר היחיד שראיתי מהמאמר הוא עוד ביטוי לחד צדדיותו של מר שיף, שנראה שגם הוא תומך בהשארת הפליטים במחנותיהם.
לגבי המאמץ הפלסטיני "להכריח" משפחות לצאת ממחנות הפליטים: האם אתה באמת בטוח שהיה כזה? האם כל הכסף לא כוון מראש לחימוש, וההצדקה רק היתה למטרות הומניות (כרגיל)?
הדבר היחיד הבטוח הוא שהרש"פ דווקא עשתה הכל כדי להנציח את המצב, לסחור בסבל ובפצעים, ואף דחתה הצעה ישראלית ומימון אמריקנו-יפני בתקופת קלינטון לפתור את בעיית הפליטים ע"י בניית ערים *בשטחי ישראל* (נדמה לי שבאזור חלוצה).
שנאה מלכדת, זה כל הסיפור 212585
דבריו של זאב שיף נאמנים עלי, גם אם לא באופן מוחלט, אך עדיין הרבה יותר מאלו של כל עיתונאי אחר שאני זוכר כרגע.
בכל מקרה, התייחסותי היא לעובדות יותר מאשר לדעות.

לגבי תגובתי הקודמת: הדברים נאמרו באירוניה. בעיית הפליטים כמו הבעייה הטריטוריאלית ובעצם כל הסכסוך היהודי ערבי הוא פיקציה שנולדה ומתוחזקת ע"י חברות שיבטיות ומשטרים, שנזקקים לשנאה מלכדת. ניתן לראות זאת כמעט בכל חלק של הסכסוך ושל הניסיונות לפותרו, ולו במעט - מאירן, עירק וסוריה, דרך הפלשתינים והמצרים ועד לוב הרחוקה.

ואת משטרו העריץ של קים ז'ונג איל יש להפיל
(עוד שניים ודי, מבטיח, בתיקווה שקראתם את http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArtPE.jhtml?... , על המדינה המשמידה משפחות שלמות בתאי גזים, עד דור שלישי אחורנית כדי להפטר מגן ההתנגדות למשטר).
שנאה מלכדת, זה כל הסיפור 212593
גם אם יש בזה משהו, אני מרגיש לא נוח עם זה שאתה קורא לחברה היהודית בא''י ''חברה שבטית ומשטר שנזקק לשנאה מלכדת''.
הכה ביהודים והצל את סוריה 212602
אתה יודע בדיוק למי התכוונתי.

אם בין מאות המיליונים שבצד השני היו די אנשים כמוך, הרוצים בשלום, רואים בחיי אדם ערך עליון וחושבים שהכדור בצד שלהם‏1, ואם היה בהם גם קומץ המוכן להיאבק על כך בעקשנות, יתכן שהכל היה נראה אחרת.

ואת משטרו העריץ של קים ז'ונג איל יש להפיל.
__________________
1 גם אם אין זה נכון, עצם קיומם של פסיכים כאלו מעיד על קיומו של מרכיב מוסרי בסיסי בנפש האומה. כל השאר זה נסיבות הסטוריות חולפות.
הכה ביהודים והצל את סוריה 212617
מה זה "נפש האומה"?
שנאה מלכדת, זה כל הסיפור 213085
לגבי הפסקה הראשונה בתגובתך: הטענה שלי היא שאין "עובדות" במאמרו של מר שיף. יותר נכון אין כאלה שאינן מוצגות דרך הפריזמה המוקצנת חד צדדית שלו. הוא מאוד קרוב לדעותיך, ולכן חזקה עליך שתזדהה איתו, אבל זה לא הופך את דעותיו כפי שמוצגות במאמר ל"עובדות".
עובדות 213087
התכוונתי לציטוט שהבאתי בסוף תגובה 212058 .
עובדות 213088
גם אני התכוונתי אליו (בין יתר ה"עובדות" המעוותות שיש במאמר).
העיוות בציטוט הנ"ל נובע מהשימוש במילה "הצליחו", שיוצר הנחה שמישהו באמת ניסה להשתמש בכסף הזה לשיקום, ולא כך הדבר. הכסף מלכתחילה שימש אך ורק למטרה אחת: האדרת כוחו של ערפאת וחיזוק מנגנוני הכוח/טרור של הפתח.
ממה שקלטתי‏1 211844
it seems clear that an agreed, just, fair and realistic framework for a solution to the Palestinian refugee issue as part of any final status agreement will need to be found through the establishment of a Palestinian state and the settling of Palestinian refugees there, rather than Israel," Bush said.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים