דילמה 212233
לא שיש משהו בעד פירסומאים (כמה משנואי הטובים הם פירסומאים ושחקניותסרטאי פירסומות), אבל בכל זאת צורם לי האופן הדידקטי שבו עוקפים את חוקי הטעם הטוב.
כמו כן יש פה סוג של צביעות - פירסומת עם קצת עירום-לא, אבל פירסומת שמשתמשת בבני נוער להציג דימויים מעוותים של יופי והתנהגות-זה סבבה*.

* בהנחה שאין חפיפה ביניהם.
דילמה 212234
עוקפים=אוכפים כמובן. ותודה לדיסלקציה שהבעתני עד הלום
דילמה 212252
הפתרון הנכון, אם כך, הוא לא להתחיל להתלונן על צנזור הפרסומות, אלא להתחיל לצנזר את הפרסומות הנכונות.

לא מזמן חבר שלי הראה לי כמה אנימות (סדרות טלוויזיה יפניות). ביניהן הייתה אחת שהוגבלה לצפייה מעל גילאים מסויימים. המאפיין המשותף של כולן הוא אלימות, עוד אלימות, המון אלימות, דם, אש, תמרות עשן, התנהגויות כוחניות ומרושעות וגועל נפש טוטאלי.

זה לא נורא, לדעתי רוב הסדרות הללו לא מסוגלות להזיק למוח של אף צעיר בצורה רצינית, ואני לא בא לצאת נגדן. מה ש*כן* שעשע אותי הוא שבכל הסדרות הללו, לא היה שום סקס. היו לכל היותר רמיזות לקיום של דברים כמו יחסי מין ומיניות. בסדרה ה"מצונזרת" הייתה חבורה מרושעת של בריונים שלכדה ילדה קטנה והחליטה להשתעשע איתה. מה הם עושים, לפני שהגיבור השרירי משסף את כולם (בצורה גרפית למדי)? שום רמיזה לכיוון המתבקש כל כך. במקום זה הם הולכים לפאב, שופכים שיכר על השולחן ודורשים ממנה ללקק. הבני זונות!
כנראה לא ראית את הסרטים הנכונים 212413
לא חסרות סצנות של אונס (או לפחות כמעט אונס) בסרטי אנימה למיניהם- זכור לי במיוחד סרט יישן בשם Wicked City שבו הגיבורה נאנסת ע"י מפלצות לא אנושיות פעמיים בצורה די בוטה!
אפילו בסרטים יותר מיינסטרימיים כמו אקירה וקאובוי ביבופ ניתן לראות את הבחור הרע מפשיט את הבחורה וכמעט-כמעט מבצע בא את זממו... על מה שקורה בסרטים המחתרתיים (אנימה פורנוגרפית וכדומה) אני לא רוצה אפילו לחשוב.
כנראה לא ראית את הסרטים הנכונים 212416
את אקירה לא ראיתי, כמו גם את הסרט של ביבופ (צריך, צריך) אבל אין ממש ספק שבסדרה, ביבופ מכילה הרבה, הרבה, הרבה יותר תכני אלימות (הומוריסטיים, אמנם) מאשר תכני סקס. סצינה אחת של כמעט עירום, שום אונס או יחסי מין (אלא אם שכחתי משהו) בסדרה כולה, לעומת אלימות בכל אחד מהפרקים כמעט - ובכמה פרקים אלימות מדממת מאוד (שני האחרונים, למשל).

על פורנו באמת כדאי שלא לחשוב. אבל פורנו זה פורנו, אני לא חושב שהוא גורם במשוואה שתוהה למה יש כל כך הרבה אלימות במיינסטרים היפני אבל בקושי סקס.

אגב, אני היחיד שמטריד אותו מכך שאם הילדים לומדים על סקס באמצעות האנימות (נ-נ-י-ח) הם ילמדו עליו רק מהאנימות הפורנוגרפיות, כי במיינסטרים כמעט ולא מדברים על זה?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים