המתחרה של דויויד קופרפילד 21265
לדיויד קופרפילד ( שגם לו אגב יש קשר ישראלי כמו לאורי גלר, אימו היא ישראלית לשעבר, תמהני מה גורם לישראלים וליהודים לההפך לטובי הקוסמים בעולם ?) יש היום מתחרה רציני. קוסם בשם דיויד בליין ( כן כן גם הוא בן לאם יהודייה רוסיה) שהתפרסם כאשר "הקפיא " את עצמו בתוך קוביית קרח במשך שלושה ימים במרכז טיימס סקוור. את המידע כיצד אפשר לעשות זאת קיבל בליין ממיודענו ראנדי, שנחשב למומחה העולמי בתחום זה.
במגזין 7 ימים של ידיעות אחרונות של ה-‏13.4 פורסם ראיון עם דיויד קופרפילד שבו הוא תוקף בלגלוג את אורי גלר וקורא לו "קוסם מאוד -מאוד מוכשר, אבל קוסם. הוא מתעקש לטעון שיש לו כוחות אמיתיים ומה אני יכול לעשות , לי אין כוחות כאלו . אני סתם בחור יהודי נחמד."
תמהני מה היה קורה אם קופרפילד ( שאין לטעות, כישוריו כקוסם עולים לעין ערוך על אלה של גלר ) היה מכריז על עצמו כבעל כוחות על טבעיים אמיתיים ... פולחן אורי גלר היה "כסף קטן " לעומת מה שקופרפילד היה יכול להשיג...
למה דווקא יהודים? השערה מגמתית 21270
<להלן טקסט מגמתי>
למה יהודים? הן זוהי בהכרח זיקה תרבותית (ממטית ליתר דיוק) ולא תורשתית. ובכן, היהדות מטילה ספק שיטתי בכל מלבד במציאות הבורא. כאדם הנשען בגבו אל קיר, חמוש עד השיניים בכלים לוגיים, שוללת היהדות כל קדושה באדם, בטבע או בנפש. לא את היופי, לא את הגדולה - אלא את הקדושה, את השלמות. בחן ספרותי פורשת לפנינו התורה את חולשותיהם של בני האדם, לא כדי להמעיט בערך מעשיהם, אלא כדי להזכיר לנו שבני אדם היו. ומפליאה היהדות ביכולתה לזקק את הספק - לשוב ולחשוף את פרצופם האמיתי של אלה, שבמסווה של ספקנות כנה מתיימרים למצוא בתצפיותיהם שלא היו דברים מעולם ואין קב"ה. כאילו היה אתר, הנחת-עזר המשמשת לתיאור המצוי וחשופה לפגיעת תער-אוקאם כשאין במציאות לחייב השימוש בה.

<סוף תמליל מגמתי>
והרי חולשה משלי 21271
ושכחתי לרשום השורה התחתונה בהקשר לשאלה המקורית - ועם מטען תרבותי ספקני כזה, לצאת לעולם שטוף עבודת כוכבים ורוחות ולמכור תדהמה זולה במשקל זה כבר כסף קטן. ללמדך שאין בכלים כשלעצמם לעשות אדם הגון. רק לקרבו לכך.
והרי \תשובה משלי 21274
נחמד מאוד. אבל העובדה בעינה נשארת . האם ביגלל שעצם ההערה נראית לך "גיזענית" בצורה זאת או אחרת זאת סיבה לא להעלות אותה כלל?
לי זה בהחלט ניראה כעובדה מעניינת ששוה התייחסות בדיוק כמו העובדה שרוב המוחלט יוצרי וכותבי קומיקס הסופר גיבורים בארה"ב הם יהודים. וזה בהחלט אומר משהו מעניין על התחום הזה.
מה? 21309
לא מצאתי בהערתך נימה גזענית. במילים אחרות, מה? (:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים