איזה פלא 21275
ואחר כך מתפלאים שהאוניברסיטאות מפחיתות מחישבות בחינות הבגרות ככל שהזמן עובר?

בחינות הבגרות כבר מזמן הפכו לפארסה: שרי החינוך השונים הורידו את הרף עוד ועוד ע"מ ליצור "השגים" עוד בתקופת כהונתם, שיטת המגנים הפכה את ציוני הבגרות לבדיחה כאשר תלמידים חנפנים קיבלו ציונים טובים בעוד תלמידים מבריקים קיבלו ציוני מגן גרועים, ושיטות שונות ומשונות ל'הקלה', 'ריביזיה' ו'התחשבות' אשר הפכו את בחינת הבגרות לנלעגות.
איזה פלא 21329
שיא העליבות, לטעמי,לא ילקח לעולם משיטת ההגרלות. ותודה לאל שהביזיון הזה הלך לעולמו.
איזה פלא 21331
כן ותודה לאל שאני הייתי במחזור הראשון של ההגרלות... :-)
אגב, יהיה מעניין לבדוק את השינויים בציוני ההתאמה באוניברסיטאות, לפי הידוע לי בשנה האחרונה (השנה שבה החלו רוב בוגרי שיטת ההגרלות להכנס לאוניברסיטה) ציון הפסיכומטרי הנדרש לקבלה לכל החוגים קפץ באופן דרמטי כיוון שכל הבגרויות "עלו" בצורה מלאכותית.
כך למשל בכלכלה, לפני שלוש שנים עם ממוצע בגרויות 90 היית זקוק ל 630 פסיכומטרי לקבלה, היום תצטרך כ 710.
איזה פלא 21333
כבוגר המחזור האחרון של ההגרלות, אם אינני טועה, אני יכול להגיד שמהבדיקה שלי, לפחות בתקשורת ומדעי המדינה, לא היה שינוי משמעותי בדרישות בשלוש השנים האחרונות (כולל הנוכחית).
בתקשורת?!?!? 21345
דובי, אתה יודע כמה עלו ציוני ההתאמה לתקשורת בשנים האחרונות?

כששלחתי את טפסי ההרשמה לכל האוניברסיטאות (למעט בר אילן), רשמתי מקצועות שונים ומשונים בעדיפות השניה, למרות שלא קיבלו אותי לכלכלה בירושלים, קיבלו אותי לתקשורת.

למרבה הצער היום ציון הבגרות שלי לא מאפשר לי להתקבל לתקשורת כלל באונ' ירושלים (צריך מעל 800 בפסיכומטרי).

היום לא הייתי מתקבל לכלכלה, לא בבאר שבע ולא בחיפה (שני מקומות שהתקבלתי אליהם בזמנו), מזל שהקדמתי את רוב בני מחזורי והתחלתי ללמוד מיד אחרי הצבא, אם הייתי מתחיל ללמוד כמו כולם (דהיינו שנתיים לאחר השחרור) הייתי נאלץ ללמוד במכללה ולשלם פי ארבע.
בתקשורת?!?!? 21352
אני יודע שאני בדקתי את דרישות הכניסה בתקשורת שנה ושנתיים לפני שהתקבלתי, כדי לבדוק האם יש סכנה שלא אתקבל. לא היה הבדל משמעותי בין הדרישות בשנים הללו לבין הדרישות שהיו השנה.
בתקשורת?!?!? 21370
יכול להיות שציון הסכם נותר כשהיה אבל הנוסחה השתנתה, גם ציון הסכם של הכלכלה נותר 640, למרות שהיום הרבה יותר קשה להשיגו.

שנית, אני מדבר על המצב שמלפני שלוש שנים בתקשורת - אז התקבלתי, היום אין לי שמץ של סיכוי להתקבל.
בתקשורת?!?!? 21353
I hope you're joking about having to have more than 800 in the Psychometric Exam. (It is still the maximum, right?)

Anyway, I found the Psychometric Exam very dull. Oh, some of the logic puzzles were amusing, but, honestly, I've had more fun in MI written tests.
בתקשורת?!?!? 21354
ברוב האוניברסיטאות, ציון 780 ומעלה יאפשר לך להיכנס לכל פקולטה גם אם ציון ההתאמה שלך (ציון שמתקבל משכלול של הפסיכומטרי והבגרות) אינו מספיק.
חוץ מזה תמיד אפשר להירשם לאוניברסיטה הפתוחה...
בתקשורת?!?!? 21407
נדמה אגב כי מרבית הציבור מזלזל באוניברסיטה הפתוחה ובבוגריה – וחבל. רמת הלימודים שם, והדרישות מהסטודנטים, אינם נמוכים כלל. להיפך: בשל האופי האוטו-דידקטי של הלימודים, הם קשים יותר במקרים רבים.

בפקולטה למדעי המחשב בטכניון, למשל, מקבלים ללימודי תואר שני בוגרי תואר ראשון מהאוניברסיטה הפתוחה, לפעמים אף ללא צורך בכל "השלמות" שהן, מתוך הכרה ברמת הלימודים באו"פ.
בתקשורת?!?!? 21408
Care to cite your source? I can verify this, you know..
בתקשורת?!?!? 21422
אני סטודנט לתואר שני במדעי המחשב בטכניון ולפחות אחד מעמיתי הוא בוגר או"פ שלא נדרש כלל להשלמות. אמין מספיק, או שאתה רוצה ציטוטים של שיחות עם אנשי מנהלת הפקולטה בנידון?
בתקשורת?!?!? 21443
Just making sure, it was not my intention to offend. There are so few things that I can truely verify, these days. I'm an Undergraduate there, myself.
בתקשורת?!?!? 21523
אני סטודנט לתואר שני במדמ''ח בת''א, לומדים איתי כמה בוגרי האו''פ הם נדרשו לעשות את אותן ההלמות שאני נדרשתי (סבוכיות, לוגיקה וכאלו).
בכל אופן יצא לי לראיין כמה מבוגרי האו''פ ונראה לי שהם ידעו לא פחות מבוגרי האוניברסיטאות ה''רגילות'' ואפילו עלו על בוגרי אחת מהן.
Fun?!?!!!? 21395
אני מבין שנכנסת לחדר של הבחינה הפסיכומטרית בטעות, ובכלל חשבת שאתה הולך ל''סוויסה ויצפאן מכים שנית בריבוע, פעם שלישית גלידה'' המשובחת.
Fun?!?!!!? 21405
No, I entered it correctly.. My point of view may be different than other people's, perhaps.. I enjoy a good, interesting exam, or an intricate homework assignment. I dislike tedious, repetitive work, which is what much of the Psychometric Exams is all about. From what I've seen of online IQ tests, they are even duller, but at least the tediousness is compressed to byte-size morsels.
Fun?!?!!!? 21414
It's *bite*-size, isn't it?
ולעצם העניין - אני לא שולל כהוא זה את העובדה שיש מטלות מהנות יותר ויש מהנות פחות, אלא שבחרת להבחן לא מפני שחשבת שהבחינה תהיה מהנה או מעניינת (גם אם היו לך ציפיות כאלה, והן נכזבו. עיון בחוברת-ההרשמה היה מבהיר לך במה מדובר), אלא מפני שביקשת להשיג איזו מטרה. לאור זאת, ההערה שלך על ערכה הכיופי של הבחינה אינה קשורה לדיון הזה, אלא אם יש לך איזו טענה שפיספסתי.
Fun?!?!!!? 21417
Bite sized, yes, I'm sorry...

Well, people seemed to be bitching about the Psychometric Exam, so I had figured that I'll pitch in. Actually, in general, I think that examinations should be fun - you should feel that you've learned something from them, even if you've flunked them severely.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים