התיאוריה הגיאופוליטית שלי 212752
שמתם לב שבשבועות האחרונים כמות הפיגועים מזה ירדה?
ואני מתעלם מסיפורי כרמלה על פצצת החמור והאיידס ושאר ירקות
הקטע הוא שלדעתי הסיבה היא שאש"ף/חמאס איבדו את המוטיבציה והיכולת להוציא פיגועים והכול מעכשיו (עד הגרוש מעזה) תלוי בחזבאללה(סוריה) ואל קאידה(אירן) וכול החברה מחו"ל.אבל הם היו עסוקים בזמן האחרון בעירק וכנראה אין להם את המשאבים לנהל שתי מערכות במקביל.
ברגע שהאמריקאים יגמרו להסביר להם איך עושה אפאצ'י והם יפנימו שעירק עדיין לא בשלה ל"שחרור" הם יחזרו אלינו
כך שאם אני צודק גל הפיגועים הבא יבוא אחרי גמר כיבוש פאלוג'ה וחיסולו/מאסרו/גירושו של אל סאדר

מעניין שבדיוק בזמן שהערבים על הקרשים ההנהגה היהודית באה בתוכנית שמטרתה להרים אותם בחזרה , מתי זה קרה כבר קודם? ומה בלבן היה אומר על זה?
התיאוריה הגיאופוליטית שלי 212905
שמת לב שבשבועות האחרונים כוחות הבטחון בכוננות מכסימלית? אם החמאס לא רוצה כשלון מהדהד של המגה-פיגוע שלו, אין לו סיבה להזדרז וללכת עם הראש בקיר הברזל. אפשר לחכות עד אחרי יום העצמאות.
זה לא מדוייק כל כך 212982
כבר היו תקופות לא קצרות שצה"ל היה בהן בכוננות מירבית (למשל, בדיוק בסיום ההודנה בשנה שעברה), והיו בהן יותר פיגועים מאשר בתקופה הזו. מספר ההתרעות היה נמוך יותר ממה שהוא עכשיו (מספר ההתרעות הגיע לשיא חדש אחרי חיסול יאסין, ואני לא יודע אם ירד קצת מאז).

הסיבה שמאז הפיגוע המאד רציני באשדוד לא היה פיגוע גדול (וזה באשדוד היה אמור להיות פיגוע *מאד* גדול, שבוע לפני חיסול רנטיסי - מיינד יו) היא שהם לא הצליחו להוציא אחד כזה.

אפילו הקשר המובהק בין חיסולים לירי קסאמים הולך ומאבד את כוחו הסטטיסטי. וכן יש רמז של מתאם (הוא מאד מרומז, אבל הוא נמצא שם ברקע) בין חיסולים לבין ירידה בפיגועים (הדוגמה הכי מובהקת היא כמובן ההודנה שהתחילה מיד אחרי נסיון החיסול הכושל של רנטיסי ביוני האחרון).

אם זה הולך כמו ברווז, מדבר כמו ברווז ואיכותי ברוטב תפוזים כמו ברווז, כנראה שבאמת הפעילות שלנו מקשה מאד על הוצאת פיגועים.
עוד יותר 'גרוע' מכך 212991
''הסיבה שמאז הפיגוע המאד רציני באשדוד לא היה פיגוע גדול .... היא שהם לא הצליחו להוציא אחד כזה.''
טאוטולוגיה כאילו

השאלה היא למה הם לא הצליחו
ויש לי כמובן שתי אופציות
א) הם נפגעו כל כך קשה שהם לא מסוגלים לארגן את זה ולראיה המאמצים הכבירים שמשקיע ראש ממשלתנו בהצלת ההתנגדות הערבית
או ב) הם נפגעו קשה עוד הרבה לפני זה והפכו להיות תלויים לחלוטין בגורמי חוץ וכרגע גורמי החוץ עסוקים בעירק
עוד יותר 'גרוע' מכך 213025
וגורמי החוץ לא היו עסוקים בעירק שבוע לפני חיסול יאסין, כשארגוני הטרור ביצעו בהצלחה (חלקית, לפחות) את הפיגוע באשדוד?

והמשפט שציטטת הוא לא טאוטולוגי. יתכן גם שהסיבה שלא היה פיגוע מאז הפיגוע באשדוד היא, נגיד, שהם החליטו לוותר על דרך הטרור. אני לא אומר שזה מה שקרה, רק שאתה כנראה לא ממש מבין את משמעות המילה "טאוטולוגיה".
כשמו כן הוא :) 213104
זה שהוא לא ממש מבין את משמעות המילה ''טאוטולוגיה'' מבסס את הכינוי שהוא בחר לעצמו
כשמו כן הוא :) 213214
A=A
מרוצים? תמיד כדאי להניח שאנשים דווקא כן יודעים על מה הם מדברים כי זה מאפשר לקרוא בין השורות
ובתשובה לדובי
לא , הפיגוע באשדוד הוכן במשך שבועות , או אולי אפילו חודשים , לפני כן. בתקופה שהלחימה העירק לא היתה אינטנסיבית כמו שהיא בשבועיים האחרונים.
התמונה המוצעת היא שהחוצנים השקיעו הרבה מאמץ במשך החודשים שקדמו במה שאמור היה להיות מגה פיגוע ובו בזמן עסקו בבנית תשתית בעירק וברגע שהם סיימו את החלק שלהם כאן הם עברו להתמקד לגמרי בעירק . כשההנחה המובלעת היא שחמאס/אש"ף גמורים ותלויים לביצוע פיגועים בתמיכה חיצונית.
כמו כן האפשרות הראשונה שהצעתי להסברת השקט המוזר היתה שהם פשוט גמורים בלי שום קשר לעירק סוריה או שאר הירקות ולכן המאמצים הכבירים שעושה ראש הממשלה לשקם אותם
זה לא מדוייק כל כך 213068
חיסול יאסין, רצית להגיד.

אין ספק בליבי שכאשר אנחנו בכוננות מכסימלית, עם סגרים נושמים, חונקים ונשנקים, יותר קשה להוציא פיגוע. למען האמת, זה בערך מה שאמרתי.

אגב, הלילה נפצע מישהו מפגיעת קאסם או פצמ''ר.
כמובן שאלמלא חוסל רנטיסי הפצמ''ר היה מחטיא 213127

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים