מאוד, מאוד אהבתי 213043
גם מסיבות אישיות וגם בכלל. תודה!
מאוד, מאוד אהבתי 213066
רק רגע לפני שרצים שם אל המזבח. לדעתי, ומנסיוני, זה יכול לעבוד יותר טוב כשמתחתנים בנישואים אזרחיים, ואולי יותר מדוייק לומר- כשבני הזוג מרקע חילוני.
וחוץ מזה- אין דין ג'יימס ביוקנן כדין ג'ון סמית, למשל. (אם כי ג'יימס דין דווקא כן בא בחשבון..); כלומר- ישבתי וחשבתי מה פה הילך עליי כזה קסם, והגעתי למסקנה שה"אשמה" נעוצה בחלקה בשם המקסים "ג'יימס ביוקנן". ושלא כל תום דיק והארי היו מתאימים פה. לא שאני באה חלילה להוריד מהשיר, שהוא באמת יפה. אבל "חתונתו של ג'ון סמית" לא היה נשמע אותו דבר, נכון? (עם האח פיט סמית, יפה כתמיד...)
מאוד, מאוד אהבתי 213298
"רק רגע לפני שרצים שם אל המזבח. לדעתי, ומנסיוני, זה יכול לעבוד יותר טוב כשמתחתנים בנישואים אזרחיים, ואולי יותר מדוייק לומר- כשבני הזוג מרקע חילוני".

Is this a reply to my post? If so, I don't understand.

מאוד, מאוד אהבתי 213318
כן, אבל באופן קליל. וכרגיל, אם אני אסביר אנ רק אסתבך.. אולי נתעלם?
מאוד, מאוד אהבתי 213321
אבל כדי להבהיר לפחות את מה שלא קשור לפלישה אישית (sorry)-
התכוונתי שנישואים בין בני זוג מדתות שונות, וכשאף צד לא מצטרף לצד השני, יכולים לעבוד טוב יותר כששניהם חילונים, וכשגם המעגלים הקרובים אליהם לא דתיים מדי. בשיר על חתונה של מארק נראה, שאצל טלי ביוקנן לפחות, לא מדובר בגישה המקלה הזאת..
מאוד, מאוד אהבתי 213329
זה בוודאי נכון. רקעים תרבותיים, אתניים ודתיים שונים עושים את החיים יותר מעניינים, אבל גם יותר מסובכים. אם זה מעניין אתכם/ן, מומלץ לקרוא את הספר Mixed Matches של ג'ואל קרון.

יש, עם זאת, הבדל בין ההתייחסות למצב תיאורטי של מערכת יחסים בין-דתית (עדיף כן, עדיף לא, עדיף כששני בני הזוג חילוניים) ובין ההתנהלות במצב המעשי שבו בחיר/ת לבך בחיים הממשיים - ולא ג'יימס התיאורטי - הוא/היא בן/ת דת אחרת.

אגב: היה סרט תיעודי ישראלי על מערכת יחסים בין בחור יהודי-ישראלי ובחורה גרמניה, והאופן שבו השואה העיבה על היחסים. אולי יש איילים שראו ויכולים לספר יותר?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים