יריה ראשונית 213381
במבזקי האינטרנט של וואלה, גל"צ ומעריב הופיעה אמש ידיעה על אשה שירתה בראשו של בן זוגה בירושלים ופצעה אותו קשה. הידיעה קיבלה שניים או שלושה משפטים בשלושת האתרים הללו, וב'וואלה' היה ניסוח מוצלח במיוחד, לפיו האיש נפצע מ'יריה ראשונית' בלבד: http://news.walla.co.il/?w=/10/532810

ב-ynet אין זכר לידיעה הזו. זה לא קרה בכלל מבחינתם. עורכת ה-homepage היום, כך נמסר לי מ-ynet, היא אראלה גניסלב.

מילים כמו coverup ו'השתקה' אינן חזקות דיין, לדעתי, לתאר את מה שקורה כאן.
יריה ראשונית 213388
לפי וואלה בכלל לא ברור שהיורה היתה אישה. יש לך מידע אחר?
יריה ראשונית 213389
בגל"צ זה נעלם. ב'מעריב' יש את זה: http://images.maariv.co.il/channels/0/ART/692/570.ht...
יריה ראשונית 213392
זה די דומה למה שכתוב בוואלה, ולא ברור מכאן מי היורה/ים ומה מינו/ם.
יריה ראשונית 213391
כך נראתה הידיעה המקורית בגל"צ: http://www.katzir.com/familism/murder_coverup.gif
יריה ראשונית 213394
אה, כאן זה כן ברור. ניסית לברר אצלם למה הם הורידו את הידיעה (הרי יש לך קצת קשרים)?
יריה ראשונית 213396
בגל"צ זה ממילא היה רק מבזק ואני רואה שכל המבזקים שלהם השתנו מאז הבוקר, אז יש להם תירוץ (אם כי עדיין נשאלת השאלה למה אין המשך סיקור. האם הבחור מת?).

ב-ynet וב'מעריב' אני עורך בירור. ב'מעריב' העורך התורן הוא אסף מצנע, הוא אמר שהוא לא יודע למה זה קרה והוא יטפל בזה ויכניס את הידיעה לעמוד הראשי, אבל עברו כבר כמה שעות וזה טרם טופל.
יריה ראשונית 213407
תמיד תחשוד במי שהשם משפחה שלו מצנע.
אגב, היתה ידיעה לפני שבוע בווינט על חבורת נערים שהורשעו בהתעללות מינית ממושכת בנערה, וקיבלו על זה עבודות שירות וחויבו לפצות אותה בסך 3000 ש"ח. יותר מאוחר אחפש את הקישור. בכל אופן, את הידיעה הזאת לא ראיתי במקומות אחרים.
איזה דיבור יש לך בוואלה?
יריה ראשונית 213411
כן, הבנות בוויינט חגגו על הפסיקה ההיא יומיים, בשלושה אייטמים שונים.

אין לי שום דיבור בוואלה אבל כרגע בא לי ללכת לאחת המערכות האלה עם ג'ריקן דלק וקופסת גפרורים.
יריה ראשונית 213425
למה שלא יחגגו על זה? זה פסק דין מבזה ממש.
יריה ראשונית 213433
למי שלא מכניסות ידיעה על ניסיון לרצח שייתכן שהוא כבר רצח, ככל הנראה רק בגלל שהקורבן הוא גבר, אין שום זכות להיות עיתונאיות. ודאי שאין להן זכות להביע מחאה עיתונאית על שום עניין כי הן עצמן יצורים בזויים המעודדים רצח. הבנת את זה, אלמוני/ת מתחסד/ת?
יריה ראשונית 213449
נניח, רק נניח, שהן עצמן יצורים (יצורות, אם כבר) בזויים המעודדים רצח, זה עדיין לא משנה את העובדה שפסק הדין מבזה ממש, וראוי להגיד את זה בפה מלא.
יריה ראשונית 213478
נניח, ורק נניח, שפסק הדין היה קל מדי, זה לא משנה את העובדה שמדובר בעדת עיתונאיות ששנאתן האידאולוגית לגברים פוסלת אותן מלדווח על נושאים אלה, ומטעם זה גם הדיווח על פסק הדין במשפט ההוא אינו ראוי להתייחסות רצינית. נגיד שכהניסט היה מדווח באתר של 'כהנא חי' שקבוצת ערבים שהתעללה ביהודי קיבלה עונש קל מדי, היית מסתמך על הדיווח בכדי לקבוע את דעתך על פסיקת השופט?

הדבר היחיד שאני יודע לגבי המקרה ההוא זה שהתנהל משפט נגד קבוצת נערים הקשור ביחסי מין שקיימו עם נערה כלשהי. מעבר לזה אני לא מאמין למילה אחת שכותבת העיתונות הישראלית על נושאים כאלה.

עכשיו אנא ממך - שב/י בשקט.
יריה ראשונית 213607
לקוראי אנגלית בלבד: http://www.foxnews.com/story/0,2933,117690,00.html
יריה ראשונית 213861
לאאאא. אם כבר אז תן את הג'ריקן וקופסת הגפרורים לאיזו בחורה רנדומלית. ככה תהרוג שתי ציפורים במכה אחת.
יריה ראשונית 213950
חוכמולוגית.
תת-כלב התעלל בכלב 213413
שים לב מה כן מקבל ידיעה: אבא שחשוד כי התעלל בכלב המשפחתי: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-2905286,00.h...

גברים < כלבים.
לא נורא 213516
כלבים = ילדים.

תגובה 207417
לא נורא 213640
אולי זה כלב מנייק?
יריה ראשונית 213685
הבחור עדיין לא מת, אבל המשטרה חושדת שהרקע הוא לא רומנטי אלא לאומני.
יריה ראשונית 213697
האם מדובר כאן על ערבי שקיים קשר רומנטי עם יהודיה? מתחיל להשמע כך.
יריה ראשונית 213743
כן, ופתאום הוסר האיפול הפמיניסטי וזה כבר לא סודי. ומתברר שיש לאיש שם.

על פיגועים אין איפול, כידוע. אבל רצח ע"י אשה, על זה חלה צנזורה ביטחונית.
יריה ראשונית 213752
הבחור נורה, נפצע קשה, מילמל משהו על רקע רומנטי, עכשיו מתברר (כנראה) שזה לא נכון ושהאירוע הוא על רקע לאומני - ומה ש*אתה* רואה בכל העניין הזה, זה "איפול פמיניסטי"? אתה מוזר.

אתה כמעט מזכיר לי את הבדיחה ההיא על הבחורה שאמרה שג'ורג' צריך לקחת אותה הביתה מהמסיבה, ואמרו לה - אבל ג'ורג' חטף שבץ לפני עשר דקות, ומת, והיא אמרה - בסדר, אין לי בעיה לנסוע באוטו הנוח של דייויד...

אולי ה"איפול" היה לא פמיניסטי, אלא היה קשור במחשבה שהיו בידיעה בצורתה הראשונית, כפי שהגיעה, פרטים בלתי ברורים, ולכן היו ספקות לגבי הפרסום?
יריה ראשונית 213786
ממתי העיתונות לא כותבת על רצח כאשר לא ברורות הנסיבות? היה פה אחלה אייטם, מבחינה עיתונאית. את/ה רוצה שאנסח לך אותו? הנה:

כותרת: צעיר נורה בראשו בירושלים

משנה: המשטרה חושדת שהרקע לניסיון הרצח - רומנטי

כותרת בריבוע צבעוני: ניסיון רצח

איור: שלולית דם (ארכיון)

טקסט: ניר גל, בן 26, תושב גבעת המבתר, נורה הערב בראשו בעת שהלך ברחוב בשכונת מגוריו. המשטרה חושדת כי הרקע לירי - רומנטי. לפני שאיבד את הכרתו הספיק גל למלמל כי מי שירתה בו היתה בחורה.

וגו'

לא אייטם? זה שמישהי שמתכננת את גירושיה שידלה את הילדים שלה להגיש תלונה על אבא, בגלל שאבא היה עצבני באיזה ערב ואמר "אני אזרוק את המוצי הזה מהחלון אם הוא עוד פעם אחת ישתין לי על השטיח" - זה כן אייטם, וזה שבחור ישראלי נורה בראשו זה לא אייטם?

תאמר את האמת: אתה כלבלבון של הזרם התרבותי האופנתי. מחר יהיה אופנתי לרצוח נשים, אתה תהיה גם בעד זה. אני מכיר הרבה מאוד כמוך. ודרך אגב - גדולי התומכים של הפמיניסטיות היו גדולי השוביניסטים לפני עידן מרב מיכאלי.
יריה ראשונית 213787
במחשבה שניה, אם היו מפעילים את סגנון העריכה הגניסלבי כפי שהוא משתקף ביתר הידיעות ב-ynet האייטם היה צריך להיראות כך:

כותרת: צעיר ירושלמי נורה בראשו. היורה: נקבה

משנה: ניר גל הוא הקורבן האחרון של הטרור הנשי

בריבוע האדום: הן משתמשות גם באקדחים

איור: יד נשית מחזיקה באקדח

טקסט: הטרור הנשי נמשך. ניר גל, תושב גבעת המבתר, נמצא אמש מתבוסס בדמו על המדרכה מחוץ לביתו. לפני שאיבד את הכרתו הספיק לומר לחוקרי המשטרה כי התוקפת היתה בחורה.

ח"כ זהבי בעל-און אמר בתגובה כי "נוכח ההשתוללות חסרת הרסן של נשים רוצחות במדינה שלנו, אין זה מפתיע שעכשיו הן מחסלות גברים באמצעים ישירים כמו יריות אקדח בראש". כתבנו גיל רונן מציין כי נשים בדרך כלל מחסלות גברים באמצעים עקיפים, כמו שכירת רוצחים, או שידול חברים וקרובים לביצוע התקיפה. בעת האחרונה היו גם מקרים שבהם נשים חיסלו גברים באמצעות סכיני מטבח, אולם השימוש באקדח הוא בגדר "עליית מדרגה" מסוכנת.

ח"כ בעל-און הודיע כי בכוונתו לדרוש ישיבה דחופה של ועדת הכנסת לקידום מעמד הגבר. לדבריו, הגיעה העת להפעיל את היחידות לאיתור נשים מסוכנות שהקמתן מתעכבת כבר שנתיים. "אין נושא חשוב יותר מהטרור נשי", אמר. "דמם של גברים נשפך ברחובות כמו מים, ואנחנו לא יכולים לשתוק עוד".

סקר שנערך ע"י ארגון גבר"א ומשרד הבריאות הראה כי כ-‏67% מהגברים בישראל חוו ניסיונות סירוס נפשי במהלך חייהם, וכ-‏99.9% הוטרדו ע"י נשים. גבר"א מציין כי כל התבטאות מזלזלת של אשה כלפי גבר, רמיזה ליכולותיו או חוסר יכולתו במיטה, ולגלוג הקשור בתכונותיו כגבר הינו סוג של אלימות מגדרית. ראש ארגון גבר"א, דן און, אמר בתגובה לניסיון הרצח: "ניר הוא הקורבן האחרון של קטל הגברים בישראל, אבל יהיו עוד הרבה קורבנות כאלה כל זמן שמערכת המשפט ממשיכה להקל בעונשיהן של נשים רוצחות, להמיר את ההאשמות מרצח להריגה ולהטיל עונשים מגוחכים. עד מתי? עד מתי?"

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים